statystyki

Pracownicy socjalni mobilizują się do strajku

autor: Michalina Topolewska17.04.2019, 07:38; Aktualizacja: 17.04.2019, 07:39
Na stronie internetowej federacji znajdują się wszystkie niezbędne informacje oraz wzory wniosków, które trzeba wypełnić i do niej odesłać.

Na stronie internetowej federacji znajdują się wszystkie niezbędne informacje oraz wzory wniosków, które trzeba wypełnić i do niej odesłać.źródło: ShutterStock

Polska Federacja Związkowa Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej (PFZPSiPS) zaczęła zbierać deklaracje dotyczące udziału związków zawodowych oraz osób niezrzeszonych w strajku generalnym.

Jest to kolejny etap ogólnopolskiego protestu pracowników socjalnych, który jest prowadzony od jesieni ubiegłego roku. Związkowcy domagają się przede wszystkim podwyżek wynagrodzeń w pomocy społecznej oraz wprowadzenia zmian w przepisach, które poprawią warunki realizacji obowiązków zawodowych nie tylko przez pracowników socjalnych, lecz także asystentów rodziny oraz osób zajmujących się obsługą świadczeń dla rodzin. Wprawdzie w ubiegłym miesiącu doszło do spotkania protestujących z Marcinem Zielenieckim, wiceministrem rodziny, pracy i polityki społecznej, na którym zostali poinformowani, że resort pracuje nad projektem nowelizacji ustawy z 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (t.j. Dz.U. z 2018 r. poz. 1508 ze zm.), ale zakres zmian, które mają się w nim znaleźć, jest dla nich niesatysfakcjonujący. W efekcie pracownicy socjalni zdecydowali, że przyszedł czas na działania, które zaostrzą trwający protest.


Pozostało 56% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane