statystyki

Rusza edycja programu Senior+ na 2019 rok

autor: Michalina Topolewska27.11.2018, 07:40; Aktualizacja: 27.11.2018, 12:39
Wnioski o dofinansowanie mogą być składane do 4 stycznia 2019 r. Po raz pierwszy poza przesyłaniem ich w formie papierowej do właściwego urzędu wojewódzkiego samorząd będzie zobowiązany dodatkowo do wypełnienia specjalnego druku dostępnego na stronie www.senior.gov.pl.

Wnioski o dofinansowanie mogą być składane do 4 stycznia 2019 r. Po raz pierwszy poza przesyłaniem ich w formie papierowej do właściwego urzędu wojewódzkiego samorząd będzie zobowiązany dodatkowo do wypełnienia specjalnego druku dostępnego na stronie www.senior.gov.pl.źródło: ShutterStock

Maksymalnie 300 tys. zł może otrzymać samorząd na utworzenie w przyszłym roku Dziennego Domu Senior+. Jeśli będzie chciał uruchomić Klub Senior+, dotacja wyniesie do 150 tys. zł.

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS) ogłosiło właśnie konkurs w ramach kolejnej edycji rządowego programu Senior+. Umożliwia on samorządom gminnym, powiatowym i wojewódzkim uzyskanie pieniędzy na zakładanie oraz utrzymanie placówek dziennego pobytu dla starszych osób.

Podobnie jak w poprzednich latach konkurs składa się z dwóch części. W pierwszej dostępne są środki na tworzenie nowych jednostek, pod warunkiem zagwarantowania wkładu własnego, w wysokości 20 proc. kosztów inwestycji. Zgodnie z zasadami konkursu na przebudowę lub remont pomieszczeń bądź budynku przeznaczonego na Dzienny Dom Senior+ samorząd może dostać nie więcej niż 250 tys. zł, a na Klub Senior+ 125 tys. zł. Z kolei na wyposażenie tych placówek, odpowiednio 80 tys. zł lub 25 tys. zł. Co ważne, łączna kwota dotacji na dom nie może przekroczyć 300 tys. zł. Natomiast w drugim module konkursu swoje wnioski mogą składać samorządy, które dzięki programowi uruchomiły placówki w latach 2015–2018 i potrzebują pieniędzy na pokrycie bieżących kosztów ich utrzymania. Przewidziana dla nich kwota dotacji wynosi 200 zł lub 300 zł miesięcznie na jedno miejsce, w zależności od rodzaju placówki.


Pozostało 78% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane