statystyki

Świadczenia rodzinne. Obniżka pensji będzie uznana za utratę dochodu

autor: Michalina Topolewska09.04.2020, 19:00; Aktualizacja: 09.04.2020, 19:28
Takie rozwiązanie znalazło się w ustawie o szczególnych instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2, nad którym wczoraj pracował Sejm.

Takie rozwiązanie znalazło się w ustawie o szczególnych instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2, nad którym wczoraj pracował Sejm.źródło: ShutterStock

Sytuacja, w której z powodu koronawirusa rodzic ma zmniejszone wynagrodzenie lub osiąga niższy dochód z działalności, będzie uwzględniana przy przyznawaniu świadczeń rodzinnych w obecnym oraz następnym okresie zasiłkowym.

Takie rozwiązanie znalazło się w ustawie o szczególnych instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2, nad którym wczoraj pracował Sejm. Co do zasady jest tak, że przy ustalaniu prawa do świadczeń rodzinnych, w tym głównie zasiłku na dziecko, bierze się pod uwagę dochody uzyskane przez członków rodziny z roku kalendarzowego poprzedzającego okres zasiłkowy, na jaki ma być przyznane wsparcie.


Pozostało jeszcze 93% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane