statystyki

Świadczenia rodzinne. Obniżka pensji będzie uznana za utratę dochodu

autor: Michalina Topolewska09.04.2020, 19:00; Aktualizacja: 09.04.2020, 19:28
Takie rozwiązanie znalazło się w ustawie o szczególnych instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2, nad którym wczoraj pracował Sejm.

Takie rozwiązanie znalazło się w ustawie o szczególnych instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2, nad którym wczoraj pracował Sejm.źródło: ShutterStock

Sytuacja, w której z powodu koronawirusa rodzic ma zmniejszone wynagrodzenie lub osiąga niższy dochód z działalności, będzie uwzględniana przy przyznawaniu świadczeń rodzinnych w obecnym oraz następnym okresie zasiłkowym.

Takie rozwiązanie znalazło się w ustawie o szczególnych instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2, nad którym wczoraj pracował Sejm. Co do zasady jest tak, że przy ustalaniu prawa do świadczeń rodzinnych, w tym głównie zasiłku na dziecko, bierze się pod uwagę dochody uzyskane przez członków rodziny z roku kalendarzowego poprzedzającego okres zasiłkowy, na jaki ma być przyznane wsparcie.


Pozostało 93% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane