statystyki

Wciąż bez porozumienia służb mundurowych z MSWiA

autor: Krzysztof Markowski24.09.2018, 07:49

protest

W środę związki zawodowe służb mundurowych odpowiedzą, czy zgadzają się na złożoną w piątek przez MSWiA propozycję porozumienia. Resort gotowy jest spełnić część postulatów. Piątkowe spotkanie trwało ponad trzy godziny. Oprócz związkowców brali w nim udział m.in. szef MSWiA Joachim Brudziński i wiceminister Jarosław Zieliński, odpowiedzialny za służby mundurowe. Nastroje wśród funkcjonariuszy są bardzo złe; połowa policjantów chce odejść ze służby.

Według naszych ustaleń MSWiA jest gotowe przystać na podwyżki wynagrodzeń, ale mniejsze niż te, których oczekują związki. Domagają się one bowiem podwyżki w wysokości 650 zł dla każdego funkcjonariusza. Ministerstwo byłoby też skłonne spełnić postulat wykreślenia kryterium wieku przy przejściu na emeryturę. Dziś niezależnie od długości służby emerytura możliwa jest dopiero po ukończeniu 55 lat. Z naszych informacji wynika, że częściowo ma być spełniony postulat pełnopłatnych zwolnień chorobowych nieprzekraczających 30 dni w roku. Miałoby to dotyczyć raczej policjantów działających na pierwszej linii, czyli m.in. prewencji czy funkcjonariuszy operacyjnych. Jest również szansa na dogadanie się w kwestii płatności za nadgodziny. Nie ma jednak zgody w sprawie odmrożenia waloryzacji pensji.


Pozostało 82% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane