Emerytury wzrosną o 50 zł

autor: Bożena Wiktorowska10.07.2008, 03:00; Aktualizacja: 10.07.2008, 12:02

600 tys. osób, które nie mogły udowodnić wysokości zarobków, mimo że pracowały, będzie mogło ubiegać się o ponowne przeliczenie rent i emerytur.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (77)

  • petycjaemerytow@tlen.pl(2010-03-28 19:30) Zgłoś naruszenie 00

    ...dnia: 27 marca 2010 r - drugi raz piszę do Sądu Apelacyjnego - ogólnie mówiąc totalna masakra - chcą nam "gęby zamknąć" tym najniższym wynagrodzeniem !
    Pozdrawiam.

    Odpowiedz
  • petycjaemerytow@tlen.pl(2009-01-11 19:08) Zgłoś naruszenie 00

    Sorki, w przedziale 1- 10 nie ma moich wypowiedzi. Natomiast są w: 11-20, 61 - 70.
    Polecam website: http://www.proca.pl/pokaz/134/dotyczy_ws zystkich_emerytow_i_rencistow
    Autor to oczywiście mój adres e-mail.

    Odpowiedz
  • petycjaemerytow@tlen.pl(2009-01-11 18:47) Zgłoś naruszenie 00

    Jestem po 20 miesięcznych "targach" w sądzie z ZUS-em (moje początki na tym forum w przedziale 1-10) zyskałam 30 zł na czysto i myślą, że mnie załatwili. A ja mówię NIE, NIE i jeszcze raz NIE.

    Odpowiedz
  • elrok(2008-12-08 03:51) Zgłoś naruszenie 00

    Mam podobny problem - na razie jeszcze nie procesuje się z ZUS , czekam na
    styczeń 2009 - wystąpię do ZUS o podwyższenie emerytury na podstawie przepisów obowiązujących od 1 stycznia /minimalne wynagrodzenie/
    - ale planuję odwołać się od decyzji ZUS . Mam nadzieję ,że będzie nas więcej
    i zawalczymy o podwyższenie emerytur przynajmiej na podstawie średniego wynagrodzenia .

    Odpowiedz
  • minka(2008-12-01 00:00) Zgłoś naruszenie 00

    wygrałam z ZUS w pierwszej instancji i przyznano mi średnią krajową, ale w
    Sądzie Apelacyjnym już w momencie wejścia na salę wiedziałam, przegram.
    Wystarczyło mi spojrzenie: a co se myślisz babo (mieszkam w kraju UE), że będziesz nas skubać.
    Rozprawa została odroczona, ale ja wiem, że będzie negatywnie roztrzygnięte.
    Nie dam się, uważam że to jest parszywe tak traktować ludzi, czy to moja wina, że nie mam tych popapranych drukow rp7? Urząd polski (wszystkie do kupy) robią ze mnie idiotkę. Bedę się odwoływać w instytucjach UE.
    Jestem tak głęboko oburzona, że odechciało mi się przyjeżdzać do Polski.
    Współczuję serdecznie wielu polskim emerytom, których nie stać finansowo na długofalową walkę. Ja będę walczyć.

    Odpowiedz
  • wryj(2008-10-29 17:41) Zgłoś naruszenie 00

    po co te wzajemne docinki. faktem jest , że obliczenie wysokości emerytury na podstawie najniższego wynagrodzenia jest krzywdzące. do 1989 roku wynagrodzenia na tych samych stanowiskach w branży były bardzo zbliżone w całej Polsce. wszak władza socjalistyczna dbała w tym wzgłędzie o sprawiedliwość. w zus-ie doskonale wiedzą ile mógł zarabiać wózkarz , listonosz, szlifierz czy hydraulik. nasz sejm uważa że większość emerytów to idioci , a w sejmie decyduje większość. trochę chcą posmarować emerytom żeby zmniejszyć ilość spraw w sądach pracy i u.s. , których jest ilość ogromna. od żłożenia pozwu do sprawy ok. 4 m-ce w dużym mieście.

    Odpowiedz
  • L. L.(2008-09-15 16:35) Zgłoś naruszenie 00

    ...do punktu 8 itp, jeżeli Was to niedotyczy to, po prostu nie wypowiadajcie się tu i teraz...

    Odpowiedz
  • petycjaemerytow@tlen.pl(2008-09-15 16:26) Zgłoś naruszenie 00

    N I E, N I E, N I E ! ! ! D L A NAJNIŻSZEGO - CZY MINIMALNEGO W Y N A G R O D Z E N I A... Jak Panowie POSŁOWIE i MINISTROWIE b ę d ą p r a c o w a ć za NAJNIŻSZE czy MINIMALNE w y n a g r o d z e n i e do końca świata i 1 dzień dłużej, to ewentualnie możemy o takiej opcji porozmawiać p o d j e d n y m warunkiem, że stan i c h i i c h r o d z i n najbliższych b ę d z i e t a k i , jak mój od 1990 roku do teraz... j E S Z C Z E R A Z N I E dla NAJNIŻSZEGO - CZY MINIMALNEGO W Y N A G R O D Z E N I A ! ! !

    Odpowiedz
  • petycjaemerytow@tlen.pl(2008-09-15 16:15) Zgłoś naruszenie 00

    18: Do młodych ludzi, którzy tu zaglądają - INFORMUJCIE SWOJE RODZINY, ŻE MOGĄ I POWINNI PODPISAĆ SIĘ POD TAKĄ P E T Y C J Ą, BO TO JEST W ICH INTERESIE, W S Z Y S C Y, K T Ó R Y M B R A K U J E DOKUMENTACJI PŁACOWEJ Z LAT DO : 1 9 8 0 r o k u p o w i n n i ś m y DOMAGAĆ SIE aby Z U S M U S I A Ł B R A Ć Ś R E D N I Ą P R Z E C I Ę T N Ą miesięczną płacę w tamtym czasie, jaką posiadają Urzędy Statystyczne w Polsce - na te Dane Statystyczne, to właśnie my - dzisiaj POKRZYWDZENI pracowaliśmy wtedy ! A co będzie z nami, jeżeli przeliczą nam te emerytury na Euro??? Mój adres e-mail powyżej tego i innych tekstów.

    Odpowiedz
  • petycjaemerytow@tlen.pl(2008-09-15 16:14) Zgłoś naruszenie 00

    17:WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH W/W SPRAWĄ ODSYŁAM DO: http://www.pokrzywdzenizus.info/ gdyż:
    Musimy zebrać na piśmie - oficjalnie - minimum podobno - 100 tysięcy podpisów - ogółem w Polsce, żeby sejm mógł uchwalić nową ustawę(aby liczyli to od średniej a nie od minimalnej!) w danej sprawie, podpisy muszą zawierać wiarygodne NASZE dane osobowe, jak imię i nazwisko, adres, Seria i Nr Dowodu Osobistego - BEZ TEGO NIC NIE WSKÓRAMY, TU W POLSCE!!! Uświadomcie o tym swoich znajomych, którzy są zainteresowani, sami pojedynczo w sądach nie uda nam się bo tam mają wytyczne; z góry jesteśmy skazani na niepowodzenie dlatego trzeba się zjednoczyć! Samo życie: "Mały może mało a duży Dużo".

    Odpowiedz
  • petycjaemerytow@tlen.pl(2008-09-15 16:12) Zgłoś naruszenie 00

    Czytajcie też: praca.gazetaprawna.pl/artykuly/33856,mozna_wystapic_do_zus_o_przeliczenie_swiadczen.html
    tu wklejam tekst z w/w:
    16:Ta nowa Ustawa miałaby sens i byłaby bliżej sprawiedliwości społecznej, gdyby była liczona od średniej krajowej a nie od minimalnego wynagrodzenia, o którym w tamatych latach(mnie dotyczy: 1971 - 1980) poraz pierwszy teraz tj. w 2008 roku słyszę, że w ogóle było wtedy takie pojęcie, jak minimalna płaca ! ! ! SKANDAL, SKANDAL i jeszcze raz SKANDAL... W Archiwach Państowych zachowały się: m.innymi GŁUPOTAMI np. Protokół z posiedzenia Rady Zakładowej Z.P.Dz. "Olimpia", itp. a brak jest dokumentacji płacowych ? ! ? ! ? ! - to jest po prostu kryminał i tym powinien zająć się Strasburg, do którego zamierzam zdążyć przed swoim zejściem. Potrwa to jeszcze bo już od kilkunastu miesięcy jestem w sądzie pierwszej instancji i wyjść z niej nie można - specjalnie przeciągają sprawy bo wiedzą, że od stycznia 2009 roku będą mieć załatwione sprawy poprzez nową ustawę

    Odpowiedz
  • trybunal(2008-08-01 22:33) Zgłoś naruszenie 00

    Szalenie jestem ciekawa ile osob wygra sprawy w sadzie o te niby nalezne odsetki za bledy ZUS???

    Odpowiedz
  • A.Z.(2008-08-01 19:42) Zgłoś naruszenie 00

    na jednej z poprzednich rozpraw sąd zobowiązał ZUS do hipotetycznego wyliczenia podstawy wymiaru przy zalożeniu że w latach 1971-1978 osiągałem najniższe zarobki i ZUS to zrobił np.1971 to 42.21 rok 1972-39,86 to są procenty zapytałem sąd na jakiej podstawie prawnej ,mnie najniższe wynagrodzenie nie interesuje bo ja zarabiałem wtedy 300 procent średniej potwierdzą to świadkowie rozprawa będzie we wrześniu potem utworzę stronę internetową i może bedę doradzał bo taka dyskusja to do niczego nie prowadzi a mam jeszcze trochę do opowiedzenia np. od 2004 roku do 2007 roku byłem na rencie zus chyba trzy razy odmawiał mi renty a teraz jestem na wcześniejszej emeryturze na razie to tyle ale mam jeszcze sporo do opowiedzenia na razie to tyle jak będzie większe zainteresowanie to mogę jeszcze coś dodać .CIĄG DALSZY NASTĄPI.

    Odpowiedz
  • Z.Z.(2008-07-31 21:08) Zgłoś naruszenie 00

    Do 63 A.Z. PROŚBA
    Pisz o postępach w twej sprawie ten temat interesuje wiele osób t/z zniszczenia dokumentów płacowych Większość emerytów ma podobny problem MOŻE inni pójdą twą drogą

    Odpowiedz
  • A.Z.(2008-07-31 20:38) Zgłoś naruszenie 00

    w sprawie o której tu rozmawiacie niedługo będę miał szóstą rozprawę w SĄDZIE APELACYJNYM wszystko wskazuje na to że wygram sprawa zniszczenia moich dokumentów placowych z lat 1970-1978 była w prokuraturze która uznała to zniszczenie za przestępstwo na najbliższą rozprawę powołałem trzech świadków mają już wezwania jestem byłym pracownikem bardzo dużego zakładu w Warszawie

    Odpowiedz
  • A.W.(2008-07-28 23:28) Zgłoś naruszenie 00

    Poczytajcie sobie druk sejmowy nr 633. Jest na sronie "Sejm"

    Odpowiedz
  • romad(2008-07-26 11:38) Zgłoś naruszenie 00

    po co się kłócicie. radzę przeczytać art.466 kodeksu cywilnego. Cytuję " z pokwitowania świadczenia okresowego wynika domniemanie, że spełnione zostały również świadczenia okresowe wymagane wcześniej". Wynagrodzenie za pracę jest świadczeniem okresowym i jeśli otrzymujesz wynagrodzenie udowodnione za jakiś okres, to sąd powinien zaliczyć takie samo wynagrodzenie za okres poprzedni i basta.

    Odpowiedz
  • niepelnosprawny 1 grupa lezacy.(2008-07-21 10:25) Zgłoś naruszenie 00

    czekamy z niecierpliwoscia na wybory bo wtedy emeryci i rencisci oraz niepelnosprawni wystawia rachunek platformie obywatelskiej za obiecane swiadczenia podobne do tych w uni a wiec biedacy do urn koniec kolejnych pszustuw bliski.

    Odpowiedz
  • popierający emeryta(2008-07-19 21:38) Zgłoś naruszenie 00

    58: emeryt
    Ja bym proponowała aby wsadzili sobie plastikowy substytut tych 50-ciu złotych, Będą większe doznania,

    Odpowiedz