Klub Lewicy za odrzuceniem weta ws. "pomostówek"

18.12.2008, 18:09; Aktualizacja: 18.12.2008, 18:20

Klub Lewicy będzie głosował za odrzuceniem weta prezydenta do ustawy o emeryturach pomostowych, jednocześnie opowiedział się za tym, by po ponownym uchwaleniu tej ustawy, skierować ją do Trybunału Konstytucyjnego - poinformował dziennikarzy rzecznik klubu Tomasz Kalita.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (10)

  • 59latek(2008-12-18 19:37) Zgłoś naruszenie 00

    ale dali się podprowadzić komuchy.to już koniec ich sceny politycznej.a ta hołota co nie ma szacunku do prawa niech zamilknie !

    Odpowiedz
  • Danuta(2008-12-18 19:08) Zgłoś naruszenie 00

    Gdyby tak się stało to Pan Napieralski wychodzi na taką osobę ,która nie ma swojego zdania.W zależności kto co mu obieca zmienia zdanie jak rękawiczkę.To śmieszny polityk.Nie liczy się człowiek tylko kasa.
    Pan Prezydent jesat o wiele mądrzejszym politykiem.Łacha z niego drwą ale jeszcze zobaczą kto wygra i kto w oczach normalnych ,mądrych ludzi się liczy.W tym kraju według PO nie liczą się obywatele przeciętni ,którzy w tym kraju może więćej się przyczynili do tego ,żę teraz PO podskakuje.Według PO i PSL liczą się nauczyciele i mundurowi a reszta hołoty do roboty!!!
    PSL jeszcze zobaczy jak się wezmą za KRUS.Wtedy będzie płacz chłopów.a będzie za późno .

    Odpowiedz
  • karolmaks(2008-12-18 18:55) Zgłoś naruszenie 00

    Ale komuszki pięknie załatwiły wszystkich,tak jak chciała PO.Nauczyciele-proszę bardzo-mogą przejść na coś tam:równowartość zgromadzonego kapitału na IKE/hahaha/podzielona przez przewidywaną dalszą długość życia w dniu zakończenia pracy/hahaha 30-35 lat/i z tego 80%.Pięknie.Tego ta grupa zawodowa chciała.Pozostałe grupy wiadomo-małe,nie liczą się.A ja za 3 miesiące przejdę na emeryturę w obniżonym wieku.Pięknie-żyć nie umierać.

    Odpowiedz
  • karolmaks(2008-12-18 18:57) Zgłoś naruszenie 00

    Ciekawe co PO obiecała komuszkom?To chyba koniec tego ugrupowania-podzielą się-częśćdo PiS,część do PO-reszta na poselskie emerytury.

    Odpowiedz
  • Do Tomka..(2008-12-18 19:06) Zgłoś naruszenie 00

    Jesteś głupi.Gra szła nie o pomostówki,ale o nowe opracowanie systemu emerytalnego.Ten proponowany okrada ludzi. Za 5-10 lat emeryci dostaną 2 razy mniej niż obecni emeryci.To spychanie ludzi w nędzę. Np. obecna emerytura nauczycielska to 1000-1200 zl,a za 5 lat to 600 zl.To netto.Po wejściu euro ta będzie warte jakieś 450 zl,może mniej.Po 41 latach pracy (w moim przypadku)

    Odpowiedz
  • SLD samo się skasowało...(2008-12-18 18:55) Zgłoś naruszenie 00

    Tej partii już w sejmie nie będzie.Sami się zmarginalizowali i skasowali.Odchodzą w niebyt, jak LPR i Samoobrona.Paradoksalnie zyskuje PIS.Państwo jednak na tym straci.Rzeczywiście,został ludziom Strasburg.Tomku,za 5-10 lat starzy rodzice będą utrzymywani przez młodych.Jeszcze dwie dodatkowe gęby do wyżywienia.Gratuluję młodym.Rodzice po 40-45 latach pracy nie będą się mogli utrzymać z tych 500 zl netto.Ich emerytury maja przecież zmaleć 2-krotnie.Kombinujcie ,młodzi, jak utrzymać rodziców i swoje rodziny,jak zapewnić tym wszystkim czołnkom rodziny godne życie.

    Odpowiedz
  • tomek(2008-12-18 18:41) Zgłoś naruszenie 00

    Ha ha ha. No i co, kto miał rację? Abaje, murale i inni przyszli emeryci czy my młodzi? Przegraliście, ustawa wejdzie w życie a kaczorowi w końcu kopara opadnie. Nareszcie ten chory, absurdalny, komunistyczny system przechodzenia na wcześniejsze emerytury przestanie funkcjonować. W końcu to co niesłusznie wybrane grupy zawodowe otrzymały od Jaruzela zostanie im zabrane. I możecie się łudzić że TK zakwestionuje tą ustawe... Zycze owocnych dodatkowych 5-10 lat pracy (w końcu będziecie pracować do tego wieku co pozostałe 14 mln Polaków!), no i powodzenia w Starsburgu :-P

    Odpowiedz
  • Kurt(2008-12-18 18:50) Zgłoś naruszenie 00

    Do 1. Jesteś głupim ***********

    Odpowiedz
  • tomek(2008-12-18 18:56) Zgłoś naruszenie 00

    do 2

    a co czujesz się pokrzywdzony że teraz jak ten 14 milionowy motłoch będziesz musiał pracować do 65 roku życia? Strasznie was pokrzywdzili zrównując wasze prawa z naszymi, taa jasne. Wbijcie to sobie w końcu do tych roszczeniowych umysłów!

    Odpowiedz
  • SLD,jak to było?(2008-12-18 19:09) Zgłoś naruszenie 00

    Sztandary wyprowadzić!

    Odpowiedz