Bezrobotny otrzyma 1180 zł miesięcznie za udział w szkoleniu

autor: Izabela Rakowska-Boroń19.06.2008, 03:00; Aktualizacja: 19.06.2008, 12:29

Osobie bezrobotnej, która nie stawi się na wezwanie urzędu pracy, trudniej będzie usprawiedliwić swoją nieobecność.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (13)

  • Mario201(2008-06-19 11:32) Zgłoś naruszenie 00

    Oczywiście że zwiększy wskaźnik szkoleniowy, ale czy efekt będzie lepszy?

    Odpowiedz
  • filologini(2008-09-06 21:43) Zgłoś naruszenie 00

    Nasz rząd jest bogaty, rozdaje na prawo i na lewo. Najpierw sobie - to logiczne. A resztę kasy wyda wbrew logice, na złość podatnikowi, bo rząd wie najlepiej. Nic to, że polskie dzieci głodne, że emeryta nie stać na jedzenie i leki. Wbrew kłamliwej propagandzie, polski nauczyciel zarobi o 200PLN więcej od bezrobotnego, itd., itp. Kiedyś jednak skończy się cierpliwość narodu.

    Odpowiedz
  • *(2008-06-27 19:04) Zgłoś naruszenie 00

    1180zł. dla bezrobotnego , 500zł. dla chorego rencisty ,1000zł. dla emeryta po 35-latach pracy , kopa w dupę Rządowi natychmiast !!!!!!!!!!!!!!!!!! .

    Odpowiedz
  • filozus(2008-06-19 10:05) Zgłoś naruszenie 00

    A ZUS represjonuje bezrobotnych za ich aktywność zawodową. Wpisz w wyszukiwarce: Bloger Adam Kłykow i czytaj "ZUS - szczyt głupoty"

    Odpowiedz
  • realista(2008-06-19 10:15) Zgłoś naruszenie 00

    jeżeli ktoś nie ma chęci do pracy i robi wszystko aby nie pracować nie będzie
    też się uczyć ,pieniądze wyda np.na alkohol,narkotyki itp.nauka to też praca
    i wysiłek,należy dobrze się zastanowić zanim wyda się cudze(podatników)
    pieniądze

    Odpowiedz
  • w koło macieju(2008-06-19 10:05) Zgłoś naruszenie 00

    A po tym szkoleniu i uzyskaniu nowych kwalifikacji dalej będę bezrobotna ( mam 52 lata) i co dalej?
    Zarobią szkolący, mają miejsce pracy, natomiast bezrobotni ( po 50) jak byli bezrobotni tak pozostaną. A może potem nowe szkolenie?

    Odpowiedz
  • jaro(2008-06-19 09:28) Zgłoś naruszenie 00

    pomysł tragiczny.... zakładajmy firmy szkoleniowe od różnych pierdół, pojawiła się luka na rynku, duża kasa do podniesienia...

    Odpowiedz
  • Trzeźwy nauczyciel(2008-06-19 09:14) Zgłoś naruszenie 00

    Rację mają moi przedmówcy, a szczególnie nr 2.

    Tak wydane pieniądze to stracone pieniądze, lepiej dopłacić na ukończenie studiów, a nie pchać pieniądze szkolącym słabo i nie to co potrzeba.

    To bzdurne pomysły, przez tyle lat marnowane pieniądze podatnika

    Odpowiedz
  • Andrzej(2008-06-19 08:43) Zgłoś naruszenie 00

    Żeby zachęcić do pracy to płacimy coraz więcej niepracującym !!! Fantastyczny (dosłownie ) pomysł.

    Odpowiedz
  • Doświadczony(2008-06-19 08:14) Zgłoś naruszenie 00

    Ja proponuję, żeby pracownicy Urzędów Pracy byli właściwie dobierani. Powinny to być osoby inteligentne i posiadające większą wiedzę na temat dobierania ofert czy też kierowania na szkolenia danych osób. Urząd Pracy posiada tylko dane na temat ukończonych szkół czy studiów. Jeżeli osoba bezrobotna uczy się , to jak się ma do tego przystosowywanie na siłę do innego zawodu i wypłacanie wyższej kwoty, a nie pomoc w ukończeniu już rozpoczętych i kontynuowanych np. studiów.Wszystkie te stare i nowe pomysły Rządowe są nie trafione. Albo zbytnia tolerancja w stosunku do bezrobotnych albo bezduszna postawa do obywateli. Osoba ucząca się traci pracę i nie tylko, że nie posiada środków na życie , ale nie jest w stanie opłacić rozpoczętej nauki, a tu propozycja czegoś, co jest niezgodne z jej np. zdolnościami i rozpoczętą nauką.

    Odpowiedz
  • d(2008-06-19 08:19) Zgłoś naruszenie 00

    błąd, błąd, błąd, pracuję w urzędzie pracy i twierdzę stanowczo BŁĄD na błędzie błędem pogania, takie pieniądze wręcz rozleniwią bezrobotnych a nie pomogą, ale cóż jak zwykle decydują o tym ludzie oderwani od rzeczywistości

    Odpowiedz
  • trzpiotek(2008-06-19 07:34) Zgłoś naruszenie 00

    Być może, ale z autopsji wiem, że zarobią przede wszystkim szkolący, a mniej szkoleni, jak zwykle bywa :)

    Odpowiedz
  • xxx(2008-06-19 14:42) Zgłoś naruszenie 00

    To będzie niewypał - pieniądze pójdą w błoto.

    Odpowiedz