Od marca wyższa składka zdrowotna dla właścicieli firm

autor: Paweł Jakubczak19.02.2009, 03:00; Aktualizacja: 19.02.2009, 13:46

Osoby prowadzące firmy zapłacą w okresie od marca do grudnia tego roku z tytułu składki zdrowotnej 224,24 zł miesięcznie.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (34)

  • picza(2010-02-01 09:35) Zgłoś naruszenie 00

    do dupy to wszystko

    Odpowiedz
  • emeryt(2009-06-03 10:18) Zgłoś naruszenie 00

    kto wreszcie zrobi porzadek z podwójnym opodatkowaniem emerytów prowadzących działalność gospodarczą.
    Z emerytury potrąca mi si się tę zdrowotną składkę a ZUS zdiera za mnie powtórnie zdrowotne z tytułu prowadzonej przeze mnie działalności gospodarczej. Rozbój na prostej drodze. Łamanie podstawowej zasady prawnej - zakazu podwójnego opodatkowania za tę samą pseudo usługę zdrowotną. Dalej skoro płacę drugą składkę mam pełne prawo otrzymac podwójną opiekę lekarską szpitalną itp.

    Do powyższego jeszcze jeden przykład podatkowego rozbójnictwa naszego państwa - gdy przez całe życie zawodowe odprowadzano moje składki na ZUS to pobierano je po zabraniu należnego podatku. Tej kwestii nie neguję ALE DLACZEGOTERAZ Z TEJ MARNEJ EMERYTURY ZUS POWTÓRNIE POBIERA DRUGI RAZ PODATEK DOCHODOWY - TO JEST TYLKO MOŻLIWE W PAŃSTWIE BEZPRAWIA A TAKIM JEST TA NASZA NAJAŚNIEJSZA RP.

    Jestem już starym człowiekiem, dźwigam na karku te 70 lat a z emerytury -jałmużny nie potrafię wyżyć, muszę jeszcze dorabiać a to przeklętre państwo i jego elita polityczna -zamiast zadbać o naród walczą o koryta dla siebie. Boże odejmij mi te marne 40 lat a wyjadę z z tej nie ojczyzny i jak w piosence było nawet nie zatrzasnę za sobą drzwi !!!

    Odpowiedz
  • polka(2009-04-04 13:28) Zgłoś naruszenie 00

    No cóz idea dobra,ale powinna już dawno obowiązywac. Wprowadzenie teraz stałych rocznych składek to wybieg rządu naby zabezpieczyc wpływy na wysokim poziomie, gdyż spodzewane sa w tym roku dochody dużo nuższe

    Odpowiedz
  • EWA(2009-02-20 19:33) Zgłoś naruszenie 00

    TAKIM TO DOBRZE PRACUJA ZA GRANICĄ NA CZARNO I MAJA SWOJE KONTA AMY MUSIMY PRZEZ TAKICH SKŁADKI WYŻSZE PŁACIĆ BO DZIURA W BUDŻECIE

    Odpowiedz
  • PS(2009-02-20 00:22) Zgłoś naruszenie 00

    Nie płace ZUSu i nie będę płacił .Płace na swoje konto a nie złodziejom.Nikt mnie nie zmusi płacić. Koniec z bezprawiem.

    Odpowiedz
  • partia młota Palikota(2009-02-19 23:44) Zgłoś naruszenie 00

    Kto tę składkę zapłaci, jak już padamy? Te ministry odTuskowe to pożal się Boże amatory. Potrafią tylko grabić pod siebie i jazgota c na PiS.

    Odpowiedz
  • prince(2009-02-19 22:24) Zgłoś naruszenie 00

    czy można mieć w d... państwo w którym się żyje, ty jerry chyba nie wiesz, co piszesz... to tak jakbyś swoją matkę miał za coś tam w d... może takie myśli biorą się stąd, że jesteśmy bezradni i nie mamy wpływu na sytuację, choćbyśmy tego pragnęli. W pojedynkę się nie naprawi świata, a cała ta machina niedorzeczności poszła w ruch i teraz nie lada bohatera trzeba, żeby ją zatrzymać (cudotwórcy?)

    Odpowiedz
  • Mic(2009-02-19 21:16) Zgłoś naruszenie 00

    Pamiętam, że jak to wszystko z tymi skladkami się zaczynało to zdrowotne było gdzieś w granicach 60.- zł a teraz proszę.
    No i ciągle mało

    Odpowiedz
  • filologini(2009-02-19 17:13) Zgłoś naruszenie 00

    Nic to. Najważniejsze, ze rząd wreszcie załatwił, że można wszystkie formalności związane z założeniem firmy załatwić w jednym okienku.

    Odpowiedz
  • MARYLA(2009-02-19 16:08) Zgłoś naruszenie 00

    Fajnie sobie pogadac,ale niestety tylko to możemy . Kazdy następny który będzie rządzić w tym kraju na początku swej drogi ustawi cała rodzinę i kolesi a potem od czasu do czasu zrobi nam igrzyska.Ludzie zostali tyle razy oszukani ze nawet w zmianach w słusznej sprawie widzą podstęp. Myślę że temu Panu już nikt nie uwierzy.Czy w tym kraju nie ma uczciwych polityków którym naprawdę zależy na tej całej masie uczciwych , spracowanych i umęczonych ludzi. Mam nadzieję że w końcu wybierzemy takich polityków , którym zufamy i nie zawiodą nas, bo tak byłoby bezsensem zostać w tym kraju.

    Odpowiedz
  • Firma(2009-02-19 15:15) Zgłoś naruszenie 00

    Jak prowadzę firmę 10 lat ani jednego dnia nie byłem na zwolnieniu, to zapewne od tych składek jestem taki zdrowy a od marca będę zapewne jeszcze zdrowszy.

    Odpowiedz
  • cd(2009-02-19 13:54) Zgłoś naruszenie 00

    Płacę składkę zdrowotną, emerytalną i rentową już 48 lat na pewno nie skorzystam z renty- więc gdzie moje składki, przez 40 lat nie chorowałem a obecnie choruję na przewlekłą chorobę wieńcową. Za wszystkie leki i większość badań płacę z własnej kieszeni 100%- bo podobno jestem konkurentem do kasy razem z samochodem płacą i willą lekarza. Pytam więc po co składki i po co ich wzrost czyżby brakło kasy na realizację planu pani Sawickiej?- szlag może trafić i wielu nie dożywa emerytury ale nie tych co powinno.Zadnej kontroli, nad wydatkami, środki trwoniene w obrzydliwy sposób, łajdactwa na każdym kroku. Zamiast wywalić malwersanta =dyrektora nazbity pysk to sięprywatyzuje majątek publiczny wpychając go w łapy właśnie tych malwersantów. I to ma być opłacane składkami z biedoty która ratuje się by przeżyć.

    Odpowiedz
  • Dzidka(2009-02-19 13:41) Zgłoś naruszenie 00

    A co ze składkami na ubezpieczenia społeczne i fundusz pracy? Przecież składki te stanowią 60% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia , więc też na pewno wzrosną. Dlaczego o tym się nie informuje społeczeństwa? ZUS i tak ma już od stycznia 2009r. od każdego prowadzącego działalność więcej o 40,08 zł na składkach społecznych i 3,30 zł. na FP.

    Odpowiedz
  • do21(2009-02-19 12:44) Zgłoś naruszenie 00

    Zapomnialas dodac ze ow strajki byly inspirowane przez PO i p.malowana Gardias z SLD.. gdzie jest dzisiaj , czy juz jej jest tak dobrze? Czy moze byla sterowana przez dyposycyjne partie?

    To Waltz zakupila im koce, i dowozila niezbedne rzeczy , jakie byly potrzebne do strajkow.To ona je wspierala osobiscie im gratulowala.i potwierdzala ich zadania placowe. Rowniez codziennie byla tam Kopacz, majac pomysly na uzdrowienie...Klamstwa? A dzisiaj co mamy? gdzie jest Waltz? Aktorzy, pioseknarze je wspierali, aby im nie bylo smutno..Przez kogo to bylo inspirowane/
    Choc sytuacja w sluzbie zdrowia byla o niebo lepsza od dzisiejszej...
    Dzisiaj juz nie wolno strajkowac, bo rzadzi PO?

    Odpowiedz
  • Anja(2009-02-19 11:23) Zgłoś naruszenie 00

    Lekarze, pielegniarki zrobcie znow biale miasteczko to moze bedziemy placic Wam po 1000zl miesiecznie, chcecie??? i tak wszystko wciagnie dziura bez dna jakim jest sluzba zdrowia, od 2,5 roku prowadze dzialalnosci na poczatku skladka wynosila 164zl, a teraz 224zl prawie 40% wzrost skladki w ciagu 2,5roku, a DZIURA BEZ DNA wciaz krzyczy MAŁO!!! podniesc skladke do 13% moze ta pielegniarka we futrze i wielki zwiazkowiec smiadek wezma sie do roboty, a nie rzucaja puste slogany, tak tylko moze byc w Rosji i Polsce!!!

    Odpowiedz
  • j.w. z IP(2009-02-19 11:16) Zgłoś naruszenie 00

    ad 18 - kasa fiskalna nie zmieni stosunku państwa do reform w słuzbie zdrowia, jako dodatkowy wydatek w firmie, koszty dodatkowego sprzętu i tak poniesie pacjent i każde droższe badanie juz nie będzie kosztowało 5zł ale 8zł gdyż obsługa papierkowa tego badania (dokumentacja kasowa do US) bedzie kosztowała ok 3zł plus VAT. VAT na pozostałe usługi zdrowotne też będzie - bo lekarze stają się w tej sytuacji watowcami - oczywiście wyższe. I kto bedzie namawiał lekarzy żeby było bez rachunku by było o 1/4 taniej? Panie blacharzu/lakierniku ile naprawa kosztuje? A bez rachunku? Blacharze się dorabiaja na państwowych ustawach? Najłatwiej zdobywa się popularność polityczną rozdając cudze pieniądze i wysypując na tory cudzą przenicę a Balcerowicz musi odejść

    Odpowiedz
  • do AAA(2009-02-19 10:31) Zgłoś naruszenie 00

    Sjładkę zdrowotną za rolników płaci Państwo. Czyli dla nich wynosi zero.
    Pan płaci, pani płaci. Wszyscy płacą oprócz rolników.
    Nie ma to jak demokracja.

    Odpowiedz
  • po co wyższa składka jak i tak trzeba płacić(2009-02-19 10:04) Zgłoś naruszenie 00

    TYLKO PODWYŻSZAJCIE SKŁADKI A LEKARZOWI I TAK TRZEBA PŁACIĆ: DO DENTYSTY - PŁATNE, DO GINEKOLOGA - PŁATNE, KAŻDE DROŻSZE BADANIE OD 5 ZŁ - PŁATNE. JESTEM UBEZPIECZONA W 2 ZAKŁADACH A ZA LEKARZY I TAK TRZEBA PŁACIĆ.
    Może przestaniecie nas w końcu oszukiwać i i załóżcie kasy fiskalne lekarzom, którzy dorabiają się na waszych ustawach!!!

    Odpowiedz
  • ktos musi robic na zło.......ji(2009-02-19 09:57) Zgłoś naruszenie 00

    Juz od stycznia wzrosla skladla na ubezpieczenie spoleczne i fp prawie o 40zl, a teraz banda przeciw kryzysowa nastepne podwyzki szykuje na okradzenie ludzi i wklada lapy do ich kieszeni...

    Tusk sie bawi za nasze pieniadze, robi zjazdy w Krakowie dla prawie 1000osob, wydaje posilki za nasze pieniadze, a narodowi ciemnemu (60%) poparcia, wciskaja kit , ze trzeba oszczedzac...

    Odpowiedz
  • Obserwator(2009-02-19 09:34) Zgłoś naruszenie 00

    No cóż właściwie to, dlaczego narzekacie???

    Przecież ktoś tych ludzi wybrał
    Ktoś stale podnosi słupki popularności

    A więc skoro Tusek obiecał Cuda to musi je realizować

    Dla Krusu miesięczna składka ubezpieczeniowa to 70 zł
    A dla reszty 224,24 ale tylko zdrowotna

    I jak tu wątpić w obiecane cuda ha ha

    Odpowiedz