statystyki

Po raz pierwszy od lat przybyło dzieci w pieczy zastępczej

autor: Michalina Topolewska25.03.2020, 07:46; Aktualizacja: 25.03.2020, 07:49
72,6 tys. dzieci przebywało w rodzinnych oraz instytucjonalnych formach pieczy zastępczej w 2019 r. Tak wynika z danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS) obejmujących pierwsze półrocze ubiegłego roku.

72,6 tys. dzieci przebywało w rodzinnych oraz instytucjonalnych formach pieczy zastępczej w 2019 r. Tak wynika z danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS) obejmujących pierwsze półrocze ubiegłego roku.źródło: ShutterStock

2019 r. przyniósł kolejny spadek liczby rodzin zastępczych. Wzrosła natomiast liczba placówek opiekuńczo-wychowawczych.

72,6 tys. dzieci przebywało w rodzinnych oraz instytucjonalnych formach pieczy zastępczej w 2019 r. Tak wynika z danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS) obejmujących pierwsze półrocze ubiegłego roku. Oznacza to wzrost w porównaniu do 2018 r., kiedy to rodziny zastępcze i domy dziecka miały 72,3 tys. podopiecznych. Wprawdzie liczba dzieci, które wychowują się poza rodzinami biologicznymi, nie zwiększyła się znacząco, ale jest to pierwszy od dłuższego czasu wzrost, bo od 2012 r. utrzymywała się tendencja spadkowa i z roku na rok było ich coraz mniej.

Pełnoletni zostają

Statystyki resortu pokazują, że więcej dzieci jest zarówno w rodzinach zastępczych i rodzinnych domach dziecka, jak i w placówkach opiekuńczo-wychowawczych.


Pozostało 83% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane