Dodatkowy zasiłek opiekuńczy możliwy także po wakacjach. Decyzję podejmie rząd

18.08.2020, 14:29; Aktualizacja: 18.08.2020, 15:15
W marcu, w związku z epidemią COVID-19, rząd umożliwił korzystanie z dodatkowego zasiłku opiekuńczego rodzicom, którzy musieli zaopiekować się dzieckiem w czasie, gdy zajęcia w szkołach, przedszkolach i żłobkach były zawieszone. Początkowo dodatkowy zasiłek był przyznany na 14 dni, jednak rząd sukcesywnie przedłużał czas jego obowiązywania aż do 26 lipca

W marcu, w związku z epidemią COVID-19, rząd umożliwił korzystanie z dodatkowego zasiłku opiekuńczego rodzicom, którzy musieli zaopiekować się dzieckiem w czasie, gdy zajęcia w szkołach, przedszkolach i żłobkach były zawieszone. Początkowo dodatkowy zasiłek był przyznany na 14 dni, jednak rząd sukcesywnie przedłużał czas jego obowiązywania aż do 26 lipcaźródło: ShutterStock

Po wakacjach Rada Ministrów nadal będzie mogła wydawać rozporządzenia w sprawie przyznania dodatkowych zasiłków opiekuńczych – wynika z ustawy przyjętej we wtorek przez Senat. Wiceszef MRPiPS Stanisław Szwed powiedział PAP, że decyzja o ewentualnym przyznaniu zasiłku będzie zależała m.in. od sytuacji epidemicznej.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (4)

  • Magdalena (2020-08-19 10:26) Zgłoś naruszenie 72

    A może by tak wydłużyć wiek dziecka. Zasiłek należał się rodzicom dzieci do 8 roku życia i koniec. Moja praca polega na 12 godzinnych dyżurach. Z wyjazdem z domu i przyjazdem to jest 14 godzin mojej nieobecności. Mąż wyjeżdża w trasy kilkudniowe. W sytuacji pandemii nie będę obarczać opieką nad dziećmi dziadków. Czy Rząd uważa, że 8 latek może zostać 14 godzin sam???????????

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • ciasto(2020-08-20 11:55) Zgłoś naruszenie 25

    do roboty i nie skomlać o zasiłki . Ci co pracują nie mają nic tylko lenie dopominają się o zasiłki . Kiedyś nie było żadnych zasiłków i musieliśmy przeżyć i opiekować się dzieci .

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane