Borys z PFR: Partycypacja w PPK w firmach 250 plus wyniosła 39 proc.

17.12.2019, 12:12; Aktualizacja: 17.12.2019, 12:12
dokumenty

Szacunkowa partycypacja w PPK to 39%, a uwzględniając firmy, które wybrały PPE - to 41%. Natomiast licząc wszystkich pracowników korzystających z PPE i PPK to jest obecnie 44% ogółu osób zatrudnionych w dużych firmach - powiedział Paweł Borysźródło: ShutterStock

Poziom partycypacji w pracowniczych planach kapitałowych (PPK) pierwszej transzy pracodawców zatrudniających powyżej 250 pracowników wyniosła 41%, licząc łącznie firmy posiadające PPK oraz te, które założyły pracownicze programy emerytalne (PPE) po wejściu w życie ustawy o PPK w grudniu ub.r., poinformował prezes Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) Paweł Borys.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:ISBnews
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (14)

  • Legart(2019-12-17 12:52) Zgłoś naruszenie 90

    Jeśli w grupie uwzględniającej państwowe molochy partycypacja nie osiągnęła 40%, to u innych nie przekroczy 19%.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Pisus(2019-12-17 20:42) Zgłoś naruszenie 50

    Pisowska Propaganda Sukcesu

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • fisher(2019-12-17 22:48) Zgłoś naruszenie 40

    nikt juz nie wierzy w wypociny bolszewickiej mafii z zaklamanym mateo na czele.

    Odpowiedz
  • fisher(2019-12-17 22:48) Zgłoś naruszenie 20

    nikt juz nie wierzy w wypociny bolszewickiej mafii z zaklamanym mateo na czele

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • elaah(2019-12-27 07:41) Zgłoś naruszenie 20

    Biorąc pod uwagę nieufność Polaków to chyba i tak dobry wynik jeśli chodzi o ppk, a z czasem zaufanie może się jeszcze zwiększyć

    Odpowiedz
  • zulka(2019-12-26 19:40) Zgłoś naruszenie 10

    Na to co wszyscy mówili to myślałam ze bedzie jeszcze gorzej.W naszej firmie również dużo osób bardzo sobie chwali ten program/. To zawsze wpadnie trochę grosza przez te lata naszej pracy zawodowej. Warto.

    Odpowiedz
  • renia(2019-12-22 21:07) Zgłoś naruszenie 11

    Ja tam nie będę oceniać czy to czy mało czy dużo, bo się po prostu na tym nie znam. Cieszę się, że ja będę mogła na tym skorzystać i nie żyć później na minimalnej emeryturze

    Odpowiedz
  • Jadwiga(2019-12-18 10:21) Zgłoś naruszenie 07

    Przecież to jest dopiero początek drogi PPK. Dopiero weszły największe firmy. Wydaje mi sie ze trzeba poczekać trochę czasu aby mieć faktyczny stan . U nas przykładowo w firmie dużo osób wyraziło chęć takiego oszczędzania. Zawsze lepiej mieć coś więcej przechodząc na emeryturę. Tym Bardziej ze odkładając drugie tyle zyskujemy.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • parolka(2019-12-18 15:36) Zgłoś naruszenie 05

    Ja jestem dopiero studentem i muszę powiedzieć, że mnie taki wynik jak na sam początek programu to nie jest zły. Ja myślałam, że będzie znacznie gorzej ale widocznie ludzie naprawdę zaczęli się przejmować tym co będzie za kilkanaście lat

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz