Żona opiekująca się niepełnosprawnym mężem otrzyma świadczenie pielęgnacyjne

autor: Paweł Jakubczak21.07.2008, 03:00; Aktualizacja: 22.07.2008, 08:38

Osoba opiekująca się dorosłym niepełnosprawnym członkiem rodziny będzie mieć prawo do świadczenia pielęgnacyjnego. Do tej pory prawo do niego miały tylko osoby opiekujące się dziećmi.

Reklama


Reklama


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Reklama


Źródło:GP

Polecane

  • zona ma riana niepelnosprawnego(2008-07-21 09:18) Odpowiedz 00

    nareszcie dostane za opieke nad moim niepelnosprawnym mezem oby te debile nic z tych obiecanek nie zmienili

  • NATALKA BARYS(2009-01-03 10:34) Odpowiedz 00

    JA B ARDZO DOBRZE OPIKUJE MĘŻEM

  • MAŁGOSIA WIECZOREK(2009-01-03 10:37) Odpowiedz 00

    MUJ MĄŻ DO MNIE NIE PYSKUJE I TAK POWINNO BYC NA ŚWIECIE BO MĄŻ POWINIENEM SIE NAS DZIEWCZYN SUCHAC

  • HELENA(2009-03-20 19:37) Odpowiedz 00

    OD 16 TU LAT OPIEKUJE SIE CHORYM SPARALIZOWANYM MEZEM PRZECZYTALAM ZE NALEZY MI SIE SWIADCZENIE PIELEGNACYJNE ALE KOMPLETNIE NIE WIEM GDZIE MAM SIE O NIE STARAC JAKIE INSTYTUCJE SIE TYM ZAJMUJA PROSZE O POMOC W TEJ SPRAWIE MAZ MA TAKA MALA RENTE ZE KAZDY GROSZ SIE NAM PRZYDA

  • DOROTA K(2009-04-25 20:16) Odpowiedz 00

    TE USTAWY WYMYŚLA OSOBA Z PŁYTKOM WYOBRAŻNIOM KTOŚ BEZDUSZNY KTO NIGDY NIE ZAZNAŁ CHOROBY I NIE WIE JAK TO JEST CZEGO MY CHCEMY TO JEST NASZA POLSKA

  • jw.(2009-03-31 18:15) Odpowiedz 00

    gafa- wysokosc swiadczenia pielegnacyjnego chyba wynosi 580cos zloty teraz chyba. (szlag trafia mnie jak widze ze TK swoje a urzedasy swoje- malzonek nie moze pobierac swiadczenia pielegnacyjnego ;/- dalej...)

  • Lenka(2009-05-01 14:40) Odpowiedz 00

    studencie prawa tyle wiesz o zyciu co ci rodzice poślą ! jak czytam takie teoretyczne bzdury to mi się płakac chce. Jesteśmy młodym małżeństwem. ja mam 26 lat maz trochę więcej. po studiach zachorował na STWARDNIENIE ROZSIANE. Dostał rentę socjalną bo bardzo kiepsko chodzi . ogromne 460 zł miesięcznie. Ja zarabiam 1200 w małym miasteczku- marzenia o lepszym zyciu skończyły się wraz z chorobą. Maż zrezygnował z renty i po 6 sciu miesiącach szukania i powiedzmy sobie szczerze po znajomości dostał leciutką prace blisko domu dzięki której trochę bardziej zachciało mu się zyć. Finansuje miejsce pracy PFRON dostaje na rekę 850 zł !!!Zasiłek celowy okresowy co ty mi tu chrzanisz studenciku! Gdybysmy byli patologiczną rodziną z 5 tka dzieci to i owszem, ale ze jestesmy młodym małżeństwem , mamy domek malutki, skromny ale zadbany i jakieśtam auto do poruszania się to możemy się w dupe pocałowac. Za kilka lat po prostu trzeba będzie wszystko posprzedawać i żebrać bo mąż pójdzie na tą ******** rętkę i prawdopodobnie niestety bedzie coraz bardziej niepełnosprawny. Nienawidze tego kraju , gdybym miała szansę wyjechac razem z nim zrobiłabym to, ale musze tu biedować

  • danka422(2009-05-06 10:00) Odpowiedz 00

    witam jestem w podobnej sytuacji jak wiekszosc z was maz jest po amputacji stopy oraz z zaburzeniami osobowosci ja sprawuje opieke .Jak moge sie starac o swiadczenie pielegnacyjne na meza skoro pozostajemy w zwiazku ,a wartykulach o swiadczeniu pielegnacyjnym pisze,zasilek nie nalezy sie jezeli osoba niepelnosprawna pozostaje w zwiazku malzenskim czy nalezy w tym przypadku zlozyc o seperacje .zeby skozystac ze swiadczenia kpiny

