Po brexicie po zasiłek dla bezrobotnych do starosty

autor: Bożena Wiktorowska23.04.2019, 20:00
Nadal nie wiadomo, na jakich zasadach Wielka Brytania opuści Unię.

Nadal nie wiadomo, na jakich zasadach Wielka Brytania opuści Unię.źródło: ShutterStock

Bezrobotni, którzy wrócą do Polski po twardym brexicie, będą mogą liczyć na zasiłek z polskiego pośredniaka. Będą jednak musieli udowodnić, że nie pobierali go na Wyspach.

Nadal nie wiadomo, na jakich zasadach Wielka Brytania opuści Unię. Aby złagodzić skutki bezumownego brexitu, została uchwalona ustawa z 15 marca 2019 r. o uregulowaniu niektórych spraw w związku z wystąpieniem Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej z Unii Europejskiej i Europejskiej Wspólnoty Energii Atomowej bez zawarcia umowy, do której odnosi się art. 50 ust. 2 Traktatu o Unii Europejskiej (Dz.U. 2019 r., poz. 622).

Wprowadza ona okres przejściowy dla osób wskazanych w art. 1 ust. 3 pkt 1, 2 lit. a–c oraz pkt 3 i 4 ustawy z 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz.U. z 2018 r. poz. 1265 ze zm.), posiadających udokumentowane okresy zatrudnienia, innej pracy zarobkowej lub prowadzenia pozarolniczej działalności w Wielkiej Brytanii.


Pozostało 59% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane