Rząd chce dać 500 zł na rehabilitację niepełnosprawnych. "To manipulacja. Majówkę prawodpodobnie spędzimy w Sejmie"

27.04.2018, 20:41; Aktualizacja: 27.04.2018, 21:30
Konferencja prasowa protestujących rodziców dzieci niepełnosprawnych

Konferencja prasowa protestujących rodziców dzieci niepełnosprawnychźródło: PAP
autor zdjęcia: Bartłomiej Zborowski

Jest 500 zł na rehabilitację osób o znacznym stopniu niepełnosprawności - powiedziała przed spotkaniem z protestującymi w Sejmie rodzicami osób niepełnosprawnych rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska. Oznaczałoby to, że rząd spełnia oba główne postulaty protestujących.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (81)

  • Weronika(2018-04-27 22:18) Zgłoś naruszenie 10032

    A może niech podatnicy sfinansują p. Iwonie Hartwig willę z ogródkiem , sfinansują ogrodnika , służącą i wakacje co pół roku w Australii. Dlaczego p. Iwona Hartwig chce tylko 500 zł miesięcznie i tylko na kino i słodycze dla syna ? Czy pieniędzy na kino i na słodycze nie może dać mąż p. Iwony Hartwig ?

    Pokaż odpowiedzi (11)Odpowiedz
  • opiekun matki(2018-04-27 22:21) Zgłoś naruszenie 7926

    no co... po kasę przyszły a nie rehabilitacje... są tak zakłamane że gdyby jednej z drugą puścić z odtworzenia co mówiły na początku okupacji posadzki sejmowej to by trzeba było zdiagnozować u nich schizofrenie - same sobie zaprzeczają nie pierwszy i nie ostatni raz. Rozwiązanie? Wyprowadzić z Sejmu i rozmawiać z przedstawicielami środowiska a nie grupką zakłamanych pieniaczy z Torunia.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Nj(2018-04-27 22:28) Zgłoś naruszenie 7625

    Szantarzysci

    Odpowiedz
  • opiekun matki(2018-04-27 22:36) Zgłoś naruszenie 7112

    i jeszcze jedno... IH jest opiekunką dorosłego syna, który wymaga stałej lub długotrwałej opieki w zapewnieniu potrzeb egzystencjalnych w związku ze znacznie ograniczoną samodzielnością. Z tego tytułu jak mniemam otrzymuje świadczenie pielęgnacyjne (1447 zł na rękę). Zastanawia mnie fakt, z jakich obowiązków opiekuńczych wywiązała się IH podczas leżakowania na posadzce sejmowej przez ten tydzień czy już półtora? Może trzeba by było przyjrzeć się tej całej sytuacji z prawnego punktu widzenia. Tam są inne "opiekunki -matki", sytuacja wydaje się bardzo podobna, więc może weryfikacja sprawowania opieki jaką dopuszcza ustawa o świadczeniach rodzinnych była by wskazana?

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • to ja (2018-04-27 22:46) Zgłoś naruszenie 6823

    Otwieram szafę a tam ...Harwich , lodówkę też ona !!! Tak na poważnie , to czas już z nimi do domu . Maniaczki wykończą swoje dzieci . "Walczą " dla niech o lepsze życie , ale narażają na utratę zdrowia . Po trupach do celu .

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • gość(2018-04-27 22:56) Zgłoś naruszenie 6620

    Po co tej chytrej babie na zdjęciu dodatkowa kasa, jak są jej zdjęcia w sieci, jak bawi się w egzotycznych krajach przy drinku.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Kuba(2018-04-27 23:47) Zgłoś naruszenie 6411

    Jestem za pomocą ale przez Pomoc Społeczną która zna faktyczna sytacje a nie domniemaną!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Jan(2018-04-27 23:03) Zgłoś naruszenie 6219

    Nie można żądać za wiele .PIS dopiero rządzi dwa lata i tak zrobił b.dużo dla ludzi.Może narazie wystarczy co już osiągnięto w proteście , a jestem przekonany że w niedalekiej przyszłości PIS zrobi więcej dla niepełnosprawnych.

    Odpowiedz
  • alo alo (2018-04-27 23:12) Zgłoś naruszenie 5917

    a gdzie jest rzecznik praw dziecka ze te matki znecaja się nad niepełnosprawnymi dziecmi ze klada ich do spania na posadce holo holo

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • An. (2018-04-28 07:42) Zgłoś naruszenie 5211

    Czyli wyszło na to że mają gdzieś swoje dzieci tylko chcą na nich zarobić. Bo już widzę jak osoba na stałe przykuta do łóżka czy z głębokim porażeniem mozgowym "idzie z kolegami do kina". No chyba że mówiły o sobie co jest o wiele bardziej prawdopodobne.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • to jest temat na odwrocenie uwagi(2018-04-28 05:59) Zgłoś naruszenie 4915

    Protest to socjotechnika opozycji. Rekami swoich kobiet wpywaja na opinnie spoleczna. Te panie odrzuca kazda propzycje aby przeciagnac protest w czasie. Ciekawe skad biora wyjsciowe do zdjecia stroje i po tak dlugim protescie maja i zaplecze i swiezy makijaz. Tylko nauczyciele pokronie zgadzaja sie na sto zlotych ktore nie zostaly nie wyplacone w niektorych dzielnicach w Warszawie.

    Odpowiedz
  • KJ(2018-04-28 04:25) Zgłoś naruszenie 4611

    Znam rodzinę gdzie z renty socjalnej niepełnosprawnego dziecka utrzymuje się 4 osoby , w tym 2 dorosłych braci obiboków. teraz trochę się im polepszy.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • m(2018-04-28 06:26) Zgłoś naruszenie 429

    Nalezy sie pomoc panstwa niepelnosprawnym, emerytom, rencista, Polakom. Wystarczy obnizyc podatki a nie wybierac poszczegolne grupy spoleczne ktorym sie bardziej pomaga.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Zofia(2018-04-28 06:22) Zgłoś naruszenie 416

    A jak pomoc grupie 50- latek, ktore wychowały dzieci bez 500+ bez pakietu socjalnego, bez pomocy panstwa i ojca dzieci po rozwodzie, bez prawa do wczesniejszej emerytury nauczycielskiej- z odebranymi wszystkimi przywilejami, z niepokojem o utrate pracy na skutek reform pani Zalewskiej. Państwo odebrało nawet mozliwość dziedziczenia gospodarstw rolnych po śmierci Dziadków (prawo ograniczało możliwość dziedziczenia w latach 80 i 90-tych). I wszystko odbiera bez rekompensat. A innym daje. Gdzie jest równe prawo w tym kraju dla ludzi???

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • zawiedziona(2018-04-28 01:34) Zgłoś naruszenie 2911

    Zamiast wyprawek dla wszystkich uczniów oraz 500+ dla bogatych, Pis powinien przeznaczyc wolne fundusze dla niepełnosprawnych i ich opiekunów. W chwili obecnej wszystko stoi na głowie, Rząd chwali się nadmiarem odzyskanych pieniędzy z Vat-u i nie tylko, a dla grupy osób najsłabszych zabrakło. Paranoja ! Po co to rozdawnictwo tym, którym sie w ogóle nie należy. Emerytom też mieli dokładac i co ? Jak dodadza to znów tym, którym nie chciało się pracowac i mają grosze emerytury. A co z obiecaną kwota wolna od podatku w wysokości 8 tysięcy dla wszystkich, hm ?

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • matka wdowa(2018-04-28 07:31) Zgłoś naruszenie 2726

    Słuchając wypowiedzi pań,z rządu,ręce opadają,jak mantra cały czas powtarzały;pieluchomajtki,cewniki wózki,bez kolejki do apteki,specjalisty itd.aptek jest tyle że,nie ma kolejek,do specjalisty niepełnosprawny bez kolejki,bo tam stoją w kolejce zdrowi,masło maślane.Tu chodzi o pieniądze,którymi sami będą dysponowali,oni potrzebują na trochę godniejsze życie,na dzieci dali 500zł nie w bonach,najlepiej by było,żeby te matki chodziły,ubrane w worki pokutne,a te,niepełnosprawne dzieci trzymały z dala,od reszty,tych młodych ,zdolnych,z wielkich miast,a jak będą głodne to mogą,ugotować zupę z pieluchy i zagryść cewnikiem w ramach rehabilitacji .Te matki walczą o swoje kalekie dzieci.Gołym okiem widać jak rząd się miga,i doprowadza je do rozpaczy.Popieram te matki,bo to jest walka o byt.

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • ela(2018-04-28 07:46) Zgłoś naruszenie 2419

    Szanowni dziennikarze i opozycjo,bardzo dokładnie obserwuję ten protest i proszę nie robić z oglądających idiotów i przestać manipulować ludżmi,którzy tak wnikliwie tego nie obserwują.Protestujące matki od samego początku protestu mówiły,że zależy im na dodatku rehabilitacyjnym 500 zł,żeby miały na rehabilitację dla swoich dzieci.Kiedy p . rzecznik rządu p.Kopcińska i min. Rafalska powiedziały,że będzie to w formie darmowej reh,pieluchomajtek itp.,one nagle zmieniły zdanie domagając się 500 zł do ręki.To w końcu na co chcą te pieniądze,skoro p. Premier i rząd oferuje im wszystko za darmo? Mówienie protestujących,że rząd nie chce im pomóc to jakieś nieporozumienie.Słuchając TVN,Superstacji,Polsat nie mogłam się nadziwić jak można tak manipulować faktami?Przy okazji dodam,że ogólnie ludzie w Polsce harują za najniższą krajową i też jest im bardzo ciężko.Nikt za dojazdy do pracy im nie płaci.Emeryci też żyją bardzo skromnie,a tu takie roszczenia? Wielu ludzi musi żyć skromnie,a tu proszę stać ich na wyjazdy zagraniczne ,tatuaże,tipsy? Co to ma być? Szanowna opozycjo ,dziennikarze i przeciwnicy PIS proszę przestańcie grać na ludzkiej wrażliwości i cudzym nieszczęściu.To jest obrzydliwe.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • chory(2018-04-28 07:15) Zgłoś naruszenie 206

    jak żyć panie za mało aby przeżyć za dużo aby umrzeć.........

    Odpowiedz