Moda na socjal: Lepiej ukryć dochody, niż więcej zarobić

autor: Marek Chądzyński, Grzegorz Osiecki06.12.2018, 07:43; Aktualizacja: 06.12.2018, 08:26
W połowie tego roku było 2,25 mln pobierających zasiłki rodzinne

W połowie tego roku było 2,25 mln pobierających zasiłki rodzinneźródło: ShutterStock

Dobra sytuacja na rynku pracy i rosnące pensje nie sprawiają, że liczba zasiłków rodzinnych spada. Powód? Nadal opłaca się je brać.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Komentarze (14)

  • gość(2018-12-06 09:46) Zgłoś naruszenie 331

    Nie umiemy w Polsce korzystać z doświadczeń innych państw, np w Stanach Zjednoczonych potrzebującemu daje się "wędkę" , a rybę musi już złapać sam. Istnieje wiele możliwości zarobku - od prac chałupniczych po pracę w firmie , spółdzielni socjalnej itp. Dzisiaj znaleźć tzw : złota rączkę " do drobnych prac w gospodarstwie domowym jest bardzo trudno. Kiedyś nie było z tym problemu, dzisiaj "nie opłaca mi się ". Czy zawsze te osoby będą na garnuszku społeczeństwa ? Zasiłek ma pomóc w chwilowej, trudnej sytuacji , a nie powinien być źródłem utrzymania.

    Odpowiedz
  • tsz(2018-12-06 10:11) Zgłoś naruszenie 260

    Gdzie kwota wolna od podatku?Nie było by takich problemów

    Odpowiedz
  • nk(2018-12-06 12:21) Zgłoś naruszenie 216

    Ja się zastanawiam, jakie są zarobki w kraju, w którym bardziej opłaca się żyć z zasiłku.

    Odpowiedz
  • Urszula11953(2018-12-06 10:40) Zgłoś naruszenie 190

    Społeczeństwo socjalne nie myśli o starości i życiu na marnej emeryturze.

    Odpowiedz
  • aaaa(2018-12-07 08:10) Zgłoś naruszenie 132

    po co pracować ?od młodości naokrągło? Ojciec od 16 roku życia zasuwał płacił składki potem prowadził firme opłacał skladki zus z 40 lat, zmarl w wieku 64 lat rok przed emeryturom/wtedy to 3 lata bo było 67/ co stało się z jego składkami a tych z 200 -250 tysięcy jak nie więcej , ujmijmy to prosto zostały ograbione przez zakład ubezpieczę społecznych a rodzinie 4000 tys - cztery tysiące złotych na otarcie łez , nauczony taką nauczką ja mam płacić duze składki by potem umrzeć i zostawić tyle pieniedzy z których płacenia nic ni mam, pomoc społeczna jest tu i teraz bez czekania do 65 może przeżyje może nie ? emerytura w zus jest jak loteria lotto kupon kup postaw ale wygrana ........ wiadomo

    Odpowiedz
  • Emerytka(2018-12-06 23:32) Zgłoś naruszenie 131

    Kiedy rząd wprowadzał 500+ , to miała być zachęta dla rodziców , aby rodziło się więcej dzieci. Wtedy nie mówiło się , że w takiej wysokości będzie wprowadzana pomoc socjalna, tylko , ze to miało służyć decyzji zwiększenia dzietności. Skoro 500+ nie działa na duży wzrost dzietności , to trzeba pomyśleć nad wycofaniem się z tego projektu, a potrzebującym dzieciom pomóc w inny sposób. 500+ nie może zastąpić pracy na wiele,wiele lat.

    Odpowiedz
  • oip(2018-12-06 17:39) Zgłoś naruszenie 130

    A mnie się marzy, żeby zasiłki trafiały jednak do osób faktycznie niezamożnych a dla ludzi chcących normalnie pracować (mikroprzedsiębiorców) były trochę niższe koszty ZUSu (te stale rosną) i podatków - skarb państwa by pewnie tragicznie nie zubożał natomiast problem pasożytów by zniknął. Zasiłki niestety nie przycznyniają się do skłonienia do poprawy swojego bytu a jedynie do postawy roszczeniowej. Ale niestety wszystkim formacjom politycznym daleko jest od tego (o korwinizmach też szkoda gadać). Liberalizm umarł - populizm triumfuje.

    Odpowiedz
  • aaaa(2018-12-07 08:10) Zgłoś naruszenie 121

    po co pracować ?od młodości na okrągło? Ojciec od 16 roku życia zasuwał płacił składki potem prowadził firme opłacał składki zus z 40 lat, zmarl w wieku 64 lat rok przed emeryturom/wtedy to 3 lata bo było 67/ co stało się z jego składkami a tych z 200 -250 tysięcy jak nie więcej , ujmijmy to prosto zostały ograbione przez zakład ubezpieczę społecznych a rodzinie 4000 tys - cztery tysiące złotych na otarcie łez , nauczony taką nauczką ja mam płacić duze składki by potem umrzeć i zostawić tyle pieniedzy z których płacenia nic ni mam, pomoc społeczna jest tu i teraz bez czekania do 65 może przeżyje może nie ? emerytura w zus jest jak loteria lotto kupon kup postaw ale wygrana ........ wiadomo

    Odpowiedz
  • andre(2018-12-06 19:38) Zgłoś naruszenie 110

    Jednym pracować się nie chce, a inni muszą robić na tych, którym się pracować nie chce. P.....ony narodowy socjalizm.

    Odpowiedz
  • aaaaaa(2018-12-07 08:17) Zgłoś naruszenie 111

    dla tego lepiej brać świadczenia z pomocy społecznej i pracować na czarno/ablo za minimalne składki 25 lat i samemu sobie odkładać niż potem ma mi ta instytucja je najzwyczajniej w świecie ukraść ile setek tysięcy ludzi zmarło przed emeryturą/rentą czy niedługo po jej otrzymaniu ? gdzie się podziały te setki milionów składek za zmarłych?a w zusie coraz większa dziura ? na pałace i armie urzędników to macie z ukradzionych pieniedzy

    Odpowiedz
  • Alek(2018-12-07 10:10) Zgłoś naruszenie 90

    W Izdebkach na Podkarpaciu dzieci gwalcono, molestowano, bito - zwyrodniali rodzice mieli po 10 tys zł MIESIECZNIE !!!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • To trzeba zmienic(2018-12-10 16:04) Zgłoś naruszenie 10

    W szpitalu stawka zywieniowa 5 zl czyli 5+, a panstwo ma gest i wyplaca bogatym zasilek socjalny 500+.

    Odpowiedz