Lewica proponuje zmianę ustawy o emeryturach i rentach z FUS

09.07.2008, 15:27; Aktualizacja: 09.07.2008, 20:18

Jeśli zaginęła dokumentacja poświadczająca wysokość wynagrodzenia za pracę przy obliczaniu emerytury czy renty, za podstawę należy przyjąć obowiązujące w tym okresie najniższe wynagrodzenie za pracę - zakłada, przygotowany przez lewicę, projekt nowelizacji ustawy o emeryturach i rentach z FUS.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (15)

  • A.Z.(2008-07-31 20:57) Zgłoś naruszenie 00

    moja sprawa jest w sądzie apelacyjnym wszystko wskazuje na to że wygram zniszczono mi dokumentację płacową z lat 1971-1978 pracowałem w bardzo dużym zakładzie w Warszawie

    Odpowiedz
  • ewa(2008-07-23 21:32) Zgłoś naruszenie 00

    Do Krystyny!!! Krysiu , mądra kobieto, popieram Cię , nie dajmy sobą manipulować i poniewierać , tak nam rząd chce odpłacic za lata harówy .Dość tego , basta, połączmy siły i brońmy tego co się nam słusznie należy , za wiele lat ciężkiej pracy .

    Odpowiedz
  • basia 1952(2008-07-17 16:10) Zgłoś naruszenie 00

    a dllaczego renta nie jest wliczana jako okres nieskladkowy .przeciesz byl ato niezdolnosc do pracy a choroba to nieszczescie to jakis aaaaaaaaabsurd prawny

    Odpowiedz
  • alutka(2008-07-17 10:35) Zgłoś naruszenie 00

    popieram was !z całą mocą niedajmy się oszukać !!!

    Odpowiedz
  • rencista 1 grupy niepelnosprawny(2008-07-17 08:38) Zgłoś naruszenie 00

    koniec platformy jest bliski tylko do wyboruw a potem najubozszi emeryci i niepelnosprawni rencisci wystawia im rachunek za niedotrzymane obietnice sondazami sie wyboruw nie wygrywa kolejna klamliwa partia zniknie ze sceny politycznej do lopaty nieuki.

    Odpowiedz
  • Emerytka(2008-07-13 13:41) Zgłoś naruszenie 00

    To już dzisiaj trzeba skadać wniosek do sejmu ażeby lewicy wypłacano diety w wysokości najniższej krajowej za ich pomysł grzebania w Ustawie o emeryturach i rentach z FUS. Politycy w Sejmie podjeli uchwałę niszczenia dokumentów płacowych bez zgromadzenia tych dokumentów w zapisie elektronicznym. A społeczeństwo ma być stratne.

    Odpowiedz
  • 58latek(2008-07-09 21:33) Zgłoś naruszenie 00

    jacy dobrzy z tego Lewiatanu.pozorowane działania .nie dajmy się nabrać tylko nasza determinacja w mediach jest w stanie obronić nasze prawa.

    Odpowiedz
  • Krystyna(2008-07-09 21:30) Zgłoś naruszenie 00

    W żaden sposób nie jestem w stanie zrozumieć jak można nazwać to kolejne proponowane złodziejstwo - "dziejowym uregulowaniem niesprawiedliwości".
    Jedynie można to zrozumieć jako napisane w cudzysłowie...
    A dalej - "która dotknęła osoby, nie mogące udokumentować swoich zarobków
    Sugerowane jest tu perfidnie że to ich wina !! To oni nie mogą udokumentować. Nie mogą bo im to opiekuńcze państwo zniszczyło dokumentacje. A przecież ten kto brał pieniądze pod tytułem że będzie później płacił emeryturę, czyli brał na siebie obowiązek i jest jego powinnością się z tego zobowiązania wywiązać. Państwo zniszczyło dokumentację a teraz proponuje "wspaniałomyślnie" najmniej jak się da. Powtarzam - skandal i hańba.

    Odpowiedz
  • rocznik 54 do wszystkich roczników 50-tych(2008-07-09 20:43) Zgłoś naruszenie 00

    Krysia nas to nie powinno obchodzić. Nadal żyjemy w tym samy państwie, W tym państwie się urodziliśmy i pracujrmy, Dla tego państwa się poświęcaliśmy w latach 40-tych, 60-tych, to w tym państwie uciskano nas do lat 80-tych, Przecież nasz rząd nie mówi, że mamy nowe państwo, kontynuje jakąś tam politykę, naprawia rzekomo to co inni spaprali. OK niech będzie ale niech nie wciskają nam ciemnoty że wszyscy musimy ponieść tego konsekwencje bo jak do tej pory to konsekwencje ponoszą roczniki 50-te,

    Odpowiedz
  • Krystyna(2008-07-09 20:34) Zgłoś naruszenie 00

    To lewicy zawdzięczamy tą sytuację okradania emerytów z należnych pieniędzy.
    Wiele zakładów i instytucji nie niszczyło dokumentacji płacowej. Nie stosowało się do bandyckiego przepisu o niszczeniu tej dokumentacji. Ale znaczna część to zrobiła. Skutek okradzeni ludzie z należnych im pieniędzy. Teraz ta pożal się Boże lewica "wspaniałomyślnie" ofiarowuje najniższe wynagrodzenie. Skandal i hańba !!

    Odpowiedz
  • rocznik 54 do wszystkich roczników 50-tych(2008-07-09 20:23) Zgłoś naruszenie 00

    http://opzz.org.pl/zwiazek_zawodowy.html
    tu jest link

    Odpowiedz
  • rocznik 54 do wszystkich roczników 50-tych(2008-07-09 20:20) Zgłoś naruszenie 00

    Kochani rówieśnicy póki co piszmy do tej pomysłodawczyni Anny Banowskiej swoje uwagi i roszczenia, Mamy szansę, że ktoś puknie się w czerep i wreście przestanie nas karać.

    Odpowiedz
  • rocznik 54 do wszystkich roczników 50-tych(2008-07-09 20:17) Zgłoś naruszenie 00

    Co za złodziejstwo, To możliwe jest tylko w naszym kraju, gdzie jeden zarabie kilkadziścia lub kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie a drugiemu kradną kilkanaście lub kilkadzieścia lat pracy nie doliczając mu dochodu do kapitału początkowego ponieważ w świetle prawa można było niszczyć dokumenty płacowe, Dlaczego ma być brane najniższe wynagrodzenie a nie średnie???? Dlaczego rząd nieustannie i notorycznie okrada roczniki z lat 50-tych????? Zostaliśmy już tyle razy ograbieni z wielu rzeczy, Zabierano nam godność, Pracowaliśmy we wszystkie soboty, nie mieliśmy urlopów wychowawczych na dzieci za to w sklepach mieliśmy puste haki, Jak słowo daję ja napewno wystąpię z tym do RPO jak nie pomoże to odwołam się do międzynarodowej komisji praw człowieka, Ludzie urodzeni w latach 50-tych nie pozwólcie sobą pomiatać, Połączmy siły, Dość tego, Czy nas uważa się za komunistyczny reklikt który trzeba zniszczyć, upodlić, okraść, Dość, dość,dość!!!!!!!!!!!

    Odpowiedz
  • Krystyna(2008-07-09 20:12) Zgłoś naruszenie 00

    Nie zaginęła a została zniszczona zgodnie z idiotycznie ustanowionym przepisem. w wyniku tego bandyckiego przepisu ZUS twierdzi że nic się nie należy emerytowi.
    Teraz tworzy się kolejny prawo zgodnie z którym dalej będzie się w "jego majestacie okradać ustalając najniższe wynagrodzenie. Nie twierdzę że powinno być najwyższe ale domagam się średniego wynagrodzenia. Jak można karać pracownika po wielu dziesiątkach lat pracy za to że wprowadzono złodziejski w skutkach przepis. Skutek będzie taki że masowo będzie zaskarżany do Strasburga.
    Czy nie lepiej sobie tego zaoszczędzić ??

    Odpowiedz
  • filozus(2008-07-09 18:42) Zgłoś naruszenie 00

    Dyrektor oddziału ZUS we Wrocławiu Antoni Malaka i szef prawników tegoż oddziału ZUS Zbigniew Rak przyłapani na okłamywaniu swoich warszawskich zwierzchników i sądu. Oszukiwali, by zatuszować sabotowanie polityki prozatrudnieniowej państwa i bezprawne represjonowanie bezrobotnego za jego aktywność zawodową. Wpisz: Bloger Adam Kłykow i czytaj „ZUS – szczyt głupoty”. Coś ze świata absurdu, prawnicze polish jokes.
    Wszystkich niezainteresowanych przepraszam za te powtórki, ale dopóki na prawniczy debilizm urzędników ZUS nie reaguje nadzorująca tę instytucję Kancelaria Premiera - dopóty mam zamiar być tą kroplą, która drąży skałę...

    Odpowiedz