statystyki

Wskaźnik może być liczony wstecznie

autor: Michalina Topolewska11.05.2020, 19:00
PFRON wyjaśnia, że w opisanej sytuacji ma zastosowanie właśnie art. 2a ust. 2 ustawy o rehabilitacji, co oznacza możliwość zaliczenia pracownika do wskaźnika – jako osobę z umiarkowanym poziomem dysfunkcji – od l marca.

PFRON wyjaśnia, że w opisanej sytuacji ma zastosowanie właśnie art. 2a ust. 2 ustawy o rehabilitacji, co oznacza możliwość zaliczenia pracownika do wskaźnika – jako osobę z umiarkowanym poziomem dysfunkcji – od l marca.źródło: ShutterStock

Pracodawca może wliczyć do wskaźnika pracownika z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności od 1 marca, jeśli z dostarczonego w kwietniu nowego orzeczenia wynika, że od tego dnia został uznany za osobę z takim poziomem dysfunkcji zdrowotnej.

Tak wskazał Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) w odpowiedzi na pytanie skierowane przez Ogólnopolską Bazę Pracodawców Osób Niepełnosprawnych (OBPON.org). Organizacja poprosiła o wyjaśnienie wątpliwości, jakie pojawiają się w związku ze stosowaniem art. 15h ust. 1 ustawy z 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz.U. poz. 374 ze zm.; dalej: specustawa). Przewiduje on wydłużenie z mocy prawa ważności orzeczeń do upływu 60 dni od dnia odwołania stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii, jednak nie dłużej niż do dnia wydania nowego dokumentu.


Pozostało jeszcze 63% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane