Będzie centralny rejestr kar dla nielegalnych placówek

autor: Michalina Topolewska09.10.2018, 18:47; Aktualizacja: 10.10.2018, 07:42
Jednocześnie doprecyzowało, że w sytuacji, gdy właściciel placówki należy do kadry opiekuńczej, może być zaliczony do niej tylko w wymiarze połowy etatu, a jeśli prowadzi kilka domów, tylko w jednym z nich może być zaliczony do personelu.

Jednocześnie doprecyzowało, że w sytuacji, gdy właściciel placówki należy do kadry opiekuńczej, może być zaliczony do niej tylko w wymiarze połowy etatu, a jeśli prowadzi kilka domów, tylko w jednym z nich może być zaliczony do personelu.źródło: ShutterStock

Wojewodowie nie będą prowadzić własnych wykazów zawierających informacje o prywatnych domach seniora ukaranych za bezprawną działalność. Powstanie jeden zbiorczy rejestr, prowadzony przez ministra rodziny, pracy i polityki społecznej.

Takie rozwiązanie znalazło się w najnowszej wersji projektu ustawy o zmianie ustawy o pomocy społecznej oraz ustawy o ochronie zdrowia psychicznego. Nowelizacja przewiduje m.in. zaostrzenie przepisów regulujących prowadzenie prywatnych placówek zapewniających całodobową opiekę osobom starszym, niepełnosprawnym lub przewlekle chorym oraz sprawowanego nad nimi nadzoru przez wojewodów. Jedna z propozycji zakładała, że wojewoda będzie prowadził rejestr kar nałożonych na domy działające bez zezwolenia. 


Pozostało 66% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane