statystyki

Bezterminowa przerwa w pracy RN ZUS

autor: Bożena Wiktorowska28.09.2017, 07:29; Aktualizacja: 28.09.2017, 10:07
Eksperci zwracają uwagę, że w przeszłości było już kilka przypadków przerw w funkcjonowaniu Rady ZUS.

Eksperci zwracają uwagę, że w przeszłości było już kilka przypadków przerw w funkcjonowaniu Rady ZUS.źródło: ShutterStock

Nadal nie wiadomo, kiedy odbędzie się pierwsze posiedzenie nowej rady nadzorczej ZUS. Wiadomo tylko, że ustępująca rada IV kadencji przyjęła uchwały umożliwiające zarządowi zakładu pracę.

– Na ostatnim posiedzeniu, które odbyło się 11 września 2017 r., rada rozpatrzyła wszystkie sprawy zgłoszone jej przez zarząd. Tym samym nie pozostawiła żadnej sprawy, bez rozpatrzenia której zarząd nie mógłby pełnić swojej funkcji – wyjaśnia Dariusz Jakubiec, dyrektor Biura Rady Nadzorczej ZUS. – Nie ma więc obecnie przesłanek do określenia terminu, w jakim niezbędne byłoby zebranie się rady na kolejnym posiedzeniu plenarnym – mówi.

Co zostało załatwione? Przede wszystkim rada podjęła uchwałę zatwierdzającą przygotowany przez zarząd plan finansowy ZUS na 2018 r. Pozytywnie zostały też zaopiniowane projekty planów finansowych Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, Funduszu Rezerwy Demograficznej i Funduszu Emerytur Pomostowych na przyszły rok.

Nie będzie też problemów z kontrolą funkcjonowania zakładu. Został bowiem zatwierdzony wybór biegłych rewidentów badających sprawozdania finansowe wcześniej wymienionych funduszy.


Pozostało jeszcze 57% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane