statystyki

Pomoc społeczna: Rozmowa telefoniczna zamiast wywiadu środowiskowego

autor: Michalina Topolewska25.03.2020, 08:04; Aktualizacja: 25.03.2020, 08:04
Przyznawanie świadczeń pomocy społecznej – w szczególności tym osobom i rodzinom, które zostały poddane kwarantannie – nie będzie wymagać przeprowadzenia wywiadu środowiskowego.

Przyznawanie świadczeń pomocy społecznej – w szczególności tym osobom i rodzinom, które zostały poddane kwarantannie – nie będzie wymagać przeprowadzenia wywiadu środowiskowego.źródło: ShutterStock

Przyznawanie świadczeń pomocy społecznej – w szczególności tym osobom i rodzinom, które zostały poddane kwarantannie – nie będzie wymagać przeprowadzenia wywiadu środowiskowego. Wystarczy telefoniczne ustalić ich sytuację rodzinną i dochodową.

Takie rozwiązanie znalazło się w przygotowanym przez rząd projekcie tarczy antykryzysowej, która ma przeciwdziałać skutkom epidemii koronawirusa. Przewidziana w nim zmiana wiąże się z wcześniejszym apelem pracowników socjalnych, którzy wskazywali, że w obecnej sytuacji nie jest możliwe przeprowadzanie rodzinnego wywiadu środowiskowego. Zgodnie z przepisami jest on wymagany przed wydaniem decyzji o przyznaniu większości form wsparcia z systemu pomocy społecznej (a także w trakcie ich pobierania) i jest sporządzany w miejscu zamieszkania lub pobytu beneficjentów. Pracownicy socjalni apelowali do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej o umożliwienie przeprowadzania wywiadu telefonicznie.


Pozostało 64% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane