OPZZ żąda nowych propozycji w zakresie emerytur pomostowych

08.07.2008, 16:35; Aktualizacja: 09.07.2008, 08:20

Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych (OPZZ) oczekuje od rządu przedstawienia nowych, akceptowanych społecznie i uwzględniających warunki pracy, propozycji w zakresie emerytur pomostowych.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (59)

  • Stenia 1954(2008-07-09 10:54) Zgłoś naruszenie 00

    Proszę wszystkie związki zawodowe o wywalczenie jeszcze o 1 rok wcześniejsze emerytury.Bardzo , bardzo o to Was proszę.

    Odpowiedz
  • pan z 44 stażem pracy(2008-07-08 18:50) Zgłoś naruszenie 00

    A o ludziach ze stażem ponad 40-letnim znowu cicho!
    W państwach UE 40-letni staż uprawnia do skorzystania ze wcześniejszej emerytury, a w Polsce utrzymuje się przywileje dla tych z 15, 25 stażem.Nie dziw, że jesteśmy pośmiewiskiem dla innych państw, większość dłużej pobiera emeryturę niż pracuje, a tym, którzy charują od ponad 40 lat nakazuje się pracować do powszechnego wieku emerytalnego skazując na 50-letni staż pracy lub wegetację bez środków do życia.Nasz system emerytalny to największy bubel prawny, a jego ofiarami stały się osoby, które najdłużej pracują!

    Odpowiedz
  • TEŻ PRACUJĄCY - nie mundurowy(2008-07-09 08:35) Zgłoś naruszenie 00

    czas najwyższy ZLIKWIDOWAĆ EMERYTURY MUNDUROWE, np.taki SĘDZIA, CO prowadzi(siedzi) na 1 sprawie kilkanaście lat dostaje 100% ostatniej emerytury- min.5-7 tys.zł.
    CZY TO JEST SPRAWIEDLIWE i jeszcze 15 dni dodatkowego urlopu(26 + 15), to JEST WYSOCE NIESPRAWIEDLIWE!!!!

    Odpowiedz
  • 54/30(2008-07-09 08:19) Zgłoś naruszenie 00

    Złodzieje i jeszcze raz złodzieje- a co z osobami styranymi przez długi staż pracy ? Czy NAS skierujecie na utylizację?. BRAK SZACUNKU DLA NAS !!! .Opamiętajcie sie, Wy ustawodawcy.

    Odpowiedz
  • 1949-40(2008-07-09 08:08) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego OPZZ nie proponuje przywrócenia zasady, iż po 35 K i 40 P latach pracy należy się emerytura bez względu na wiek lub chociażby po osiągnieciu 60 lat życia. Przecież w Europie nikt dłużej nie pracuje, co u nas toleruje się niewolnictwo ??????? A poza tym zakłady, w których praca występuje w szczególnych warunkach i proponuje się skrócony okres pracy winny odprowadzać wyższe składki emerytalne.

    Odpowiedz
  • r-60(2008-07-09 07:11) Zgłoś naruszenie 00

    do R45 a ja mam 60 lat , 8 miesięcy, 7 dni .Cieszę się emeryturką wraz z żoneczką która ma dopiero 55 wiosenek. Wskazniki przeliczeniowe 1,95.171. Nierobów z nie własnej winy przybywać będzie w zastraszającym tempie. Towarzystwa Ubepieczeniowe zacierają rączki ( symulacja) 50% niewolników nigdy nie nabędzie praw do emerytury ze względu na niespełnienie warunków.Popytaj ,poczytaj a dowiesz się ,że wcześniejsze emerytury są nie tylko w Polsce a wybór czy się z nich chce skorzystać należy tylko do zainteresowanych. 2300zł to tylko ok. 1800-1900zł na łapkę za 5 lat obudzisz się z tą emeryturką jako kloszard może usłyszymy twój krzyk NIEROBY WSPOMÓŻCIE BIEDNEGO EMERYTA.

    Odpowiedz
  • czekam(2008-07-09 07:32) Zgłoś naruszenie 00

    A co z rocznikiem 1954 dla kobiet-my powinnyśmy byc ujęte w nowej ustawie,takie prawo daja nam konstytucja i zapisy w ustawie gdzie nie zapisywałyśmy się do OFE bo docelowo był to warunek że możemy w wieku 55 lat przejść na emerytury.Dlaczego rocznik 53 skorzystał a my nie jestem z 2 stycznia 54 roku ,to przeciez skandal.

    Odpowiedz
  • popierająca(2008-07-09 07:35) Zgłoś naruszenie 00

    OPZZ walczcie takze o nas 1954 rocznik takie zapisy jak pisze poprzedniczka były naprawde,Zwiazki zawodowe dlaczego walczycie tylko o juz uprzywilejowane grupy a nie o wszystkich od tego jestescie ,tez należe do Zw.

    Odpowiedz
  • filozus(2008-07-09 06:55) Zgłoś naruszenie 00

    Dyrektor oddziału ZUS we Wrocławiu Antoni Malaka i szef prawników tegoż oddziału ZUS Zbigniew Rak przyłapani na okłamywaniu swoich warszawskich zwierzchników i sądu. Oszukiwali, by zatuszować sabotowanie polityki prozatrudnieniowej państwa i bezprawne represjonowanie bezrobotnego za jego aktywność zawodową. Wpisz w wyszukiwarce: Bloger Adam Kłykow i czytaj część o ZUS-ie. Coś ze świata absurdu, prawnicze polish jokes.
    Wszystkich niezainteresowanych przepraszam za te powtórki, ale dopóki na prawniczy debilizm urzędników ZUS nie reaguje nadzorująca tę instytucję Kancelaria Premiera - dopóty mam zamiar być tą kroplą, która drąży skałę...

    Odpowiedz
  • ...(2008-07-08 23:11) Zgłoś naruszenie 00

    Koniec z przywilejami emerytalnymi ! Dlaczego przyszłe pokolenia mają płacić na młodocianych emerytów? Dlaczego informatyk czy muraż ma płacić na nauczyciela czy górnika? Niech każdy pracuje tyle samo i jak chce to niech odkłada w III filarze.

    Odpowiedz
  • GP(2008-07-09 05:44) Zgłoś naruszenie 00

    Do ...
    Trzykropku, muraż jest najlepszym dowodem na to, że musisz zmienić swoje poglądy. Powodzenia.

    Odpowiedz
  • R45(2008-07-09 05:59) Zgłoś naruszenie 00

    mam 65 lat, przepracowałem 42 lata ,emerytura moja to 2310 zł.Nie powinno być żadnych ulg emerytalnych.Wszyscy pracują 65 lat i wtedy idą na emeryturę.ŻADNE TAM PRZYZWEOLENIE SPOŁECZNE-NIEROBY.

    Odpowiedz
  • Elżbieta 50 +(2008-07-08 21:35) Zgłoś naruszenie 00

    Prawda jest taka, że kiedy nasze zakłady sprywatyzowano.My starzy pracownicy potrzebni byliśmy tylko do przyuczania nowych młodych następców.Stopniowo linie produkcyjne modernizowano a starych się pozbywali.Dlaczego szkodliwe tylko do 98 roku?Ja w szkodliwych i mam to na papierze pracowałam do 2006 roku.Niestety nie dane mi bylo popracować w normalnych warunkach bo ...nie obsłużę komputera, nie jestem rozwojowa, bo jestem ze starej epoki.Nikt mnie o zdanie nie pytał.Była umowa na czas określony.Dostałam godzinę na spakowanie się i formalności kadrowe.Tak się starałam by nie pozbywali się mnie po 34 latach pracy przez piątki i świątki.To był "mój zakład".Pracowałam w wyuczonym i kochanym zawodzie.Gdzie tam.Odeszłam jak śmieć.Do dnia dzisiejszego nie mogę się z tym pogodzić.Winą jest mój wiek.Nikt w oczy wprost odwagi nie miał powiedzieć.Zresztą nie musieli.W końcu to prywatni pracodawcy.

    Odpowiedz
  • ezana(2008-07-08 19:23) Zgłoś naruszenie 00

    Z pomostówki będą mogły skoirzystać kobiety z 20 letnim stażem pracy w tym 15 w określonych warunkach, 60 letnie kobiety z 20 letnim stażem bez ookreślonych warunków. A ja mam 36 lat stażu bezwzględnie składkowego, Takich przypadków jak mój nie ma w nowej ustawie, Mam pracować jeszcze 6 lat. Czym ja sobie nagrabiłam, że tak zostałam potraktowana przez ustawodawców i związkowców, Tym, że urodziłam się o pół roku za póżno aby mieć możliwość przejścia na emeryturę.

    Odpowiedz
  • :)(2008-07-11 11:00) Zgłoś naruszenie 00

    A ja za 35 lat i mogą mnie cmoknąć:)

    Odpowiedz
  • wrona(2008-07-09 09:24) Zgłoś naruszenie 00

    Znów te same komunały i znów te same komentarze powtarzane jak mantra...

    A może by tak zupełnie znieść obowiązek ubezpieczeń społecznych? Żadnych składek ale też żadnego świadczenia emerytalnego...

    No tak, tylko co wtedy robili by ZUS i OPZZ?

    Odpowiedz
  • ezana(2008-07-15 16:55) Zgłoś naruszenie 00

    50: Maria 54
    Ja też nie mogłam chyba napiszę do nich maila i zapytam o co chodzi z tym TK

    Odpowiedz
  • Jolka(2008-07-12 17:22) Zgłoś naruszenie 00

    43: aga
    Owszem zgadzam się ale dla kobiet 35 lat dotąd aż się zmieni światopogląd mężczyzn, że przy garach, sprzątaniu, dzieciach, praniu, prasowaniu itp działamy wspólnie

    Odpowiedz
  • aga(2008-07-12 16:24) Zgłoś naruszenie 00

    do rocznika 54.Dlaczego tylko ten rok mialbybyc uprzywilejowany.Ja mam 52 lata i 37 lat stazu pracy i przedluzajac wiek emerytalny do 60 lat prosze policzyc to bedzie 45 lat stazu.A moze juz nie zdaze wziac emerytury i o to chodzi znow pieniadze zostana w budzecie.40 letni staz pracy niezaleznie od wieku jestem za .Kto sie ujmie za takimi jak ja?

    Odpowiedz
  • julka(2008-07-11 20:00) Zgłoś naruszenie 00

    Prawo jest takie przepracujesz 30 lat w szkodliwych warunkach zmienia sie prawo robol pod plot .Gdzie są nasze pieniądze i nasze prawa to tylko może się dziać w Polsce.Odkładaj a złodzieje dobrze się mają

    Odpowiedz