Zapotoczny: Więcej pracowników zostaje w PPK, niż się z nich wypisuje

10.10.2019, 12:25; Aktualizacja: 14.10.2019, 11:03
Robert Zapotoczny

Robert Zapotocznyźródło: Dziennik Gazeta Prawna

W studiu Dziennika Gazety Prawnej rozmawialiśmy z szefem Portalu PPK o tym , jakie są pierwsze efekty funkcjonowania Pracowniczych Planów Kapitałowych.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (11)

  • marekjot(2019-10-10 13:36) Zgłoś naruszenie 32

    wiedziałem! na początku tyle było krzyku, każdy chciał się wypisać a teraz jak przyszło co do czego mało kto rezygnuje

    Odpowiedz
  • sanka(2019-10-27 18:07) Zgłoś naruszenie 20

    a kto chce to niech się wypisuje a reszta niech zostaje. Nikt nie ma zamiaru nikogo zmuszać, także można sobie na spokojnie podjąć decyzję

    Odpowiedz
  • dadsd(2019-11-10 10:43) Zgłoś naruszenie 20

    Nadal się zastanawiam czy zostać czy się wypisać ale z drugiej strony jak się wypiszę z ppk to nie mam żadnych szans na dodatkowe pieniądze na emeryturze, jak zostanę to zawsze coś dostanę, nie ważne ile bo przyda sie każdy grosz

    Odpowiedz
  • yska(2019-10-15 12:07) Zgłoś naruszenie 20

    też mi się właśnie tak wydawało, że ludzie gadali żeby gadać a tak naprawdę to sporo osób będzie chciało w tym uczestniczyć i odkładać na swoją emeryturę

    Odpowiedz
  • mijaka(2019-10-11 09:15) Zgłoś naruszenie 11

    Ludzie potrafią czytac i widza ze to pozytywny program. Dlaczego mam się wypisać z czegoś na samym początku,gdy nie wiem jeszcze jak to będzie funkcjonowało w praktyce?

    Odpowiedz
  • gjhgjg(2019-10-10 16:43) Zgłoś naruszenie 10

    Ktos napisal: WPROWADZANIE DYKTATURY: - zdiagnozować problemy najbiedniejszych i najmniej wyedukowanych, - dać im wroga, najlepiej kilku, będących w zmowie, - dać im bohatera, lub prawie boga, - złożyć obietnice, najlepiej takie, których nie da się spełnić - obwiniać wroga o wszystkie problemy, - wszelką opozycję i inaczej myślących podpiąć pod wroga - uczynić z najbiedniejszych i najmniej wyedukowanych naród wybrany, rasę Panów, lepszy sort itp. - zrobić z siebie męczennika dla dobra narodu (najlepiej, gdy osoba w roli wodza nie ma rodziny, można ludziom wmawiać, że wódz poświęca się sprawie) - podpiąć się pod wszystkie narodowe wartości, - przypisać wrogie wartości opozycji, - przypisać opozycji kolaborację z wrogiem, - przypisać sobie patriotyzm, rewolucję, walkę dla sprawy, - mówić, że dąży się do wzoru bohatera, - za niespełnione obietnice obwiniać wroga i jego pomocników, - być konsekwentnym (czas działa cuda) - wszelkie działania uzasadniać dobrem sprawy, - pokazać, że się walczy się z wrogiem, - co jakiś czas poświęcić kogoś (wykorzystać ofiarę z wroga do eliminacji opozycji) - mówić, że jest się blisko realizacji celów i prosić naród o kolejne ustępstwa dla dobra sprawy, od najmniejszych do coraz większych - uzasadnić łamanie prawa wyższą koniecznością. Gdy orientujesz się, że jest dyktaturą, z reguły już jest za późno. Zaczynasz się buntować i przychodzą po ciebie.

    Odpowiedz
  • wydra(2019-10-17 19:45) Zgłoś naruszenie 10

    i to mi się podoba, dzięki właśnie takiej sytuacji Ci wszyscy krytycy tego programu mają za swoje. A Ci co zdecydowali się odkładać wyjdą na swoje

    Odpowiedz
  • emilka(2019-10-27 08:45) Zgłoś naruszenie 10

    mnie się to podoba, ale każdy niech sam podejmuje decyzję i się nie patrzy na innych. W końcu uczestnictwo jest dobrowolne, także każdy sam za siebie odpowiada, a to jest chyba najlepsze w takiej sytuacji

    Odpowiedz
  • majkina(2019-10-21 10:29) Zgłoś naruszenie 00

    A przepraszam kogoś to dziwi? Przecież ludzie myślą i umieją liczyć i nie beda sie wypisywac z czegoś co wydaje sie byc całkiem przyzwoita sprawą.A że na portalach sie pisze coś innego to tylko puste słowa i tyle.

    Odpowiedz
  • cm(2019-11-20 10:34) Zgłoś naruszenie 00

    Serio skąd te dane? U mnie w firmie (okołobudżetowej) na 270 zatrudnionych w PPK pozostało …. 6 osób. Słownie SZEŚĆ. Pierwsze wypisały się księgowe...

    Odpowiedz
  • Dundee(2019-10-11 23:17) Zgłoś naruszenie 00

    Ja sie wypisalem. Zobacze jak to bedzie funkcjonowac i ewentualnie potem sie dopisze. Zawsze to moge zrobic. A obecnie zdecydowalem sie na IKZE- bo tych srodkow nikt mi nie odbierze a do PPK podchodze bardzo sceptycznie bo politycy moga ustawe tak zmienic ze znowu srodki trafia do ZUS-u.

    Odpowiedz