Mgliste perspektywy reformy pośredniaków

autor: Michalina Topolewska21.02.2017, 07:39; Aktualizacja: 21.02.2017, 08:45
Instytucje rynku pracy

Instytucje rynku pracyźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Samorządy i partnerzy społeczni domagają się więcej informacji na temat rządowych planów dotyczących zmian w funkcjonowaniu powiatowych urzędów pracy. Bezskutecznie.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Komentarze (4)

 • emil(2017-02-21 16:07) Zgłoś naruszenie 00

  Boje się , że ktoś z MR po takiej odważnej wypowiedzi straci pracę :(

  Odpowiedz
 • PSZ (2017-02-21 19:53) Zgłoś naruszenie 74

  samorządy - urzędom pracy nie są do niczego potrzebne. Pracownicy urzędów od dawna czekają na taką zmianę. Urzędy pracy już dawno powinny się uwolnić od politycznej zależności powiatów. Mało kiedy dyrektor PUP czy MUP to człowiek kompetentny. Przeważnie to ludzie z politycznego nadania, których kwalifikacje całkowicie nie nadają się do kreowania lokalnego rynku pracy. Zależność od powiatów oznacza tyle ,że mają nadzór nad wielkimi pieniędzmi na walkę z bezrobociem, to daje im duże możliwości załatwiania własnych interesów, korupcji i nadużywania nepotyzmu. I to wszystko to jest właśnie ta samorządowa pseudo polityka lokalnych rynków pracy. Dla PUP potrzebne są WUPy, które to badają rynek pracy w województwie i powiatach. Pan Starosta tego nie robi. A prezydenci miast rzadko interesują się powiatowymi urzędami pracy - podlegają one na mocy porozumień powiatom czyli starostom. Brawo dla Pana Ministra Szweda i Minister Rafalskiej za wreszcie właściwe kroki. Pani redaktor radzę przyjrzeć się drugiej stronie medalu i nie kasować komentarzy.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Tadeusz(2017-02-22 15:29) Zgłoś naruszenie 11

  Urzędy pracy powinny współpracować z niepublicznym służbami zatrudnienia i w drugą stronę. Rząd powinien wypracować taką reformę, aby działali wspólnie, z wypracowaną korzyścią zarobkową.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane