Właściciel firmy może na chorobowym podpisywać faktury

autor: Artur Radwan23.07.2009, 03:00

Wykonywanie przez osobę prowadzącą firmę, w okresie orzeczonej niezdolności do pracy, czynności związanych z podpisywaniem dokumentów nie jest prowadzeniem działalności gospodarczej.

Reklama


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama


Źródło:GP

Polecane

Komentarze (7)

  • Jarek(2015-03-21 07:22) Zgłoś naruszenie 00

    Jest jeszcze szereg innych orzeczeń wskazujących, że wystawienie faktur czy innych dokumentów nie jest wykonywaniem pracy zarobkowej. Mimo to ZUS nadal próbuje kwestionować na tej podstawie zwolnienia lekarskie. Przykład np. tutaj: http://forumprawnicze.info/blog/2/entry-78-czy-przedsi%C4%99biorca-mo%C5%BCe-wystawia%C4%87-faktury-na-zwolnieniu-lekarskim/

    Odpowiedz
  • krzysztof(2009-07-23 07:48) Zgłoś naruszenie 00

    Premier Miler będąc na chorobowym pojechał do Brukseli podpisywać dokumenty i uczestniczył wraz z całą świtą w przyjęciach(była to jego wyłączna decyzja-wszak uważał że jest niezastąpiony).Czy wobec tego pana ZUS też zastosował restrykcje finansowe?.Wątpię.Może poseł Palikot dobierze się ZUSowi do d.. .ZUS stale narzeka na brak pieniędzy,a do kieszeni szaraczków najłatwiej jest sięgnąć.

    Odpowiedz
  • Krwiopijca Pracodawca(2009-07-23 08:39) Zgłoś naruszenie 00

    Znowu ZUS dał ciała. Może będzie normalniej. Teraz jest śmiesznie.

    Odpowiedz
  • guzik(2009-07-23 13:53) Zgłoś naruszenie 00

    Najlepiej w czasie choroby być w psychiatryku, gwarantuje to, wygranie każdej sprawy.

    Odpowiedz
  • Andrzej(2009-07-23 16:40) Zgłoś naruszenie 00

    Tak patrząc z drugiej strony to prowadząc działalność gospodarczą to wcale nie muszę osobiście przywozić zaopatrzenia, handlować, wytwarzać itd. Wystarczy ,że zatrudniam odpowiednich ludzi i wszystko hula. Sam tylko podejmuje decyzje, podpisuje dokumenty i patrzę ludzim na ręce. No i mogę sobie chorować do woli przynajmniej dla ZUSu bo prawdziwa choroba raczej prowadzi do ruiny.

    Odpowiedz
  • Saba(2009-07-25 19:53) Zgłoś naruszenie 00

    Nie Andrzejku! Prawdziwa choroba nie prowadzi do ruiny! Na wypadek prawdziwej choroby trzeba mieć zaufanego pełnomocnika, najlepiej kogoś z najbliższej rodziny! No chyba, że jest to choroba śmiertelna... A ZUS jak się dasz zawsze cię oskubie pod byle pretekstem, zresztą za twoje własne, ciężko zarobione pieniądze.

    Odpowiedz
  • podatnik(2009-07-23 10:28) Zgłoś naruszenie 01

    Ciekawe ile nas podatników kosztowały bezsensowne odwołania ZUS-u?

    Odpowiedz