statystyki

Nowy okres zasiłkowy: Czy ośrodki pomocy społecznej będą miały mniej czasu na rozpatrzenie wniosków o przyznanie świadczeń na dzieci?

autor: Michalina Topolewska13.05.2020, 08:12; Aktualizacja: 13.05.2020, 08:13
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS) uspokajają, że dane powinny być gotowe na 1 sierpnia.

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS) uspokajają, że dane powinny być gotowe na 1 sierpnia.źródło: ShutterStock

W tym roku z powodu epidemii koronawirusa o miesiąc wydłużony został czas na złożenie rocznego zeznania podatkowego za 2019 r. Ostateczny termin na rozliczenie z fiskusem mija 1 czerwca.

Ta sytuacja może spowodować, że gminy później niż dotychczas będą mogły skorzystać z danych o dochodach rodziców na potrzeby przyznawania świadczeń na dzieci. Jest to bowiem uzależnione od tego, kiedy zostaną udostępnione przez Ministerstwo Finansów (MF). Jednak zarówno ten resort, jak i Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS) uspokajają, że dane powinny być gotowe na 1 sierpnia.

Sztywne terminy

Sygnalizowany problem dotyczy świadczeń z Funduszu Alimentacyjnego (FA) oraz zasiłków rodzinnych, które będą przyznawane na następne okresy ich wypłaty, zaczynające się odpowiednio 1 października oraz 1 listopada br.


Pozostało jeszcze 83% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane