statystyki

Kiedy zatrudnionego można przenieść do innego urzędu

autor: Artur Radwan02.08.2011, 03:00

Pracownik służby cywilnej może zostać oddelegowany do pracy w innej jednostce. Musi jednak wyrazić zgodę na tę zmianę. Zgoda taka nie jest wymagana w przypadku urzędnika mianowanego. Wystarczy, że jego przełożony wyda takie polecenie. O przeniesienie mogą również wnioskować pracownicy z własnej inicjatywy.

Reklama


Reklama


Czy dyrektora można oddelegować

W urzędzie nie było obsadzone stanowisko dyrektora. Do czasu rozstrzygnięcia konkursu szef tej jednostki poprosił dyrektora generalnego innego urzędu o czasowe wsparcie merytoryczne. Czy w każdym czasie można przenieść dyrektora z jednego urzędu do innego urzędu?

Czy zgoda pracownika jest konieczna

Dyrektor generalny chciałby czasowo przenieść pracownika służby cywilnej do pracy w innym urzędzie. Złożył mu taką propozycję, ale ten jej nie przyjął. Czy pracownik miał prawo nie zgodzić się na przeniesienie?

Czy można przenieść kobietę w ciąży

Dyrektor generalny zdecydował się na oddelegowanie urzędniczki czasowo do innego urzędu. Ta jednak dostarczyła mu zaświadczenie od ginekologa, że jest w 11. tygodniu ciąży. Czy kobieta w ciąży też musi podporządkować się poleceniu szefa?

Czy można oddelegować do innej gminy

Pracownik zatrudniony jest w urzędzie miasta, chciałby pracować w starostwie. Poinformował o tym sekretarza miasta. Czy może zostać przeniesiony do pracy w innej jednostce administracyjnej?

Czy likwidacja urzędu uzasadnia przeniesienie

Urzędnik służby cywilnej otrzymał informację, że jego jednostka będzie zlikwidowana. Okazuje się, że w tej miejscowości nie ma dla niego pracy w administracji rządowej. Czy dyrektor ma obowiązek szukania mu pracy w innej miejscowości?

Czy można odejść do gminy bez konkursu

Pracownik zatrudniony jest w urzędzie wojewódzkim, który należy do korpusu służby cywilnej. Zdecydował się on na zmianę miejsca pracy na podobne stanowisko, ale już w urzędzie marszałkowskim. Czy dyrektor generalny wyda pracownikowi zgodę na taką zmianę?

Czy można przenieść do innej jednostki

Pracownik służby cywilnej jest zatrudniony w urzędzie wojewódzkim. Dyrektor generalny chciałby go czasowo przenieść do pracy w regionalnej izbie obrachunkowej, do której mają zastosowanie przepisy o pracownikach urzędów państwowych. Czy może przenieść pracownika do pracy poza służbą cywilną?

Czy premier może zablokować delegację

Dyrektor generalny chciał się pozbyć niewygodnego urzędnika mianowanego. Zdecydował więc, że oddeleguje go do innej jednostki. Pracownik nie chciał się jednak na to zgodzić. Czy może odwołać się od tej decyzji?

To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Kiedy zatrudnionego można przenieść do innego urzędu.
W pełnej wersji artykułu znajdziesz odpowiedzi na WSZYSTKIE powyższe pytania.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Reklama


Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane