Za udział w szkoleniu bezrobotny dostanie 1 tys. zł zasiłku

autor: Izabela Rakowska-Boroń04.07.2008, 03:00; Aktualizacja: 05.07.2008, 10:47

Zasiłek dla bezrobotnych wzrosnąć ma od stycznia do prawie 850 zł. Bezrobotny od razu po zarejestrowaniu w urzędzie będzie musiał jednak uczestniczyć w szkoleniach zawodowych. Podobne zasady obowiązują w innych państwach UE.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (201)

  • wrona(2008-07-06 20:25) Zgłoś naruszenie 00

    Eee, to wypiłuję :)

    Odpowiedz
  • Wstrzasnieta(2008-07-06 14:21) Zgłoś naruszenie 00

    Robotna uwazasz sie za inteligentna , a ze masz wlasna firme to nie wrzeszcz ze juz masz posadke na cale zycie , mozesz ta swoja posadke tez stracic mimo ze jak piszesz co w ta watpie ze to twoja firma . Juz nie jeden byl pewny sewgo a wszystko stracil WIEC UWAZAJ CO PISZESZ . Jest przyslowie KTO PLANUJE TEMU SIE KRZYZUJE. PAMIETAJ O TYM .

    Odpowiedz
  • robotna(2008-07-06 14:31) Zgłoś naruszenie 00

    Tak też przypuszczałam. Ale gdybym myślała tak jak ty to teraz też bym była bezrobotna.

    Odpowiedz
  • Wstrzasnieta(2008-07-06 14:34) Zgłoś naruszenie 00

    Nie planuj kobieto nic bo jestes za dfudo pewna siebie , byc moze ze masz wlasna firme jak piszesz mozesz jeszcze tez reke wyciagac po zasilek , wiec zaprzestan kobieto dalej obrazac nas . Wielka pani szefowa , sie znalazla a ile placisz pracownikom , napewno grosze bo tak zawsze jest . Po szkoleniach zalozylas firme ciekawe jaka moze sprzatajaca . Idz kobieto lepiej gotuj obiad a nie banaly wypisywac i chwalic sie swoim szefostwem i ja jestem szefowa ale z sercem i bezrobotnych nie ponizam tylko jeszcze pomagam jak moge . Teraz rozumiem dlaczego tak na ludzi bezrobotnych mowisz lenie , badziewie i itp. bo sama kiedys bylas badziewiem i leniem a TERAZ JESTES PANI CALA GEBA . Juz z taka kobieta co gardzi ludzmi bo stala sie szefowa nie chce juz wogole pisac bo dla mnie jestes zla kobieta !!!

    Odpowiedz
  • robotna(2008-07-06 13:10) Zgłoś naruszenie 00

    No niewytrzymam ale mnie ubawiły wasze czy twoje wypowiedzi masz kobieto rozdwojenie jażni albo schizę. Krzycz jeszcze głośniej to może ci będzie lżej, Mnie to wisi. A tak na marginesie to szkoda, że internet jest ogólnie dostępny bo takie jak wy powinny pukać palcem w czoło a nie w klawiaturę,

    Odpowiedz
  • robotna(2008-07-06 14:42) Zgłoś naruszenie 00

    Ciebie wstrząśnięta zatrudniłłabym jako ochronę, dałabym ci bardzo wysoką pensję bo pysk nasz niewyparzony i niesamowitą fantazję. Potrafisz wkładać ludziom w usta to czego niewypowiedzieli, czyżby to były twoje własne skrywane odczucia? Twoja schiza to twoje myśli bo zadajesz pytania i sama sobie na nie odpowiadasz,

    Odpowiedz
  • wrona(2008-07-06 14:45) Zgłoś naruszenie 00

    Drogie Panie, obrzucając się błotem nie przybliżamy się w próby odpowiedzi na pytanie: co zrobić aby NIE BYĆ bezrobotnym?

    Wspólnie z robotną doszłysmy do wniosku, że szkolenia są ważne. Oburzona utwierdziła mnie w przekonaniu, że obcy język. Co jeszcze?

    Wstrząśnięta, Ty nie podałaś żadnej recepty a jedynie zanegowałaś nasze. Twoja kolej :)

    Odpowiedz
  • Wstrzasnieta(2008-07-06 14:14) Zgłoś naruszenie 00

    Wrono na szkolenie wszystkich bezrobotnych nie przyjma , a jezeli przyjma to po szkoleniu i tak pracy nie znajdzie taka jest rzeczywistosc w jakim ty swiecie zyjesz . Tylko nieliczni znajda prace a co z pozostalymi zastanow sie , taka jest prawda okrutna !!!

    Odpowiedz
  • OBZRZONA(2008-07-06 14:16) Zgłoś naruszenie 00

    ROBOTNA GEH ZUM TEUFEL!!!!!!

    Odpowiedz
  • wrona(2008-07-06 14:17) Zgłoś naruszenie 00

    wstrząśnięta, ale ja nie mówię o JUŻ bezrobotnych, tylko o pracujących z najniższymi kwalifikacjami. A jak się ma najniższe kwalifikacje, to jest duże prawdopodobieństwo, że jak przyjdą zwolnienia, to taki człowiek pierwszy straci miejsce pracy!
    Pytanie: dlaczego ludzie z niskimi kwalifikacjami nie szkolą się ZANIM staną się bezrobotnymi?

    Odpowiedz
  • robotna(2008-07-06 14:19) Zgłoś naruszenie 00

    Jak byłam na etacie korzystałam ze wszystkich szkoleń nawet z tych, które wydawałoby się, że nie są potrzebne na moim stanowisku pracy. Opłaciło się, bo jak zaczęto redukować etaty nie wyłam, że będę bezrobotna tylko założyłam własną firmę, Najgorsze co może być to trzymanie się kurczowo tego co się robi.

    Odpowiedz
  • robotna(2008-07-06 13:42) Zgłoś naruszenie 00

    Wrono zgadzam się z Tobą, To jest wyjście, Często bywa tak, że zakłady pracy organizują ciekawe i do tego bezpłatne szkolenia. Niestety nie wszystkim chce się w nich uczestniczyć. Takie szkolenia organizowane są w soboty i niedziele i to przeważnie jest barierą. Ja osobiście popieram takie inicjatywy.

    Odpowiedz
  • Wstrzasnieta(2008-07-06 14:55) Zgłoś naruszenie 00

    Juz nie mam zamiaru z wami dyskutowac , pisalam ci wrono ze po szkoleniach nie kazdy tylko wybrani bezrobotni znajda prace a ty znowu swoje . Pisz z ta kulturalna robtna co wypiera sie swoich slow . Dowidzenia

    Odpowiedz
  • wrona(2008-07-06 14:07) Zgłoś naruszenie 00

    robotna- zgadzam się z Tobą- inwestować w siebie nalezy, bo to najlepsza inwestycja. Bo w końcu za co nam płacą? Za to, co mamy w głowach! Im więcej tam "wpakujemy" tym więcej mamy i drożej możemy to sprzedać!

    wstrząśnięta,
    wytłumacz mi proszę, dlaczego ludzie nie chcą podnosić swoich kwalifikacji za darmo? Jaki Ty byś wniosek wyciągnęła z takiego obrazka: człowiek ma najniższe kwalifikacje a jak mu się szkolenia podaje na tacy, to nie chce z nich korzystać. No co byś o tym pomyślała?

    Odpowiedz
  • Wstrzasnieta(2008-07-06 14:09) Zgłoś naruszenie 00

    No wlasnie nic dodac nic ujac , tak zachowuje sie osoba bez kultury i bez obycia , juz mam ciebie dosyc ty wredna kobieto , ty pierdzistolku uwazaj abys nie stracila pracy , bo tez bedziesz leniem i obibokiem na wlasne zyczenie jak pisze wrona !!!

    Odpowiedz
  • wrona(2008-07-06 13:49) Zgłoś naruszenie 00

    Robotna, zgadzam się z Tobą, sama często uczestniczę w takich szkoleniach i mimo pewnych utrudnień (organizacja w wwekendy, czasem wyjazdowe szkolenia na kilka dni) uważam że są bardzo dobre. Ale frekwencja na nich jest marniutka i najczęsciej brak jest na nich osób o najniższych kwalifikacjach, osób, którym naprawdę by pomogły.
    Więc szczerze mówiąc nic z tego nie rozumiem- bo skoro wyciągam wniosek, że bezrobocie to jest na własne życzenie, to forumowicze rzucają się na mnie z pretensjami...
    Jak to w końcu jest? Może mi ktoś wytłumaczy? I jak nie zgadza się ze mną, to zaproponuje coś lepszego?

    Odpowiedz
  • OBURZONA(2008-07-06 13:50) Zgłoś naruszenie 00

    ALLES IST DAS NOCH NICH; ABER HABE KEINE LUST MEHR MIT ROBOTNA ZU DISKUTIRREN GRUß1

    Odpowiedz
  • robotna(2008-07-06 13:45) Zgłoś naruszenie 00

    Jeszcze wam nie przeszło uważajcie bo para wam uszami poleci :-)

    Odpowiedz
  • OBURZONA(2008-07-06 13:59) Zgłoś naruszenie 00

    KREHE DIE FRAU HAT NICHT ALLES UND ICH WÜNSCHE NICHT MEHR MIT IHR ZU REDEN ALSO CIAU

    Odpowiedz
  • robotna(2008-07-06 13:59) Zgłoś naruszenie 00

    Wrono, wiele osób wychodzi z założenia, że za każdą godzinę poświęconą pracy należy wynagradzać. A to błąd bo inwestowanie w siebie nie jest stratą czasu i pieniędzy. Im więcej umiesz tym lepiej poradzisz sobie w razie kłopotów,
    No popatrz zapomniały w gębie języka polskiego. Będą paplać po niemieciu myśląc, że to podniesie ich poziom, Jak dzieci, Odpowiem wam w ojczystym języku - potrafię panować nad emocjami i nie zniżę się do waszego poziomu.
    Wracając do tematu to większość instyrucji może obecnie ubiegać się o całkiem niezłe pieniądze unijne właśnie na szkolenia i aż żal bierze. że tak mało osób wyraża chęć akcesu w tych szkoleniach,

    Odpowiedz