statystyki

Dofinansowanie z PFRON: Pensja na konto tylko, gdy jest wniosek o dopłatę

autor: Michalina Topolewska21.05.2018, 07:07; Aktualizacja: 21.05.2018, 07:40
W związku z wątpliwościami, POPON postanowił zadać BON trzy pytania.

W związku z wątpliwościami, POPON postanowił zadać BON trzy pytania.źródło: ShutterStock

Jeśli pracownik z dysfunkcją zdrowotną jest na zwolnieniu lekarskim, a pracodawca nie wnioskuje o wypłatę na niego subsydiów płacowych, to zasiłek chorobowy można mu wypłacić w gotówce.

Tak wynika z odpowiedzi udzielonej przez biuro pełnomocnika rządu ds. osób niepełnosprawnych (BON) na pytania zadane przez Polską Organizację Pracodawców Osób Niepełnosprawnych (POPON). Jej wątpliwości były związane ze stosowaniem art. 26a ust. 1a1 pkt 1 ustawy z 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 511).

Zgodnie z nim miesięczne dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na pracownika nie przysługuje w przypadku, gdy wynagrodzenie takiego podwładnego nie zostało przekazane na jego konto bankowe, rachunek spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej lub bezpośrednio na jego adres za pośrednictwem np. poczty. Taki wymóg ma zapobiegać nadużyciom i wyłudzaniu dopłat do pensji przez fikcyjne zatrudnianie osób z niepełnosprawnościami.


Pozostało 59% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane