statystyki

Nowa strategia wsparcia niepełnosprawnych

autor: Michalina Topolewska27.05.2020, 18:00
W priorytecie odnoszącym się do koordynacji wsparcia znalazła się informacja o stworzeniu zintegrowanego, jednolitego systemu orzekania o niepełnosprawności dla celów rentowych, pozarentowych i edukacyjnych.

W priorytecie odnoszącym się do koordynacji wsparcia znalazła się informacja o stworzeniu zintegrowanego, jednolitego systemu orzekania o niepełnosprawności dla celów rentowych, pozarentowych i edukacyjnych.źródło: ShutterStock

Rząd wraca do tematu reformy systemu orzekania o niepełnosprawności i zapowiada zmiany w świadczeniach dla opiekunów osób z dysfunkcjami zdrowotnymi.

Tak wynika z projektu uchwały Rady Ministrów dotyczącej Strategii na rzecz Osób z Niepełnosprawnościami, która ma być realizowana w latach 2020–2030. Przewiduje ona różnego typu działania służące kompleksowemu wsparciu tej grupy społecznej w ramach ośmiu priorytetów. Są to: niezależne życie, dostępność, edukacja, praca, zabezpieczenie społeczne, zdrowie, budowanie świadomości i koordynacja.


Pozostało 82% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane