statystyki

Czarna lista gmin w pomocy społecznej: Gdzie pracownicy socjalni zarabiają najmniej

autor: Michalina Topolewska18.12.2018, 08:06; Aktualizacja: 18.12.2018, 08:13
pieniądze, kasa, banknoty, finanse

Lista będzie umieszczona na stronie związku na stałe, tak aby pracownicy socjalni mieli świadomość, gdzie podejmują pracę.źródło: ShutterStock

Polska Federacja Związkowa Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej (PFZPSiPS) opublikowała na swojej stronie internetowej informacje o 100 samorządach, w których pracownicy socjalni zarabiają najgorzej.

Lista takich gmin powstała dzięki danym uzyskanym z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS), które w połowie roku przeprowadziło badanie dotyczące wynagrodzeń osób zatrudnionych na stanowiskach pracowników socjalnych w ośrodkach pomocy społecznej. Okazało się wówczas, że średnia krajowa ich pensji (brutto) wynosiła 2635,35 zł. – Zwróciliśmy się do resortu o przedstawienie nam listy gmin, w których odnotowano najniższe przeciętne wynagrodzenia pracowników socjalnych. Otrzymaliśmy tabelę z nazwami 100 samorządów i postanowiliśmy podać ją do publicznej wiadomości – mówi Paweł Maczyński, wiceprzewodniczący PFZPSiPS.

Dodaje, że lista będzie umieszczona na stronie związku na stałe, tak aby pracownicy socjalni mieli świadomość, gdzie podejmują pracę.


Pozostało 51% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane