statystyki

Skąd pieniądze dla niepełnosprawnych? Rząd ma kilka pomysłów

autor: Bartek Godusławski, Grzegorz Osiecki23.04.2018, 07:31; Aktualizacja: 23.04.2018, 08:07
Premier Morawiecki na spotkaniu z mieszkańcami Węgrowa.

Premier Morawiecki na spotkaniu z mieszkańcami Węgrowa.źródło: PAP
autor zdjęcia: Leszek Szymański

Resort finansów zastanawia się, w jakim zakresie można spełnić postulaty opiekunów osób niepełnosprawnych. Trwają prace nad nowelizacją prawa dotyczącego rent socjalnych.

Jak ocenia rząd, spełnienie najważniejszych postulatów protestujących kosztowałoby ponad 6 mld zł. O takim wysiłku budżetu nie ma mowy.

Mateusz Morawiecki zapowiedział wprowadzenie tzw. daniny solidarnościowej, czyli pewnego rodzaju opodatkowania bogatych na specjalny fundusz, z którego finansowane będą uzgodnione postulaty opiekunów niepełnosprawnych.

– Minister finansów postara się w ciągu najbliższych 14 dni opracować propozycje, które będziemy konsultować. Po to, by nasze społeczeństwo było jak najbardziej sprawiedliwe. By młodym nie zabierać szans na coraz lepszą pracę, warunki bytowe – mówił wczoraj w Węgrowie premier. Szef rządu nie powiedział, na podstawie jakich kryteriów zostanie ta grupa wyłoniona. Wszystko wskazuje, że danina będzie pobierana dopiero od przyszłego roku.


Pozostało jeszcze 74% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (6)

 • Kfifofoe(2018-04-23 17:01) Zgłoś naruszenie 81

  Opodatkować Kościoły. Dać możliwość dobrowolnego opodatkowania się o 1% więcej dla przeciwników aborcji. I miliardy spłyną same.

  Odpowiedz
 • znaczny(2018-04-23 21:13) Zgłoś naruszenie 62

  Zabierzcie w końcu tym cwaniakom zz agencji ochrony i podobnych spółeczek,pracujący niepełnosprawni ,nie mają zz tego grosza,a harują w gorszych warunkach jak zdrowi To jest jeden wielki złodziejski przekręt.

  Odpowiedz
 • maria(2018-04-23 12:25) Zgłoś naruszenie 54

  Po co dawać 500 zł bogatym, dać dzieciom chorym. Tusk nic nie zrobił, jak będzie miał chorego wnuka to zrozumie.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Feliks(2018-04-24 07:00) Zgłoś naruszenie 20

  NIe trzeba nikomu zabierać. Rząd PiS-u chwali soę 3 mld zwiększonego wpływu do budżetu z podatków !!! Ale te wpływy były by conajmniej 10-krotnie większe gdyby opodatkować koścół. Tylko wtedy nici z kolejnych wyborach bi kto nakłonił by zbłąkane owce do głosowania na PiS.

  Odpowiedz
 • Jojne Skowronek(2018-04-23 10:55) Zgłoś naruszenie 10

  LVT tam jest kasa.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane