Mariusz Jedynak to dyrektor departamentu Audytu w ZUS. Ma zastąpić wiceprezesa Marcina Wojewódkę, który złożył ostatnio rezygnację uzasadniając to nowymi wyzwaniami. Z kolei Krzysztof Dyki zastąpi Michała Możdżonka, który w maju zrezygnował ze swojej funkcji.

Dyki to wiceprezes zarządu spóki Aplikacje Krytyczne, z wykształcenia informatyk, biegły sądowy i ekspert, specjalizujący się w zwalczaniu nadużyć finansowych i kontroli zamówień informatycznych. Poprzednio właściciel firmy Tavoz ze Szczecina, która specjalizuje się „w zagadnieniach antykorupcyjnych, nadużyciach finansowych, analizie prawnej oraz złożonych usługach informatycznych klasy przedsiębiorstwa”.

Rada Nadzorcza ZUS powołała nowych członków zarządu

Jak podaje PAP, Rada Nadzorcza Zakładu Ubezpieczeń Społecznych powołała dwóch nowych członków zarządu Zakładu. Obsadzono stanowiska członków zarządu nadzorujących sprawy informatyczne oraz administracji i zamówień publicznych. Nowym członkiem zarządu ds. informatycznych został Krzysztof Dyki, a członkiem ds. administracyjnych i zamówień publicznych Mariusz Jedynak. Dyki obejmie obowiązki od 10 lipca, a Jedynak - w środę.