statystyki

Jak rozliczyć członka rady nadzorczej, któremu spółka zwraca koszty przejazdów

autor: Izabela Nowacka08.02.2018, 10:54; Aktualizacja: 08.02.2018, 11:32
Odwrotna tendencja jest widoczna w zakresie podatku dochodowego

Odwrotna tendencja jest widoczna w zakresie podatku dochodowegoźródło: ShutterStock

W spółce z o.o. zostali powołani członkowie rady nadzorczej. Na podstawie uchwały wspólników otrzymują wynagrodzenie w wysokości 500 zł za każde posiedzenie w miesiącu.

Oprócz tego ci z innych miejscowości, którzy dojeżdżają samochodami, mają zagwarantowany zwrot kosztów przejazdów w wysokości nieprzekraczającej kwot obliczanych z zastosowaniem urzędowej stawki za 1 km przebiegu pojazdu. Jakim ubezpieczeniom podlegają? Czy cały ich przychód podlega oskładkowaniu i opodatkowaniu? Załóżmy, że członek rady nadzorczej mieszkający w Polsce w lutym uzyska wynagrodzenie w wysokości 1500 zł oraz zwrot kosztów podróży do spółki w wysokości 300,89 zł (360 km x 0,8358 zł, tj. stawka za 1 km przebiegu samochodu o pojemności powyżej 900 cm sześc.).

ODPOWIEDŹ

Obowiązkowo ubezpieczeniom emerytalno-rentowym podlegają osoby fizyczne, które na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej są m.in. członkami rad nadzorczych wynagradzanymi z tytułu pełnienia tej funkcji. Obowiązek ten dotyczy więc:


Pozostało jeszcze 91% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane