Posłowie chcą przyznać sobie prawo do wypłat emerytur z wsteczną datą

autor: Bożena Wiktorowska16.12.2008, 11:17; Aktualizacja: 16.12.2008, 21:20

Zmiana prawa - Posłowie i senatorowie będą mogli równocześnie otrzymywać emeryturę lub rentę oraz uposażenie.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (49)

  • przyszła oszukana emerytka(2008-12-16 13:56) Zgłoś naruszenie 00

    Ażeby ich na tej Wiejskiej sz...trafił

    Odpowiedz
  • Zbyszek(2008-12-16 12:02) Zgłoś naruszenie 00

    A ja nie mogę w ogóle dorabiać do emerytury, bo otrzymuję półtora świadczenia. Łącznie 1908 zł ( emerytura i dodatek z tytułu choroby zawodowej - krtań ). Jestem pozbawiony praw obywatelskich, ponieważ nie mogę być radnym i np. pomagać w mojej wspólnocie mieszkaniowej mimo, że prace te nie wymagają odprowadzania składek do ZUS-u. Każdy mój dochód nawet 1 zł powoduje zawieszenie jednego świadczenia - renty lub emerytury ! Nie wspomnę, ile kosztuje obecnie moje utrzymanie. A paniska parlamentarzyści nie mają umiaru w przyznawaniu sobie apanaży. Przecież od 1 stycznia 2009 r. będą płacić podatki mniejsze o 10 %, czy to im nie wystarczy ???

    Odpowiedz
  • Karol Marx(2008-12-16 15:19) Zgłoś naruszenie 00

    Sami wybieraliście najgorszy chłam do sejmu , to co teraz jęczycie ? Zawsze była klasa wyzyskiwaczy i ciemny lud - wyzyskiwany . Oni mają was w d... tak jak cały naród . Do sejmu nie idzie się z posłannictwa tylko po szmal i władzę .

    Odpowiedz
  • oszukana(2008-12-16 13:41) Zgłoś naruszenie 00

    brawo już wiem dlaczego 750 tys osób musiało oddać prawo do emerytury.
    Przecież zabraknie pieniędzy dla"po- osłów".Proszę dla siebie garną ile wlezie.
    To jest" Po- komuna"

    Odpowiedz
  • To juz jest szczyt szczytów!(2008-12-16 13:44) Zgłoś naruszenie 00

    No tak. Teraz juz wiemy dlaczego tak walczą o odebranie przywilejów biedocie. Przecież w dobie kryzysu (tym się tłumacza) może zabraknać na emeryturę 400 zł nauczycielowi ale musi byc dla posła lub senatora. Ot - demokreacja.

    Odpowiedz
  • r54(2008-12-16 13:28) Zgłoś naruszenie 00

    Brak słów i określenia ale musimy pracować do śmierci żeby łbuzy i złodzieje mogli bogato i dostojnie żyć za naszą emeryturę. Nie mają wstydu i chamulców.

    Odpowiedz
  • spaider(2008-12-16 13:22) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego uposażenie i emerytury posłówi senatorów są przyznawane przez samych sobie. Przeecież tylko głupi nie przyznawał by sam sobie różnistych przywileji. Moim zdaniem uposażenia i inne przywileje posłów senatorów i Przezydenta winny być na stałe określone w konstytucji krórą zatwierdzają obywatele - naprzykład w postaci współczynnika do przeciętnego wynagrodzenia wynagrodzenie czy emerytura do najniższej emerytury. Ponoszą swoim działaniem poziom zamożności społeczeństwa sami również mają więcej. Spadają dochody społeczeństawa im równiez powinny spadać wszelkie apanaże.

    Odpowiedz
  • art(2008-12-16 13:24) Zgłoś naruszenie 00

    ocziwiscie nasze panstwo ze wszystkich sil stara sie pokazac kto jest najwazniejszy a kto ma zamknac morde, mam nadzieje ze za kilka lat powstanie nowy IPN i bedzie ich scigal z taka sama gorliwoscia jak ten obecny.

    Odpowiedz
  • Nauczyciel ma się utrzymać za 400 zl...(2008-12-16 13:12) Zgłoś naruszenie 00

    Tak wykombinowali do spółki PO+SLD+PSL.Tyle ma wynieść świadczenie przedemerytalne dla nauczycieli w wieku powyżej 55 lat.Z zakazem pracy w zawodzie.Po osiągnięciu wieku 60-65 lat nauczyciel dostanie emeryturę w wysokośćci 2 razy mniejszej niż obecna czyli około 600-700zl.Powyżej tego wieku nikt już nauczyciela nie przyjmie do żadnej pracy. Czy my żyjemy w państwie feudalnym?

    Odpowiedz
  • Obserwator(2008-12-16 12:33) Zgłoś naruszenie 00

    Jak to należy rozumieć: czy posłowie (męszczyźni) po skończeniu 60 czy 65 lat będą mogli pobierać emerytury i diety poselskie. W projekcie ustawy nie podaje się wieku przejścia na emeryturę. Dopiero w uzasadnieniu do projektu powyższej ustawy, jest określony wiek : kobiety 60 lat, męszczyźni 65 lat, który uprawnia do bezlimitowego dorabiania do emerytury. Może ktoś to dokładnie wyjaśni.

    Odpowiedz
  • emerytka(2008-12-16 11:54) Zgłoś naruszenie 00

    Rozbój w biały dzień !!! Po pierwsze prawo nie działa wstecz.Dość tych różnych ,różnistych przywilejów. Wszyscy winni mieć jednakowe prawo do zabezpieczenia społecznego , zgodnie z Ustawami , a przedewszystkim , zgodnie z KONSTYTUCJĄ RP . Nie ma co się dziwić niepokojom społecznym, jeżeli jednym ,prostym ludziom-pracownikom zabiera się prawa nabyte , a inni , ci , którzy winni stanowić prawo , stanowią sobie przywileje!

    Odpowiedz
  • ref(2008-12-16 14:16) Zgłoś naruszenie 00

    I TO SIĘ NAZYWA SPRAWIEDLIWOŚĆ

    Odpowiedz
  • nauczycielka(2008-12-16 15:49) Zgłoś naruszenie 00

    No i gdzie Julka? Rozgonić to draństwo z wiejskiej, a przede wszystkim zlikwidować senat, a p-osłów o połowę mniej. Powinni dostawać tylko dietę, a komu nie pasuje nie musi byz wybieranym. A najważniejsze zrobić w końcu na każdym szczeblu tylko dwie k a d e n c j e!!! O kasach fiskalnych dla prawników i lekarzy nie wspominam.

    Odpowiedz
  • aga(2008-12-16 12:26) Zgłoś naruszenie 00

    Beszczelność posłów i senatorów nie zna granic!!!

    Odpowiedz
  • 1955r(2008-12-16 13:17) Zgłoś naruszenie 00

    Jest to najbardziej bezczelna grupa ludzi nie mająca umiaru a nam każą pracować do 60 tki kobietom.Boże widzisz a może zagrzmij.

    Odpowiedz
  • f... the Queen(2008-12-16 14:50) Zgłoś naruszenie 00

    I co na to Pitera, to dopiero korupcja!!!

    Odpowiedz
  • wjw(2008-12-16 12:59) Zgłoś naruszenie 00

    Najlepiej wprowadzić poselstwa dożywotnie i dziedziczne. :-(

    Odpowiedz
  • Obywatel(2008-12-16 12:55) Zgłoś naruszenie 00

    Ale "burdel" :(

    Odpowiedz
  • Stanisław(2008-12-16 13:39) Zgłoś naruszenie 00

    Skandal.
    Takie złodzieje chcą stanowić prawo?
    Draństwo na szczytach.
    Przeprosić wyborców. Natychmiast wycofać skandaliczny pomysł.

    Odpowiedz
  • Polak(2008-12-16 22:45) Zgłoś naruszenie 00

    Ten sejm to jest ****** z patatajnią. Rozgonić ich w ******

    Odpowiedz