Rząd proponuje podwyżkę płacy minimalnej

11.06.2008, 18:29; Aktualizacja: 11.06.2008, 19:37

Rząd proponuje, aby płaca minimalna od 2009 roku wzrosła do 1204 zł z obecnych 1126 zł - podało Centrum Informacyjne Rządu w środę w komunikacie.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (16)

  • Myszka miki(2008-12-11 17:48) Zgłoś naruszenie 00

    Też mi kuźwa podwyżka!!! Jestem ciekaw, który z tych "wielce zapracowanych" z rządu wyżył by za takie pieniadze. Tyle to oni miesięcznie na waciki wydają!!! Beznadzieja...

    Odpowiedz
  • aaa(2008-09-18 20:59) Zgłoś naruszenie 00

    Srednia płaca w polsce wynosi 2500 zl a nie 3200 policz mediane a nie artmetyczna !!!1

    Odpowiedz
  • Iosif Dżugaszwili(2008-07-16 19:39) Zgłoś naruszenie 00

    super to dostane druga podwyzke w ciagu dwoch lat:P pozostalo tylko wyjechac:/

    Odpowiedz
  • kos(2008-06-25 18:50) Zgłoś naruszenie 00

    Rząd proponuje minimalną 1204 PLN ponieważ nie chce więcej płacić Chinczykom za budowanie naszych stadionów na Euro.: )))))))))))

    Odpowiedz
  • kobra(2008-06-25 18:42) Zgłoś naruszenie 00

    A gdzie są zeszłoroczne obietnice że minimalna ma stopniowo osiągnąć 50 % przeciętnej krajowej. Na dzień dzisiejszy przeciętna wynosi prawie 3200 PLN brutto a więc minimalna w 2009 powinna wynosić około 1600 brutto?????
    Za 1204 zł ----- nasz rząd dąży do tego aby pozostali Polacy wyjechali za granicę a W Polsce zostali Emeryci i renciści !!!!!!
    Powodzenia panowie : ) już niedługo decyzja na 1204 punkty odbije się wam czkawką!!!!!!

    Odpowiedz
  • kol(2008-06-16 21:46) Zgłoś naruszenie 00

    Tak wygląda "średnia krajowa" w wydaniu PO, gdzie te zarobki 3500zł? . Zakłamanie PO kwitnie w mediach polskojęzycznych! Poparcie dla PO w mediach 100%!!!By żyło się lepiej nam i naszym sponsorom! Rząd do roboty za 1200zł!!!

    Odpowiedz
  • HHHHHHHHHHHHH(2008-06-13 19:29) Zgłoś naruszenie 00

    LUDZIE ALE NASRALI< BĘDZIEMY MIELI CO JEŚĆ

    Matoły to zawsze jest brutto

    Odpowiedz
  • mkmbi(2008-06-12 12:05) Zgłoś naruszenie 00

    Bardzo ważne pytanie !!! CZY to 1204 zł to jest NETTO ? - czyli na rękę
    Bo nikt jasno tego nie mówi a pracownika interesuje głównie to ile dostanie NA RĘKĘ po przepracowanym miesiącu i czy da radę wyżywić siebie za te ochłapy bo przecież za te marne 1200 ma zasuwać na granicy wytrzymałości szczególnie w prywatnych firmach, które z regóły nastawione są na wyzysk

    Odpowiedz
  • aplikant(2008-06-11 23:57) Zgłoś naruszenie 00

    Znów wzrośnie opłata za aplikacje radcowską... Bo to 4 razy minimalna.

    Odpowiedz
  • zen(2008-06-11 23:11) Zgłoś naruszenie 00

    Zgoda, tylko niech cudowny Donek da mi pieniądze na tę podwyżkę. Ciekawe z czego weźmie ten samorodny finansista. Zaklinanie i cuda chyba nie wystarczą. W nastepnych wyborach - 4 głosy mniej!

    Odpowiedz
  • Tak tak prezesom Komin(2008-06-11 22:41) Zgłoś naruszenie 00

    a wam robole gów.. .Podwyżka Donaldzie to jest wówczas gdy rośnie wartość realna płacy a nie gdy płaca goni inflację.

    Odpowiedz
  • do nr 4(2008-06-11 21:34) Zgłoś naruszenie 00

    Stypendystka ZUSu brzmi prawie jak stypendystka Fulbright'a. Moje gratulacje.

    Odpowiedz
  • stypendystka ZUSU(2008-06-11 21:04) Zgłoś naruszenie 00

    I jak sie tu nie cieszyć że po 37 latach pracy ZUS wypłaca emeryturę w wysokości 1.2000, zł a więc od 2009 roku będzie to wysokość najniższej płacy . Pogratulować i żyć godnie byle nie długo.

    Odpowiedz
  • !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!(2008-06-11 21:04) Zgłoś naruszenie 00

    Po z Donkim walczy o głosy

    Odpowiedz
  • robotnik(2008-06-11 20:15) Zgłoś naruszenie 00

    rząd niech sobie zrobi podwyżkę na 1206 pln i niech pokaże jak za te ******** pieniądze można przeżyć cały miesiąc!!!

    Odpowiedz
  • Kelner1(2008-06-11 19:29) Zgłoś naruszenie 00

    Minimalna płaca krajowa powinna wynosić 50% płacy średniej.

    Odpowiedz