statystyki

Prawie 2,2 mld zł więcej dla oddziałów NFZ

autor: Aleksandra Kurowska20.07.2017, 07:37

OCHRONA ZDROWIA

MF zaakceptowało zmiany w planie finansowym Narodowego Funduszu Zdrowia na 2017 r. i wydało zgodę na uruchomienie rezerwy ogólnej NFZ – poinformowało DGP biuro prasowe tego resortu. Jak pisaliśmy we wczorajszym wydaniu, od tygodni toczyły się wokół tego dyskusje. Andrzej Jacyna pełniący obowiązki szefa Funduszu powiedział nawet w tym tygodniu partnerom społecznym, że bez tych pieniędzy nie uruchomi konkursów dla oddziałów szpitalnych oraz całych placówek, które nie znalazły się w sieci. Awaryjnym rozwiązaniem miało być anektowanie dotychczasowych umów.

MF wydało zgodę od razu na dwie zmiany. Pierwsza to zaakceptowanie modyfikacji planu finansowego przewidującej głównie wyższe wpływy z ZUS i przekierowującej część pieniędzy z centrali NFZ do oddziałów. Zmianę taką ponad dwa tygodnie temu zaakceptowała sejmowa komisja zdrowia. Dzięki temu w sumie na leczenie ma być o blisko 946 mln zł więcej, ale konkretnie do oddziałów trafi ok. 1,44 mld zł. Druga zmiana – o którą Fundusz zabiegał od dawna, to zgoda na uruchomienie rezerwy ogólnej ujętej w planie finansowym Funduszu na 2017 r. w kwocie 737,8 mln zł. Wczoraj NFZ już z niej w praktyce skorzystał.


Pozostało jeszcze 71% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane