KE zapowiada środki wzmacniające europejski model socjalny

27.06.2008, 20:42; Aktualizacja: 29.06.2008, 20:03

Komisja Europejska przedstawi w środę pakiet inicjatyw wzmacniających europejski model socjalny, wśród których jest propozycja legislacyjna dotycząca ułatwienia obywatelom krajów Unii Europejskiej korzystania z pomocy medycznej za granicą.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (2)

 • üö(2008-06-28 08:48) Zgłoś naruszenie 00

  Moze Komisja Europejska powinna poinformowac, ze np. na rachunkach wypisywanych dla Polakow przez lekarzy w UE powinien sie znalezc kod miedzynarodowy choroby, bo bez kodu, NFZ nie przyjmuje rachunkow.
  Nie wiem, czy Polski NFZ wyprzedza przepisy unijne, czy lekarze w EU sa opoznieni w znajomosci przepisow?
  Polacy, posiadajacy karte EKUZ, wyjezdzajacy za granice do tej pory nie byli informowani, aby od lekarza za granica zadac wpisu miedzynarodowego kodu choroby.

  Odpowiedz
 • bvc(2008-06-27 21:17) Zgłoś naruszenie 00

  "Pani Ahrenkilde zapowiedziała również propozycje KE zmierzające do przezwyciężenia impasu w rozmowach między przedsiębiorstwami o wymiarze wspólnotowym (europejskim) a związkami zawodowymi na temat statutu regulującego działalność związkowych komisji zakładowych."

  Niech neoliberaly europejskie, nie wtracaja sie do zwiazkow zawodowych, bo jedynie co potrafia to ograniczac je, aby ludzie byli dla nich niewolnikami i robili na ich luksusy...

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane