Gowin: Na spełnienie dalszych oczekiwań niepełnosprawnych nie ma środków

24.05.2018, 16:24; Aktualizacja: 24.05.2018, 17:20
Wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin uczestniczy w prezentacji projektu ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce

Wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin uczestniczy w prezentacji projektu ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauceźródło: ShutterStock
autor zdjęcia: Paweł Supernak

To, co dało się zrealizować z oczekiwań protestujących osób niepełnosprawnych i ich opiekunów - zrealizowaliśmy; na spełnienie kolejnych oczekiwań w tegorocznym budżecie nie ma środków - podkreślił w czwartek wicepremier Jarosław Gowin.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (8)

 • Kpiarz (2018-05-24 18:36) Zgłoś naruszenie 39

  No proszę. Co za cuda. Na WOT kasa jest choć tak naprawdę wogóle nie są potrzebne, a ich wartość bojowa, jak to powiedział oficer z regularnej armiii - jest mniejsza niż zero. ( czyli będą przeszkadzać w razie konfliktu). Na latanie samolotami panów ministrów jest, na bajońskie wypłaty dla kierowców szefów PiS i byłych salowych też. Na propadandę i bredzących speakerów w TVP 1 też. A nawet na poronny pomysł zbudowania w Polsce elektrowni atomowej, gdy wszyscy je zamykają, a sam pomysł będący w fazie projektu pochłonoł miliony, też jest. A na niepełnosprawnych - brakło.! Pewnie dlatego że ciężko nanich zarobić........ A i elektoratem są kiepskim bo nielicznym.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Jarek na wózku(2018-05-24 21:09) Zgłoś naruszenie 72

  A czy to jest takie trudne. Zrozumieć jak funkcjonuje gospodarka i finanse publiczne, które z gumy nie są? Jeśliby zdarzył się cud i których pracodawca się odważył po takim proteście i roszczeniowości Pana Adrianka i Kuby i dał im zatrudnienie, to dostaną do ręki jakieś 1 500 netto, zamiast żebrane 500 i do tego jeszcze mają ubezpieczenie do lichej emerytury. A co oni zrobią, jeśli oby i kiedykolwiek na emeryturę przejdą, to jaką ją dostaną? Wielką? Wątpię. Ja też poruszam się na wózku, mam znaczny stopień, pracuję, kończę doktorat,mam rodzinę i nie roszczę jak protestujący. Przecież to wstyd tak jadowicie żądać, skoro nic od siebie się nie daje. Jestem całkowicie przeciwny protestowi. Ale widocznie ci panowie nie mają sposobu na siebie, by poszukać nawet pracę on-line, bo przecież trzeba rano wstać i coś jednak zrobić, by zarobić na siebie, aa i prowizję mamusi dać. No szok, tacy faceci, a taka duu...po...ta postawa. Nie wspomnę, o jakiejś dziewczynie, którą ewentualnie będą mieli chęć poznać. Przecież takich leni i lanserów, to ze świecą szukać, oni ie nadają się raczej nawet na uspołecznienie, bo strach z nimi zaczynać.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Janusz I(2018-05-25 07:11) Zgłoś naruszenie 33

  Gliński i Gowin to moi (nie)ulubieni ministrowie.

  Odpowiedz
 • ela(2018-05-25 10:16) Zgłoś naruszenie 43

  Do Fjf Co za hipokryzja?Życzenie by urodziło się jak najwięcej niepełnosprawnych?,a potem udawanie,że się o nich dba? a raczej lansowanie wśród nich? jest obrzydliwe,prawda? Koniec lansowania się,czas zabrać się do pracy.Obecny rząd zrobił już bardzo dużo dla niepełnosprawnych,a wy nie potraficie tego docenić? Wszyscy wspierający ten protest,może zapytajcie swoich rodziców ile po wieloletniej,ciężkiej pracy dostają emerytury? To tez są ludzie schorowani,których też na nic nie stać.Jest jednak różnica, oni ciężko pracowali na emeryturę,więc nie może być tak ,że wypracowana emerytura będzie niższa od socjalnej ,prawda?

  Odpowiedz
 • psycholog(2018-05-25 22:09) Zgłoś naruszenie 20

  Po tym gdy zobaczyłam - jak Iwona H. traktuje swego dorosłego syna siedzącego na wózku , jak zatyka mu usta ręką , aby nie zwracał jej uwagi , jak o dorosłym mężczyźnie mówi " dziecko" - nie mam wątpliwości jak skończy się ten protest. Robienie z dorosłego mężczyzny siedzącego na wózku , sprawnego intelektualnie - infantylnego przedmiotu - wyzwoli w tym mężczyźnie negatywne emocje - do rzekomo kochającej go matki...

  Odpowiedz
 • alk(2018-05-26 07:04) Zgłoś naruszenie 20

  Ponieważ nie działają prawidło wszystkie służby pomocowe oraz cała służba zdrowia jest nieprzystosowana do zajęciem się chorym i niepełnosprawnym obywatelem. Problem jest ogromny i należy jak najszybciej rozwiązać pomyślnie dla niepełnosprawnych jak i wszystkich potrzebujących w POLSCE. Obchodzimy w tym roku hucznie 100 lecie Niepodległości Polski. Dobrze by było zastanowić się i część pieniędzy przeznaczonych przez samorządy na imprezy różnego rodzaju huczne bale, majówki, festiwale , w których najczęściej korzystają osoby związane z fundacjami i stowarzyszeniowymi jak MOPSY przeznaczyć na pomoc niepełnosprawnym, i młodym rodzicom zarabiającym minimalne wynagrodzenie. Lub propagującym WOLONTARIAT. Nie o wolontariaty nam chodzi . Każdy powinien godnie żyć i zarabiać lub mieć godna emeryturę . A jak jest sami widzimy . Na takich imprezach i wycieczkach biorą udział sami swoi sprawni , zdrowi seniorzy i zarządy i zapraszani notable.Mam nadzieję że w takich gremiach może znajdą się ludzie którzy podpowiedzą i dadzą wskażą jak powinno działać państwo , żeby ludziom się żyło dobrze i wszyscy mieli możliwość korzystania z dóbr, a nie tylko zaprzyjaźnione towarzystwa. Niech ten problem przez nich zostanie zauważony i rozwiązany. A tym prowadzącym protest życzę , żeby się jak najrychlej skończył .

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane