statystyki

Ośrodki adopcyjne bedą też czynne po południu i w soboty

autor: Michalina Topolewska23.10.2018, 07:05; Aktualizacja: 23.10.2018, 07:19
Ponadto ośrodek będzie musiał przeprowadzić wstępną kwalifikację osoby do przysposobienia dziecka oraz zapewnić jej udział w szkoleniu, w terminie nie dłuższym niż trzy miesiące od dnia, gdy taki kandydat zgłosił się do tej instytucji. Ma to skrócić czas trwania procedur adopcyjnych.

Ponadto ośrodek będzie musiał przeprowadzić wstępną kwalifikację osoby do przysposobienia dziecka oraz zapewnić jej udział w szkoleniu, w terminie nie dłuższym niż trzy miesiące od dnia, gdy taki kandydat zgłosił się do tej instytucji. Ma to skrócić czas trwania procedur adopcyjnych.źródło: ShutterStock

Zajmujący się wspieraniem rodziców zastępczych, będą mogli korzystać z potwierdzającego ich funkcję dokumentu. Wzór legitymacji będzie określony w rozporządzeniu.

Przyznanie legitymacji służbowej dla koordynatorów rodzinnej pieczy zastępczej zostało wprowadzone przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS) na ostatnim etapie prac nad projektem nowelizacji ustawy z 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej (t.j. Dz.U. z 2018 r. poz. 998 ze zm.). Pierwotnie zakładał on, że legitymacje będą wydawane tylko dla asystentów rodziny, którzy pomagają rodzicom biologicznym. Jednak na skutek postulatów zgłaszanych przez środowisko koordynatorów resort postanowił rozszerzyć szykowaną zmianę przepisów również o nich.


Pozostało jeszcze 70% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane