statystyki

Rusza edycja programu Senior+ na 2019 rok

autor: Michalina Topolewska27.11.2018, 07:40; Aktualizacja: 27.11.2018, 12:39
Wnioski o dofinansowanie mogą być składane do 4 stycznia 2019 r. Po raz pierwszy poza przesyłaniem ich w formie papierowej do właściwego urzędu wojewódzkiego samorząd będzie zobowiązany dodatkowo do wypełnienia specjalnego druku dostępnego na stronie www.senior.gov.pl.

Wnioski o dofinansowanie mogą być składane do 4 stycznia 2019 r. Po raz pierwszy poza przesyłaniem ich w formie papierowej do właściwego urzędu wojewódzkiego samorząd będzie zobowiązany dodatkowo do wypełnienia specjalnego druku dostępnego na stronie www.senior.gov.pl.źródło: ShutterStock

Maksymalnie 300 tys. zł może otrzymać samorząd na utworzenie w przyszłym roku Dziennego Domu Senior+. Jeśli będzie chciał uruchomić Klub Senior+, dotacja wyniesie do 150 tys. zł.

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS) ogłosiło właśnie konkurs w ramach kolejnej edycji rządowego programu Senior+. Umożliwia on samorządom gminnym, powiatowym i wojewódzkim uzyskanie pieniędzy na zakładanie oraz utrzymanie placówek dziennego pobytu dla starszych osób.

Podobnie jak w poprzednich latach konkurs składa się z dwóch części. W pierwszej dostępne są środki na tworzenie nowych jednostek, pod warunkiem zagwarantowania wkładu własnego, w wysokości 20 proc. kosztów inwestycji. Zgodnie z zasadami konkursu na przebudowę lub remont pomieszczeń bądź budynku przeznaczonego na Dzienny Dom Senior+ samorząd może dostać nie więcej niż 250 tys. zł, a na Klub Senior+ 125 tys. zł. Z kolei na wyposażenie tych placówek, odpowiednio 80 tys. zł lub 25 tys. zł. Co ważne, łączna kwota dotacji na dom nie może przekroczyć 300 tys. zł. Natomiast w drugim module konkursu swoje wnioski mogą składać samorządy, które dzięki programowi uruchomiły placówki w latach 2015–2018 i potrzebują pieniędzy na pokrycie bieżących kosztów ich utrzymania. Przewidziana dla nich kwota dotacji wynosi 200 zł lub 300 zł miesięcznie na jedno miejsce, w zależności od rodzaju placówki.


Pozostało jeszcze 78% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane