Emeryci i renciści dorobią więcej

autor: Bożena Wiktorowska16.12.2008, 03:00; Aktualizacja: 16.12.2008, 10:39

O 22,4 zł wzrasta w grudniu kwota graniczna powodująca, że ZUS zawiesza świadczenia dorabiających emerytów i rencistów.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (28)

  • Obserwator(2008-12-16 06:37) Zgłoś naruszenie 00

    I to jest powód dlaczego ludzie uciekają do szarej strefy, kiedy nie mogą dorobić więcej ponad ustalony limit.

    Odpowiedz
  • Realista(2008-12-16 07:54) Zgłoś naruszenie 00

    To jest po to tak ustalone że ustawodawcy olewają większy przychód z podatków,jak i też zus pełną składkę od dodatkowego dochodu. Z czarnej strefy mają friko.Ale to ich strzyka oni się sami wyżywią.

    Odpowiedz
  • j(2008-12-16 09:17) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego emeryci płaca składkę rentową?

    Odpowiedz
  • jodyna2000(2008-12-16 10:20) Zgłoś naruszenie 00

    Emeryt to ma klawe życie:)Dwa razy podwyżka w 2009 roku teraz limit dorobienia się powiększa.Sam miód i sztuczne pszczoły.

    Odpowiedz
  • ala(2008-12-16 11:33) Zgłoś naruszenie 00

    jestem bardzo szczesliwa 2 razy t j 59 PLN

    Odpowiedz
  • lustrator(2008-12-16 12:36) Zgłoś naruszenie 00

    w artykule jest błąd w maksymalnej kwocie przychodu wpływającej na zawieszenie prawa do renty socjalnej - powinno być 890,60 zł a nie 980,60 zł

    Odpowiedz
  • Maciek(2008-12-16 12:39) Zgłoś naruszenie 00

    dlaczego cały czas renciści socjalni sa niesprawiedliwie traktowani ? gorsza klasa ? tylko dlatego, że są niepełnosprawni od urodzenia ?

    Odpowiedz
  • Marek(2008-12-16 13:14) Zgłoś naruszenie 00

    Na tym portalu było wcześniej info że rencista dorobi *bez ograniczeń* w 2009: praca.gazetaprawna.pl/artykuly/94670,rencista_dorobi_bez_zadnych_ograniczen.html

    Odpowiedz
  • Irek(2008-12-16 13:22) Zgłoś naruszenie 00

    Marku, to był błąd Gazety Prawnej.. tak miało być gdyby ustawa nie została zawetowana przez Lecha Kaczyńskiego.. veto było 29 listopada.

    Odpowiedz
  • rencista(2008-12-16 14:30) Zgłoś naruszenie 00

    22,4 zł wsadźcie je sobie do du py

    Odpowiedz
  • Longin(2008-12-16 14:42) Zgłoś naruszenie 00

    renciści socjalni to nie tylko grupa osób nepełnosprawnych. Sporo tam nierobów i symulantów np alkoholików i innego elementu.. Jak zwykle wszystko w jednym worku.

    Odpowiedz
  • Longin(2008-12-16 14:47) Zgłoś naruszenie 00

    Wkurza mnie znowu Sonda na tej stronie dot. czy mundurowi powinni miec prawo do emerytury po 15 latach służby.Zgadzam sie na tak pod warunkiem że dot. to funkcjonariuszy ulicy np.dzielnicowi itp. Nie zgadzam sie na komendantów począwszy od komisariatów po Komendy Wojewódzkie , główne itd.Pracuja jak urzędnicy biur.

    Odpowiedz
  • POLAK(2008-12-16 17:50) Zgłoś naruszenie 00

    CO TO ZA Rząd , "Ręcista to chory czlowiek" dlaczego ma pracowac to jest chory system i ZUS a tagże ten rząd...

    Odpowiedz
  • Też Polak(2008-12-16 18:37) Zgłoś naruszenie 00

    do Polaka - po pierwsze to oddam Ci swoją rentę 600 zł., a Ty mi w zamian daj swoje zdrowie,ciekawe jak byś żył, wiec nie zabieraj głosu w sprawie , która Cie nie dotyczy, a po drugie naucz się ortografii.

    Odpowiedz
  • Koliberek(2008-12-16 19:12) Zgłoś naruszenie 00

    Do 13
    Masz rację rencista jest chory i nie powinien pracować. Podwyż Mu rentę żeby żył godnie i żeby Mu starczyło na leki. Proste.

    Odpowiedz
  • filologini(2008-12-16 22:10) Zgłoś naruszenie 00

    Boże, jak jeszcze można upodlić starszych ludzi w tym kraju? Do tej swojej nędznej pseudoemerytury czy renty mogą dorobić o całe (!) 22,40PLN więcej... A jaki szum wokół tej kwoty. Nie do wiary. I w kółko ta sama bajka o pustej kasie państwa. Rządzą nami psychopaci.

    Odpowiedz
  • ola(2008-12-18 13:12) Zgłoś naruszenie 00

    jak to rencista może dorobić? skoro jest osobą całkowicie niezdolną do pracy chyba że mówimy o tych naciąganych rentach .o oszustach z krusu co załatwili sobie rencinki i pracują za granicą albo nadal we własnym gospodarstwie.co prace na wsi znają z telewizji.tymi osobami nikt się nie interesuje.prawdziwemu renciście i owszem się należy tak też emerytom .pewnie dostali by wieksze podwyżki gdyby nie wyłudzano tyle rent.wkońcu to znaszych kieszeni są utrzymywani pseudo renciści . a co rząd robi wtym kierunku ? nic

    Odpowiedz
  • ola(2008-12-18 13:26) Zgłoś naruszenie 00

    gdyby tak zabrać rente każdemu renciście co pracuje to dopiero by się okazało ile mamy osób uprawnionych do tego świadczenia.bo nie sądze aby ktoś zdrowy wolał 600 zł rente niż prace .

    Odpowiedz
  • Roman(2008-12-18 14:14) Zgłoś naruszenie 00

    A od stycznia 2009 obecano likwidację limitów. Czy wszystko w tym kraju ma się kończyć na obecankach. DZIĘKUJĘ!!!

    Odpowiedz
  • filologii(2008-12-18 21:55) Zgłoś naruszenie 00

    Co do znoszenia limitów - o czymkolwiek była mowa, to jestem niemal pewna, że w każdym przypadku chodziło o likwidację limitów wynagrodzeń prezesów w spólkach skarbu państwa:))))))))))

    Odpowiedz