Brakuje pieniędzy na wypłaty 500+ w Warszawie. Problem może być dużo poważniejszy niż się wydaje

autor: Grzegorz Osiecki, Tomasz Żółciak27.09.2019, 16:30; Aktualizacja: 01.10.2019, 19:51
500+

500+źródło: ShutterStock

Brakuje pieniędzy na wypłaty świadczeń wychowawczych w stolicy. Władze miasta twierdzą, że otrzymują za małe środki od rządu i apelują o zwiększenie dotacji o… pół miliarda złotych. Strona rządowa odpowiada, że pieniądze wypłacane są na czas, a wina leży po stronie władz stolicy.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło: gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (34)

  • PisWamWDuda(2019-11-26 10:29) Zgłoś naruszenie 00

    Powiat miński - gmina Siennica 26-11-2019 brak wypłaty 500+ za listopad 2019 GOPS zarządzany przez PIS nie dysponuję pieniędzmi na wypłatę świadczenia 500+

    Odpowiedz
  • PisWamWDuda(2019-11-26 10:28) Zgłoś naruszenie 00

    Powiat miński - gmina Siennica 26-11-2019 brak wypłaty 500+ za listopad 2019 GOPS zarządzany przez PIS nie dysponuję pieniędzmi na wypłatę świadczenia 500+

    Odpowiedz
  • Marcin(2019-10-30 08:50) Zgłoś naruszenie 00

    30.10.2019 brak wypłaty 500 plus wniosek złożony 7 lipca...

    Odpowiedz
  • Michał(2019-10-24 19:10) Zgłoś naruszenie 00

    24.10.2019 brak wypłaty 500 plus, woj łódzkie wniosek złożony na samym początku.

    Odpowiedz
  • gość(2019-09-30 12:38) Zgłoś naruszenie 12

    Przecież ta banda złodziej zrobi wszystko żeby powrócić do koryta a zresztą wielki guru od spraw finansów wywodzący się z opcji politycznej która rządzi w stolicy zawsze powtarzał piniędzy nima i niebedzie !!!!!

    Odpowiedz
  • gość(2019-09-30 10:20) Zgłoś naruszenie 32

    Dziwny temat z tym 500 plus inne miasta dostały kasę i wypłacają tylko w Wawie jak zwykle problem co wybraliście to macie

    Odpowiedz
  • lokis(2019-09-30 00:32) Zgłoś naruszenie 40

    No proszę tylko bidulki w Warszawie sobie nie radzą. Szambelan w akcji...

    Odpowiedz
  • Bert(2019-09-28 11:07) Zgłoś naruszenie 152

    samorząd to nie jest konkurencyjna na wolnym rynku prywatna firma, tylko organ administracji publicznej, którego obowiązkiem jest działać na podstawie prawa i w granicach prawa. Jeżeli Warszawa zapotrzebowała określone kwoty na "500+", następnie dostała je od rządu a następnie nie wypłaca ich osobom uprawnionym, to na moje oko to jest co najmniej naruszenie praw tych osób + odsetki oraz naruszenie dyscypliny finansów publicznych, to tyle w tym temacie,

    Odpowiedz
  • kury wam ... prowadzić (2019-09-28 10:14) Zgłoś naruszenie 176

    W warszawie mogło pęknąć szambo za 41 mln zł oraz nie działa spalarnia za 700 mln, to i na 500+ zabrakło

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Xtivas(2019-09-28 10:04) Zgłoś naruszenie 184

    Przedwyborcze gierki ze strony władz stolicy!!!Jak zwykle kosztem obywateli.

    Odpowiedz
  • AHA(2019-09-28 08:50) Zgłoś naruszenie 139

    Przypadkowo, tuz przed wyborami "brakuje" piędzy na 500+ :-). Ta sytucja pokazuje, że PO zrobi wszystko aby odzyskać władzę. W sumie nie ma się co dziwić, ludzie którzy zarabiali na nielegalnym paliwie, oraz ci którzy zarabiali na oszustwach vatowskich stracili potęzne" zyski, i coraz bardziej sie nie cierpliwią.

    Odpowiedz
  • wowww(2019-09-28 08:37) Zgłoś naruszenie 614

    niech pisowce oddadzą swoje majątki na te plusy

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Sławomir Borys Miłow (2019-09-28 05:58) Zgłoś naruszenie 2010

    Jakoś mnie to nie dziwi. Jeżeli miałbym komuś wierzyć w tym sporze to pewnie zaufałbym władzom Warszawy. Oczywiście bezpodstawnie i bazując na sympatiach politycznych a raczej na antypatii w stosunku do PIS ( do 500+ mam stosunek raczej pozytywny). Ale oczywiście na poziomie dzielnic to już nie wygląda tak świetnie bo też politycy którzy rok temu stali się pracownikami samorządów a teraz prowadzą kampanię, nie mają czasu na pracę. Może być tak że jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach. Jednak są dwie rzeczy które każą mi napisać o matołectwie PIS. Oczywiście jak się nie ma kasy a potrzeby rosną trzeba poszukać winnego. Rafał Trzaskowski jak najbardziej się to tego nadaje, bo ma nieustająco wysokie poparcie Warszawiaków. A jednak ja powiem tak drogie matołki z PIS. Jak się robi jakiś program , to warto nad nim zapanować. Macie ZUS, Wojewodów, i ze 20 innych instytucji które mogłyby przeprowadzić i obsługiwać ten program. W wy co? Przymuszacie samorządy do obsługiwania swojego programu, i to tak, ze te dość łatwo mogą go sparaliżować. Nie da się prowadzić firmy zatrudniając managera z konkurencji lub reprezentanta załogi Z deformą oświaty jest tak samo. To dzięki samorządowym decyzjom i pieniądzom ,dzieci mają szansę na naukę. Ale jakie jest ryzyko że te samorządy zaczną podkładać wam ******* Wielka szansa. Otóż wcale bym się nie zdziwił gdyby samorządy postarały się o turbulencje w 500+ do czasu uregulowania należności za skutki działań Zalewskiej. Wiem, to dwie rożne sprawy. Trzecia „rożna sprawa” to odebranie części kasy która przepadnie z zerowej stawki PIT dla młodych których zamiast do nauki zachęca się do roboty, by ich rodzice stracili prace i nie dożyli emerytur. Idzie obniżenie podatków które uderzy oczywiście....w samorządy. Czegoś nie rozumiesz Obywatelu? To jest celowe działanie PIS i celowe działanie samorządu. Miedzy nimi jest Obywatel szarak. Ten już nie ma żadnych praw. A same samorządy namawiam do większej szczerości wobec PIS i mówienie o tym publicznie a nie przez wysłanie pisma. To PIS jest autorem ustawy więc niech ją ratuje.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Platnik(2019-09-27 21:36) Zgłoś naruszenie 1820

    Co oni jeszcze wymyślą przed wyborami> Nie potrafili zapobiec awarii szamba, teraz udają brak piniędzy, bo wiedzą od swojego góru, że piniędzy nima i nie będzie!

    Odpowiedz
  • Zenon(2019-09-27 20:20) Zgłoś naruszenie 3321

    Pogonić tą pisia bandę od koryta.Niech się mafia weźmie za uczciwą prace.Zobaczymy czy będzie ich stać na utrzymanie tych domów,samochodów ,kochanek itp????

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Wiola(2019-09-27 20:11) Zgłoś naruszenie 2224

    Warszawsiaki - i tak głosują na PO....:)))) niech im w ogóle przestana płacić 50o +

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • W(2019-09-27 19:00) Zgłoś naruszenie 114

    Brak słów.

    Odpowiedz
  • Krystyna (2019-09-27 18:46) Zgłoś naruszenie 2420

    Bezdomni od Rydzyka i Akowcy od Banasia przekazujcie swoje majątki na rzecz stolicy😂😂😂

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • alelleuja i do przodu(2019-09-27 18:28) Zgłoś naruszenie 2828

    Trole PiS w akcji. Kasy nie może być, bo wydatki są planowane. Gdyby tak ludzie rozdawali co zarobili =dawno znaleźli by się na bruku. Najlepiej sobie radzi dojna zmiana za pieniądze podatników. Polecam Fakt- posłanka Pawłowicz nieźle się dorobiła na posłowaniu i wierności swojej paczce kościelno-świeckiej. A ona to nie obecny szef NIK - może udokumentować skąd matę kasę. Uni nie okantowała, tylko podatników- jak każdy oseł.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Zum(2019-09-27 18:09) Zgłoś naruszenie 3738

    Czy coś udało się czaskoskiemu w Warszawie? Temu facetowi wszystko się sypie czego się nie dotknie... Co najwyżej jest w stanie kleić wszystko skoczem...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz