statystyki

17 mln zł na wsparcie dla warsztatów terapii zajęciowej

autor: Michalina Topolewska09.07.2020, 19:00
Warsztaty czekają też na zmiany w rozporządzeniu ministra gospodarki, pracy i polityki społecznej z 25 marca 2004 r. (Dz.U. nr 63 poz. 587 ze zm.) regulującym ich funkcjonowanie.

Warsztaty czekają też na zmiany w rozporządzeniu ministra gospodarki, pracy i polityki społecznej z 25 marca 2004 r. (Dz.U. nr 63 poz. 587 ze zm.) regulującym ich funkcjonowanie.źródło: ShutterStock

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) będzie udzielał grantów instytucjom prowadzącym warsztaty terapii zajęciowej (WTZ) na pokrycie kosztów zakupu środków ochrony osobistej. Przeznaczy na to 17 mln zł z środków UE, a dokładnie z programu operacyjnego „Wiedza Edukacja Rozwój”.

O pieniądze na zakup np. maseczek, przyłbic, rękawiczek i płynów do dezynfekcji będą mogły wnioskować również podmioty, które mają podpisane z PFRON umowy na prowadzenie w 2020 r. bezpośredniej pracy z osobami niepełnosprawnymi (w ramach konkursów i programów ogłaszanych przez fundusz).


Pozostało 80% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane