"Chcemy, żeby już w najbliższych kilku tygodniach ujrzał światło dzienne całościowy projekt i żeby wszedł w życie z dniem 1 stycznia 2010 roku" - dodała Paprocka.

Przygotowywany przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji projekt zakłada późniejsze przechodzenie na emeryturę funkcjonariuszy służb mundurowych. Obecnie prawa emerytalne uzyskują oni po 15 latach.

Reforma ma objąć funkcjonariuszy policji, straży granicznej, straży pożarnej, ABW, CBA, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Więziennej oraz BOR przyjętych do służby po 1 stycznia 1999 roku.

Szef Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów Antoni Duda nie wykluczył protestu w związku z projektem MSWiA

Szef MSWiA Grzegorz Schetyna już w grudniu zapowiadał projekt reformy emerytur mundurowych. "Nie chcę zabierać ludziom mundurowym emerytur, tylko chcę dać im możliwość godnej płacy, żeby mogli dłużej pracować i lepiej zarabiać" - tłumaczył Schetyna.

Także w grudniu szef Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów Antoni Duda nie wykluczył protestu w związku z projektem MSWiA.

O projekcie zmian w emeryturach dla służb mundurowych napisała w sobotę "Gazeta Wyborcza", według której projekt przewiduje przechodzenie funkcjonariuszy na emerytury po 25 latach pracy.