statystyki

Pomoc społeczna: Rozmowa telefoniczna zamiast wywiadu środowiskowego

autor: Michalina Topolewska25.03.2020, 08:04; Aktualizacja: 25.03.2020, 08:04
Przyznawanie świadczeń pomocy społecznej – w szczególności tym osobom i rodzinom, które zostały poddane kwarantannie – nie będzie wymagać przeprowadzenia wywiadu środowiskowego.

Przyznawanie świadczeń pomocy społecznej – w szczególności tym osobom i rodzinom, które zostały poddane kwarantannie – nie będzie wymagać przeprowadzenia wywiadu środowiskowego.źródło: ShutterStock

Przyznawanie świadczeń pomocy społecznej – w szczególności tym osobom i rodzinom, które zostały poddane kwarantannie – nie będzie wymagać przeprowadzenia wywiadu środowiskowego. Wystarczy telefoniczne ustalić ich sytuację rodzinną i dochodową.

Takie rozwiązanie znalazło się w przygotowanym przez rząd projekcie tarczy antykryzysowej, która ma przeciwdziałać skutkom epidemii koronawirusa. Przewidziana w nim zmiana wiąże się z wcześniejszym apelem pracowników socjalnych, którzy wskazywali, że w obecnej sytuacji nie jest możliwe przeprowadzanie rodzinnego wywiadu środowiskowego. Zgodnie z przepisami jest on wymagany przed wydaniem decyzji o przyznaniu większości form wsparcia z systemu pomocy społecznej (a także w trakcie ich pobierania) i jest sporządzany w miejscu zamieszkania lub pobytu beneficjentów. Pracownicy socjalni apelowali do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej o umożliwienie przeprowadzania wywiadu telefonicznie.


Pozostało jeszcze 64% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane