statystyki

Kowary wypłaciły pierwsze świadczenia 500+

autor: Michalina Topolewska02.07.2019, 01:33; Aktualizacja: 02.07.2019, 08:21
500+

500+źródło: ShutterStock

Rodzice postanowili nie zwlekać ze składaniem wniosków o pieniądze na dzieci z rządowego programu. Samorządy zaś od razu przystąpiły do ich rozpatrywania i niektórzy opiekunowie otrzymali już informacje o przyznaniu świadczenia.

Poniedziałek był pierwszym dniem obowiązywania programu 500+ w nowej, rozszerzonej formule, która pozwala uzyskać świadczenie wychowawcze na każde dziecko w rodzinie bez względu na wysokość dochodów. I chociaż w tym miesiącu wnioski można składać tylko przez internet, to okazało się, że wiele osób postanowiło skorzystać z tej możliwości. Z danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS) wynika, że przez cały wczorajszy dzień ich liczba systematycznie rosła. Już z samego rana było ich 100 tys., po godzinie 12 ich liczba przekroczyła 240 tys., a o 16 wynosiła ponad 353 tys.

– Pierwszy wniosek został już wysłany minutę po północy – mówi Damian Napierała, zastępca dyrektora Poznańskiego Centrum Świadczeń. Dodaje, że poza formularzem o 500+ część rodziców wysyła od razu drugi o przyznanie 300+ wyprawki szkolnej, ale dotychczas przeważają te pierwsze.

Tak duże zainteresowanie szybkim uzyskaniem wsparcia spowodowało jednak, że strony internetowe niektórych banków miały przejściowe utrudnienia lub opóźnienia w składaniu wniosków. Problemów nie uniknął też portal Emp@tia, czyli drugi kanał ubiegania się o świadczenia online, na którym występowały chwilowe spowolnienia w wysyłaniu druków.


Pozostało jeszcze 68% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane