Strajk nauczycieli: Co zrobić z dzieckiem, kiedy szkoły i przedszkola będą zamknięte

03.04.2019, 21:30; Aktualizacja: 03.04.2019, 23:15
Jak zapewnić dziecku opiekę podczas strajku nauczycieli?

Jak zapewnić dziecku opiekę podczas strajku nauczycieli?źródło: ShutterStock

Strajk nauczycieli ma być bezterminowy i ma wziąć w nim udział nawet 90 proc. szkół i nauczycieli. Oznacza to, że jeśli do niego dojdzie, szkoły i przedszkola nie będą mogły zapewnić dzieciom opieki. Co mają zrobić rodzice?

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (51)

  • Aneta(2019-04-08 09:13) Zgłoś naruszenie 00

    To jest chore!!!! Nie zabraniam.nikomu strajkować!!! Ale nie kosztem dzieci....Powinni zapewnić opiekę w świetlicy przecież rodzice tych dzieci też pracują i za chwilę mogą stracić pracę.....tak się nie robi.!

    Odpowiedz
  • IO(2019-04-08 05:44) Zgłoś naruszenie 00

    niech siezwol;nąjak im nie pasuje ,jadąza granicę,nikt niema dobrze ,kazdy siezmaga,zproblemem malych wynagrodzen ,do kopalni albo do biedronki jak lekarze wstyd dla dzieci ,wstydnacaly kraj

    Odpowiedz
  • Klo(2019-04-07 20:09) Zgłoś naruszenie 00

    Szkoły moich dzieci nie strajkuja. Rodzice wdzięczni :)

    Odpowiedz
  • Robert(2019-04-06 12:55) Zgłoś naruszenie 10

    W szkole do której chodzi mój syn, od wielu lat rodzice walczą o zmianę pewnej grupy nauczycieli, nie ma mowy o zmianie, głupota trwa. Mam pytanie do jakiegokolwiek nauczyciela, jeżeli ktoś jest głupcem, to czy po podwyżce mu się zmieni?. Nie ważne ile podwyżki dostanie 1000 zł, 5000 zł, głupcem pozostanie. Nie będę opisywał dziwactw jakie w szkole syna się dzieją, ponieważ trudno w to uwierzyć. Pozdrawiam serdecznie wszystkich rodziców.

    Odpowiedz
  • OBWATEL(2019-04-05 16:37) Zgłoś naruszenie 20

    Co zrobić/ ODDAĆ POD OPIEKĘ BRONIARZOWI I JEGO STRAJKUJĄCYM NAUCZYCIELOM I NIECH PŁACI- Z BUDŻETU ANI GROSZA !!!!

    Odpowiedz
  • RODZIC(2019-04-04 15:49) Zgłoś naruszenie 20

    A jeśli w prywatnej firmie wszyscy mają dzieci w wieku szkolnym to co zamknąć firmę na czas nieokreślony?! Kto zapłaci za niezrealizowane umowy?! Jest wiele takich małych firm.

    Odpowiedz
  • Monika(2019-04-03 20:17) Zgłoś naruszenie 00

    Zasilek 80% platny, ciekawe kto zapłaci rodzicowi pozostale 20%

    Odpowiedz
  • Anna(2019-03-30 20:58) Zgłoś naruszenie 252

    Dziękuję bardzo za te teoretyczne rady. Dlatego, że często kilka osób będzie chciało skorzystać z tych waszych rad i co wtedy?. Moja rada jest taka, że należy poszukać jakiejś placówki, która zaopiekuje się dzieckiem/mi za konkretną kasę z wystawieniem faktury. Skoro drodzy nauczyciele zapowiadają strajk bezterminowy. Nie będę brała (mąż też) urlopu mam zaplanowany w innym terminie. Nikt mi nie będzie nakazywał, kiedy mam brać urlop. W prawie każdej firmie jest tzw. PLAN URLOPÓW. Czy wyraziłam się jasno?..

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • v(2019-03-27 18:25) Zgłoś naruszenie 1211

    Jak to nie będzie opieki w szkołach? Przecież katecheci nie będą strajkować, bo im Kuria zabroniła.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • 111(2019-03-26 16:50) Zgłoś naruszenie 1915

    No tak tylko mogą strajkować pielęgniarki dostawać po 500 zł podwyżki w zeszłym roku i obiecane 500 zł w tym roku od lipca, tak samo policja resztę należy dyskryminować ?? ludzie puknijcie się w głowę ludzie, którzy pracują niech godnie zarabiają

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • mama(2019-03-26 09:14) Zgłoś naruszenie 215

    a może zabrać dziecko do pracy, bo na jakiej podstawie ja mam wybierać czy urlop na żądanie czy urlop wypoczynkowy bo nauczyciele strajkują?????? A ktoś wziął pod uwagę fakt, że pracodawca nie da urlopu? Tak, zaraz powiecie, że na żądanie ............... "Zasiłek można dostać jedynie, gdy o zamknięciu rodzic dowiaduje się na mniej niż 7 dni przed tym zamknięciem. Dotyczy również tylko dzieci w wieku do 8 lat." a to z tym zasiłkiem to jest nierówne traktowanie rodziców, których dzieci uczęszczają do szkoły. Jeszcze nikt tego nie zaskarżył wyżej????? Aż sie dziwię, że RPO sie tego nie dopatrzył.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • czytelnik(2019-03-26 08:57) Zgłoś naruszenie 218

    broniarz w testamencie po ZNP=komuna odziedziczył tyle róznistych domów, to niech ich przyjmie na ten czas i się nimi zaopiekuje

    Odpowiedz
  • nowaciasna mama(2019-03-26 06:09) Zgłoś naruszenie 1415

    POsłać do Warszawy, na przymusową naukę POdczas leżakowania masturbacji.

    Odpowiedz
  • Halinka(2019-03-26 06:03) Zgłoś naruszenie 1620

    Oddac pod opieke prezesowi, przeciez on ostatnio tak bardzo troszczy sie o nasze dzieci. No to niech udowodni, ze ta troska jest szczera!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • observerrr(2019-03-25 21:23) Zgłoś naruszenie 1813

    ja jako mądry obywatel chętnie pójdę społecznie do społecznej komisji przeprowadzającej egzaminy

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • qq(2019-03-25 21:06) Zgłoś naruszenie 173

    Niech zorganizują manifę pod szkołą i przygotują taczkę dla directora

    Odpowiedz
  • Kamila(2019-03-25 20:17) Zgłoś naruszenie 214

    Jak zwykle pracodawcy poniosą koszty ale kogo to obchodzi...

    Odpowiedz
  • and65(2019-03-25 19:43) Zgłoś naruszenie 13

    >bardzo proszę o pomoc pomagam.pl/andrzejkulis

    Odpowiedz
  • Luta(2019-03-25 19:21) Zgłoś naruszenie 3520

    Zabrać dzieciom nauczycieli 500+ i dać im na podwyżki.

    Odpowiedz
  • a co mnie obchodzi strajk(2019-03-25 18:34) Zgłoś naruszenie 3030

    należy zawieźć dzieci do zalewskiej jak nie umie rozwiązać proplemu z nauczycielami

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz