statystyki

Czas rozliczeń dotacji to trudny okres

autor: Paweł Ziółkowski23.07.2020, 06:01; Aktualizacja: 23.07.2020, 09:05
kalkulator, tabela, podatki

Nastał lipiec, a z nim wakacje. Bardzo dziwne wakacje. Zamiast korzystać z ich uroków, siedzimy w pracy i walczymy z tarczą antykryzysową. Bo praca na tarczy jest walką. Naszym orężem jest wiedza, logika i doświadczenie. Przeciwnik stosuje natomiast teorię chaosu. Przepisy są niespójne i przypominają trochę pole minowe – co chwila znajduje się pułapki i niewypały.źródło: ShutterStock

Wybuch epidemii spowodował mocne uaktywnienie się Skarbu Państwa, który zaczął rozdawać dotacje. Dla wielu podmiotów była/jest to pomoc dająca możliwość przetrwania trudnych czasów. Inni niekoniecznie jej potrzebowali, lecz skoro można było wziąć, to czemu nie. Teraz nadszedł czas rozliczeń i mogłoby się wydawać, że będzie już z górki. Okazuje się jednak, że – cytując Bolesława Wieniawę-Długoszowskiego – skończyły się żarty, zaczęły się schody.

Nastał lipiec, a z nim wakacje. Bardzo dziwne wakacje. Zamiast korzystać z ich uroków, siedzimy w pracy i walczymy z tarczą antykryzysową. Bo praca na tarczy jest walką. Naszym orężem jest wiedza, logika i doświadczenie. Przeciwnik stosuje natomiast teorię chaosu. Przepisy są niespójne i przypominają trochę pole minowe – co chwila znajduje się pułapki i niewypały.

Kalendarz wskazuje, że lipiec jest po czerwcu – w bieżącym roku ma to istotne znaczenie. Pierwsze wnioski o dofinansowania z art. 15g specustawy o COVID-19 (ustawy z 2 marca 2020 r., Dz.U. poz. 374; ost.zm. Dz.U. poz. 1086) były bowiem składane w kwietniu, a że przyznawane są na trzy miesiące, to czerwiec jest ostatnim dofinansowywanym miesiącem i w lipcu trzeba przystąpić do rozliczeń.

Na mocy par. 3 umowy zawartej między dyrektorem wojewódzkiego urzędu pracy a pracodawcą w terminie do 30 dni po upływie okresu dofinansowania (czyli np. do 30 lipca, w przypadku gdy dotacja przysługiwała na okres kwiecień – czerwiec) beneficjent składa do właściwego WUP dokumenty potwierdzające:


Pozostało 77% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane