statystyki

Rośnie zagrożenie w domach pomocy społecznej

autor: Michalina Topolewska01.04.2020, 17:00
Obecnie z tego powodu kwarantanną objęte są trzy placówki: w Niedabylu, Jakubowicach i Skarżysku-Kamiennej. Rozprzestrzenianie się COVID-19 w DPS jest szczególnie niebezpieczne, bo przebywające w nich osoby należą do grup ryzyka (podeszły wiek i występowanie schorzeń), a niektórzy pracownicy, np. pielęgniarki, często świadczą usługi w kilku miejscach.

Obecnie z tego powodu kwarantanną objęte są trzy placówki: w Niedabylu, Jakubowicach i Skarżysku-Kamiennej. Rozprzestrzenianie się COVID-19 w DPS jest szczególnie niebezpieczne, bo przebywające w nich osoby należą do grup ryzyka (podeszły wiek i występowanie schorzeń), a niektórzy pracownicy, np. pielęgniarki, często świadczą usługi w kilku miejscach.źródło: ShutterStock

Wojewodowie wydają samorządom kolejne polecenia, których celem jest zapobieganie przypadkom zakażenia koronawirusem wśród mieszkańców i personelu domów pomocy społecznej (DPS).

Obecnie z tego powodu kwarantanną objęte są trzy placówki: w Niedabylu, Jakubowicach i Skarżysku-Kamiennej. Rozprzestrzenianie się COVID-19 w DPS jest szczególnie niebezpieczne, bo przebywające w nich osoby należą do grup ryzyka (podeszły wiek i występowanie schorzeń), a niektórzy pracownicy, np. pielęgniarki, często świadczą usługi w kilku miejscach. Dlatego jeszcze w połowie marca Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS) przekazało wojewodom swoje rekomendacje w zakresie wydawania samorządom poleceń dotyczących procedur postępowania. W efekcie w DPS wprowadzone zostały ograniczenia bądź zakazy dla mieszkańców dotyczące wyjść na zewnątrz oraz odwiedzin przez członków rodziny. Kierujący domami mają też monitorować stan zdrowia personelu oraz nie dopuszczać do tego, aby do pracy przychodziły osoby wykazujące objawy grypy.


Pozostało 60% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane