Premier: rząd będzie szukał nieustawowych sposobów, aby reformować szpitale

25.12.2008, 10:39; Aktualizacja: 26.12.2008, 09:30

Premier Donald Tusk zapowiedział, że rząd "będzie szukał" rozwiązań innych niż ustawy, aby reformować służbę zdrowia. Jego zdaniem, może to więcej kosztować, niż gdyby były przyjęte ustawy zdrowotne przygotowane przez minister zdrowia Ewę Kopacz.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (32)

  • Chory pacjent(2009-02-03 08:50) Zgłoś naruszenie 00

    Jesli chodzi o problemy ze slużba zdrowia, to nic nowego.Żaden z rządów. jak do tej pory nie odwazył sie na wprowadzenie prawdziwych reform. Mozemy przeciez korzystać z doswiadczeń wielu państw, członków Unii. Nasi spece od reform nie sa skazani na wymyslanie prochu.Jednym z pierwszych posunięć powinno stać się utworzenie sieci szpitali "ostrych".Nigdzie, na całym swiecie, nawet w najbogatszych państwach, nie pompuje sie pieniedzy w małe szpitaliki powiatowe aby utrzrymać tam bloki operacyjne. To nie operatywa na miare XXI wieku.Rozumiem ambicje pracujacych tam medyków i apetyty na dużą kasę. Ale od tego właśnie są reformy...

    Odpowiedz
  • Popłuczyny(2008-12-28 15:54) Zgłoś naruszenie 00

    Tusku, u was zlodzieji, to reformy polegaja na okradzeniu spoleczenstwa. Juz okradliscie z emerytur pomostowych, teraz kolej na rozkradzenie szpitali?

    Waszym celem jest utworzenie wiekszej liczby etatow dla kolesiowstwa, za pieniadze spoleczne. Chcecie utworzyc polisy zdrowotne (czyli wyssanie naszych pieniedzy dla agentow) a nie leczenie. Czy prywatyzacja uzdrowi chorych? skad beda pieniadze na zadluzone szpitale, jak NFZ nie zapalci wiecej za kontrakty, wiec wiadomo od chorych beda sciagac pieniadze, tylko z czego, jak zlodzieje okradli emerytow z pieniedzy...Gdzie jest 40 mld.zł z OFE?
    Tusk i jego s&ka zlodziejska chce wdrożyc plan Sawickiej krecenia lodow., bo kolesie w jego partii zajmuja sie wykupem dlugow szpitali i biznes bedzie sie krecil, a ludzi maja w d...

    Odpowiedz
  • janek(2008-12-28 06:43) Zgłoś naruszenie 00

    My płacimy już za zdrowie. Przecież od naszej pensji jest potrącana składka na ubezpieczenie zdrowotne. Ja płacę 2 składki .,od działalności i z umowy. Tylko dlaczego te składki nie idą prosto do NFZ tylko najpierw do ZUS .A pośrednictwo kosztuje I tak prawie za wszystkie badania muszę płacić.

    Odpowiedz
  • filologini(2008-12-28 00:28) Zgłoś naruszenie 00

    HL - chyba tylko Ty wierzysz w tę sondę obok. Odpuść i niech Ci nie przychodzi do głowy nazywać moherami wszystkich myślących inaczej niż życzyłaby sobie tego partia przewodnia, bo grono 'kochających inaczej' tego 'nie naszego' premiera jest duże i mocno zróżnicowane - zdziwiłbyś się, gdybyś wiedział, jak bardzo jest ono zróżnicowane. I nie odprawiaj tu czarów nad przyszłymi wyborami prezydenckimi, bo zawsze tak jest, ze sondaże sobie, a życie sobie...

    Odpowiedz
  • HL(2008-12-27 22:02) Zgłoś naruszenie 00

    Pisuary! Wy się leczcie! Żeby w święta siedzieć na internecie i bluzgać na Tuska? Zresztą - mam was gdzieś. Spójrzcie na sondę obok: "kto wygra wybory prezydenkie?" - dużo krzyczycie, ale jesteście w mniejszości.

    Odpowiedz
  • nie taki już młody Szwed z Polski(2008-12-27 21:38) Zgłoś naruszenie 00

    cd.
    A zresztą na pytanie co ma być najpierw sam Pan/i sobie odpowie, kiedy będzie Pan/i korzystał/a z leczenia u sfrustrowanych, przemęczonych i z tego powodu niedokształconych pracowników(lekarzy,pielęgniarek,poło żnych).
    No chyba ,że poszuka Pan/i sobie natywnego bogacza lub też ordynatora,choć pewnie u takich Pan/i się leczy, skoro tak patrzy na tą sprawę.

    Odpowiedz
  • młody(2008-12-27 21:23) Zgłoś naruszenie 00

    Wiedza i fachowość w tym zawodzie to rzecz podstawowa i oczywista.Obowiązek ciągłego dokształcania zmusza do reprezentowania sobą odpowiedniego poziomu(ogólnie i przeważająco tak w tym środowisku jest).

    Mam nadzieję, że nie mylą się Panu obowiązki lekarza z prerogatywami Boga,jak również Pan wie ,że medycyna nie zawsze jest nastawiona na uzyskanie natychmiastowego efektu,co utrudnia mierzenie i wartościowanie pracy(praca umysłowa).

    Dlatego mówiąc o pensji minimalnej,nie różnię się od tych którzy mówią ,że chcieliby w Biedronce zarabiać 2400 zł, bo wiadomo,że za rzetelną pracę a nie za nic.

    Odpowiedz
  • Klemens(2008-12-27 20:49) Zgłoś naruszenie 00

    Dość reformowania służby zdrowia/co za potworek językowy/.Trzeba reformować system ochrony zdrowia w kraju.Tego pani Kopacz nie zrobi,bo się na tym nie zna.Samo reformowanie szpitali niczego nie zmieni.Muszą zostać stworzone warunki do powstawania prywatnych kas chorych .Samorządy muszą mieć mozliwość dofinansowywania szpitali będących ich własnością.Także zakłady pracy/państwowe,prywatne,spółdzielcze / muszą mieć mozliwośći /wsparte ulgami podatkowymi/ na dofinansowywanie kosztów leczenia swoich pracowników.
    Rząd zamiast udawania, niech powoła zespół ekspertów,którzy znają światowe modele funkcjonowania opieki medycznej i wprowadzi rozwiązania kompleksowe a nie retusze posocjalistycznych atrap.

    Odpowiedz
  • Klemens(2008-12-27 20:40) Zgłoś naruszenie 00

    Zamiast reformować tak zwaną służbę zdrowia /co za potworek językowy/,zacznijmy na poważnie reformować ochronę zdrowia w kraju.Zmienił sie system/z socjalizmu na nijaki/,dlatego wymagane jest by reformować działania wszelkich instytucji.Utrzymywanie socjalistycznej organizacji szpitali,po drobnych retuszach, to droga do nikąd.Szpitale muszą mieć różnych właścicieli, samorządy miast czy powiatów ale i prywatnych.Kasy chorych muszą być nie tylko państwowe.Zakładom pracy/prywatnym,państwowym,spółdzielc zym i tp./ musi się opłacać/zwolnienia podatkowe/dofinansowywać kasy chorych,gdzie są ich pracownicy.Reformować trzeba system ochrony zdrowia a nie tylko jakieś jego zakłady lecznicze.A tego pani Kopacz nie zrobi. Tylko zespół ekspertów,który zna modele ochrony zdrowia, funkcjonujące na świecie.
    Dość wygłupów i udawania,szanowni rządzący przeciętniacy.

    Odpowiedz
  • 46.(2008-12-27 14:04) Zgłoś naruszenie 00

    do 10, czy lekarz powinien najpierw dobrze leczyć i wtedy dobrze zarabiać czy,najpierw dobrze zarabiać a póżniej dobrze leczyć bo jakoś nic o wiedzy i fachowości kolega nie mówi lecz tylko o pieniądzach.

    Odpowiedz
  • Alojz z przodka[25 lot na dole](2008-12-26 21:26) Zgłoś naruszenie 00

    sasiad zrobił oko w prywatnej klinice 2 dni i kopa do domu
    potem przez 2 msc chodził do przychodni i leczył sie za moje drobne
    PRECZ Z TAKIM USTROJEM POsranym.
    a moj przypadek z 2 lat jest taki
    byłem prywatnie i 50 pl za wizyta miał mi zrobic przeswietlenie brzucha lecz stwierdził ze aparat sie mu popsuł
    cos tam w kacie stało
    mowi przydz pan na 2 dzien na 9,00 do szpitala to zrobimy
    zrobił,
    mowie to szwagromi on mowi ja tesz byłem 4 msc temu tesz był zepsuty
    aparat
    ok rozumiem
    leczyłem sie prywatnie na kase
    TAK TA MAFIO LEKARSKO DZIAŁO I ZADEN TEGO NIE KONTROLUJE
    TAKI MOMY TEN KRAJ OJCZYZNE DBAJACO O NASZE ZDROWIE
    ROBIC I ZDECHNAC TO BEDZIE OK!!!
    NAWET ZUS NIE UPADNIE
    SZKODA GADAC I ZDROWIO !!!

    Odpowiedz
  • obserwator(2008-12-26 11:37) Zgłoś naruszenie 00

    PLAN B = PLAN B. SAWICKIEJ
    nawet kryptonim się zgadza!
    Sprzedać kolesiom za złotówkę - budynki, sprzęt, pracowników, pacjentów. A społeczeństwo głupie i niedoinformowane, to będzie płacić po 4 zł za wypisanie recepty bo tak jest na zachodzie!
    Różnica między nami a zachodem jest taka, że tam mają autostrady i zarabiają po kilka tysięcy (a nie kilkaset) euro!

    Odpowiedz
  • polak potrafi???(2008-12-26 11:32) Zgłoś naruszenie 00

    PLAN B = PLAN B. SAWICKIEJ - tak to trzeba nam rozumieć.
    Obiecali kolesiom rozbiór szpitali i kupno za złotówkę wszystkiego - sprzętu, budynków, pracowników, pacjentów!
    STRACH - gdzie my żyjemy?

    Odpowiedz
  • xxx(2008-12-26 10:38) Zgłoś naruszenie 00

    Naiwni byly tylko te smarki z Anglii biegnący jak bydło głosować na Tuska

    Odpowiedz
  • Mela(2008-12-26 10:21) Zgłoś naruszenie 00

    Tuska załatwiła Was wszystkich, jak Gomułka 1968 roku. Powodzenia Naiwnacy!

    Odpowiedz
  • Jodyna2000(2008-12-25 21:26) Zgłoś naruszenie 00

    Tusk będzie pierwszym Premierem który trafi pod trybunał stanu.

    Odpowiedz
  • do 14(2008-12-25 16:09) Zgłoś naruszenie 00

    do sądu? po co? skoro w nieodpłatnym koszyku usług medycznych jest tylko mierzenie temperatury..a osób starszych nie opłaca sie leczyć, bo są za starzy

    Odpowiedz
  • Jodyna2000(2008-12-25 15:29) Zgłoś naruszenie 00

    Naszym krajem powinni się zainteresować astronomowie.U nas jest jedna wielka czarna dziura.

    Odpowiedz
  • do sądu(2008-12-25 15:16) Zgłoś naruszenie 00

    12:do sądu w takich sytuacjach

    Odpowiedz