statystyki

Czarna lista gmin w pomocy społecznej: Gdzie pracownicy socjalni zarabiają najmniej

autor: Michalina Topolewska18.12.2018, 08:06; Aktualizacja: 18.12.2018, 08:13
pieniądze, kasa, banknoty, finanse

Lista będzie umieszczona na stronie związku na stałe, tak aby pracownicy socjalni mieli świadomość, gdzie podejmują pracę.źródło: ShutterStock

Polska Federacja Związkowa Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej (PFZPSiPS) opublikowała na swojej stronie internetowej informacje o 100 samorządach, w których pracownicy socjalni zarabiają najgorzej.

Lista takich gmin powstała dzięki danym uzyskanym z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS), które w połowie roku przeprowadziło badanie dotyczące wynagrodzeń osób zatrudnionych na stanowiskach pracowników socjalnych w ośrodkach pomocy społecznej. Okazało się wówczas, że średnia krajowa ich pensji (brutto) wynosiła 2635,35 zł. – Zwróciliśmy się do resortu o przedstawienie nam listy gmin, w których odnotowano najniższe przeciętne wynagrodzenia pracowników socjalnych. Otrzymaliśmy tabelę z nazwami 100 samorządów i postanowiliśmy podać ją do publicznej wiadomości – mówi Paweł Maczyński, wiceprzewodniczący PFZPSiPS.

Dodaje, że lista będzie umieszczona na stronie związku na stałe, tak aby pracownicy socjalni mieli świadomość, gdzie podejmują pracę.


Pozostało jeszcze 51% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane