"Sprawa emerytur pomostowych powinna zostać rozstrzygnięta w referendum"

09.07.2008, 13:25; Aktualizacja: 09.07.2008, 18:10

Godna praca, godne życie i godna emerytura - to hasło dzisiejszego spotkania Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność". Gościem komisji jest wicepremier Waldemar Pawlak.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:IAR
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (38)

  • Terka(2008-08-27 19:51) Zgłoś naruszenie 00

    Ja jestem 55 rocznik i 35 lat pracy czy to niewystarczy .Jak bym siedziała na stołku to bym mogła pracowac nawet do 65-ale ja pracuje fizycznie za ninimum socjalne [o zgrozo] za to nieda się utrzymać A młodzi kiedy oni wypracują swoja emeryturę oni nawet nieumieją pracować.

    Odpowiedz
  • oczekująca zmian(2008-08-26 15:15) Zgłoś naruszenie 00

    Popieram Elkę,dlaczego tylko rocznik 1954 egoizm przez Was przemawia Ja jestem 55 roczik i 33 lata pracy co to za rożnica mam również prawo tak jak rocznik 56 .Pan ŚŚniadek ma rację referendum ale co na to rządzący oni mają inne zdanie.

    Odpowiedz
  • Elka(2008-07-20 01:27) Zgłoś naruszenie 00

    Moim zdaniem,nie wiek tylko lata pracy sie liczą.KObieta 35 lat a mężczyzna40 lat bez względu na wiek!Jeśli ktoś chce pracować dalej to niech pracuie!Całkowity zakaz dorabiania na emeryturze!Mozliwośc przeliczenia przyszlej emerytury wczesniej!To byloby sprawiedliwe!

    Odpowiedz
  • o.m.c.emerytka(2008-07-18 22:50) Zgłoś naruszenie 00

    ile zarabia Fedak,może by jej obniżyć gażę do najniższej krajowej.Ciekawe w jakim wieku chciałaby wtedy przejść na emeryturę. O zgrozo w naszym cudownym kraju jeden ledwo wiąże koniec z końcem,a drugi żyje w dostatu.
    I tacy właśnie są za przedłłużeniem wieku emerytalnego, bo oni chcą jak najdłużej zarabiać krocie. Oby tylko zdrowie im dopisywało.Nam w tej chwili niszczą nerwy i zdrowie, mieszając w systemie emerytalnym.

    Odpowiedz
  • Mea(2008-07-18 22:30) Zgłoś naruszenie 00

    do Asi-10 Asiu-basia-32 ma rację.To Ty jesteś egoistką.Jesteś z rocznika 54 dlatego chcesz przedłużenia starych zasad o 1 rok.Abyś Ty się załapała.Po mnie już tylko zgliszcza.Tak...Wszystkie roczniki 50-te kobiety,ze stażem 35 lat,powinny miec prawo do wcześniejszej emerytury

    Odpowiedz
  • o rok starsza(2008-07-17 18:52) Zgłoś naruszenie 00

    do 32
    Jesteś z 1955 rocznika i nie chcesz mieć komfortu psychicznego. że jak coś nie wypali to masz prawo do emerytury? To ciebie pogięło i to nieżle, Jak masz ochotę to pracuj nawet do 80-tki. Nikt ci tego nie broni, ale nie zmuszaj innych do tego czego ty sama pragniesz, Egoistko

    Odpowiedz
  • basia(2008-07-17 16:42) Zgłoś naruszenie 00

    asia -10 pogielo Cie egoistko
    o rok mlodsza basia

    Odpowiedz
  • zosia(2008-07-17 16:37) Zgłoś naruszenie 00

    trzeba podniesc wiek emerytalny kobiet z 55 lat do 85 lat , bo one i tak za malo pracuja - czesto na dwóch etatach , wychowuja dzieci ,
    a maz w tym czasie odpoczywa bo jest zmeczony a ona nie , mimo ze ma 53 lata i 38 lat staz pracy i jest schorowana to sie nie liczy.

    Odpowiedz
  • wacek(2008-07-17 16:29) Zgłoś naruszenie 00

    caly rzad i sejm na drzewo i spoki
    wacek

    Odpowiedz
  • zofia(2008-07-17 16:27) Zgłoś naruszenie 00

    rocznik 1954 a 1955 i dalej ze stazem 35-38 lat to sie niekliczy - **********
    jeden
    zofia

    Odpowiedz
  • ela(2008-07-17 16:22) Zgłoś naruszenie 00

    wszystkim emerytom i rencistom zafundować trucizne na koszt NFZ , wtedy ZUS i rzadzacy maja problem z glowy a dla nich zostanie wiecej-przeciez o to chodzi
    ela

    Odpowiedz
  • ANTEK(2008-07-16 15:07) Zgłoś naruszenie 00

    PRZEDŁUŻYC EMERYTURY O ROK I OPRACOWAC SPRAWIEDLIWĄ DLA WSZYSTKICH USTAWĘ EMERYTALNĄ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!

    Odpowiedz
  • alutka(2008-07-16 11:33) Zgłoś naruszenie 00

    do 18 popieram z całym komentarzem ! a do młodych niech się biorą do pracy a nie wymigują się od niej licząc na starszych zaczynacie większość z was około 30 stki jak my już mamy po 15 lat stażu jeszcze wasz żąd pokaże na co stać co go tak popieracie

    Odpowiedz
  • 54 latka(2008-07-12 21:39) Zgłoś naruszenie 00

    Tylko Ci sami "pracodawcy" nami się brzydzą.A rząd udaje, ze tego nie wie.

    Odpowiedz
  • oszukana(2008-07-12 21:10) Zgłoś naruszenie 00

    nacisk lobby pracodawców na rząd ---cała tajemnica ,tylko dlaczego nasz rząd
    tak imm służalczo przyklaskuje

    Odpowiedz
  • też egoista(2008-07-11 21:45) Zgłoś naruszenie 00

    22: zatroskany
    A ty jesteś altruistą? Nie? no to podziel się ze mną swoją pensją.

    Odpowiedz
  • zatroskany(2008-07-10 19:57) Zgłoś naruszenie 00

    do nr.21
    EGOISTKA (jak wiekszosc tu piszacych)

    Odpowiedz
  • Urszula(2008-07-10 12:21) Zgłoś naruszenie 00

    Przedłużyć wcześniejsze emerytury jeszcze o dwa lata.Jak ja pójdę na emeryturę to róbcie co chcecie.Wtedy uznam że jest sprawiedliwie.

    Odpowiedz
  • ......(2008-07-09 20:26) Zgłoś naruszenie 00

    19: krystyna
    Skąd wiesz dlaczego zakładasz od razu najgorszy scenariusz, Dlaczego my polacy jesteśmy takimi cholernymi pesymistami, No dlaczego??????

    Odpowiedz
  • krystyna(2008-07-09 20:11) Zgłoś naruszenie 00

    i tak inflacja pozre nasze emertury

    Odpowiedz