  • student prawa(2009-03-31 17:44) Odpowiedz 00

    PYTANIE: Jak wygląda sytuacja odnośnie ubezpieczenia zdrowotnego,spolecznego?
    bo jezeli chodzi o emerytalno rentowe to Gminny Osrodek Pomocy Spolecznej moze skladki placic , przy spelnieniu przesłanek pewnych.
    Osoba nie pracuje, bo opiekuje sie chorym, czyli pracodawca nie odprowadza skladek. Czyli część z tych 420 zł ze świadczenia pielegnacyjnego + renty chorego+ zasilku pielegnacyjnego musza byc przeznaczone na oplacenie indywidualnie skladek? pytam bo nie wiem czy mam racje.

  • student prawa(2009-03-31 17:50) Odpowiedz 00

    Do Heleny
    zwróć się do Gminnego Osrodka Pomocy Spolecznej, skonsultuj sie z nimi, maja obowiazek pomocy prawnej i udzielenia informacji.
    GOPS daje zasiłki- celowe/okresowe i inne. tak jak wspomnialem we wczesniejszym poscie rowniez GOPS po spelnieniu przeslanek z ustawy ma obowiazek odprowadzac za Ciebie skladki emerytalno rentowe.
    GOPS kieruje sie głównie uznaniem, rozpatruje kazda sprawe indywidualnie, ale niestety jest ograniczony przepisami.
    Zawsze mozna cos jeszcze ponegocjowac z ZUSem.
    Jak dowiem sie czegos nowego to napisze.

  • ewa(2011-05-15 09:43) Odpowiedz 00

    Mi wypłaca OPS nie byli zachwyceni zwłaszcza że jeszcze opłacają składki emerytalno rentowe .Dostałam wyrównanie od dnia złożenia podania czyli za pół roku.

  • kanira(2009-05-13 09:40) Odpowiedz 00

    witam ja już nic nie rozumiem mam męża niepełnosprawnego byłam w opiece gdzie rodzinne się załatwia i złożyłam wniosek o zasiłek ale mi powiedzieli ze ja nie dostane bo jestem żoną i jeszcze powiedzieli że jakby mój mąż nie był w związku ze mną to by dostali na niego mama ,tata,siostra,barat ale ja nie dostane . Nic już nie rozumiem czekam na decyzje ciekawe co mi napiszą
    pozdrawiam

  • kanira(2009-05-22 09:29) Odpowiedz 00

    no i dostałam decyzje nie stety odmowili ale bede sie odwolywac zobaczymy co bedzie dalej tylko nie rozumiem po co ten artykul ...

  • bożena(2009-05-24 16:49) Odpowiedz 00

    Mam dziecko niepełnosprawne. Dostaję 153zl. Powiedzieli, że jak rozwiodę się to dostanę więcej i będę miała płaconą składkę do ZUSu.

  • zona niepelnosprawnego.(2009-06-22 10:35) Odpowiedz 00

    czy trafne jest to ze te gnoje nas tak gnebia niech jakis ********* z rzadu przeczyta te komentarze i niech maja odwage ludziom biednym spojzec w twarz nigdy nie glosujcie na liberaluw koniec platformy bliski zycze im najgorszego...

  • Małgośka42(2008-07-21 10:40) Odpowiedz 00

    Ustawodawcy zapomnieli o jednym że od 3 lat nie zrewaloryzowali Kwot uprawniających do zasiłków rodzinnych a co za tym idzie i Pielęgnacyjnych mało tego ZUS płaci 163 zł miesięcznie Zasiłku Pielęgnacyjnego a już urzędy miejskie i opieka Społeczna od 3 lat 153 zł czyli aż 10 zł różnica miesięcznie rocznie Oszukuje się Uprawnionych aż na 120 zł w Moim przypadku gdy pobieram zasiłek na męża i 2 dzieci niepełnosprawnych kwota ta wynosi 360 zł !Więc Gdzie to prawo mówiące o Równości ???I dlaczego Rzecznik Praw Obywatelskich nie zajmje się łamaniem Tego prawa ???

  • marta zona niepelnosprawnego(2009-07-03 12:48) Odpowiedz 00

    te zlodzieje zabrali mj sory mnie tez to swiadczenie .a glupi tusk udaje ze ma suksesy chyba w okradaniu najubozszych nigdy platformy.

  • kanira(2009-08-26 11:47) Odpowiedz 00

    witam ponownie jak mówiłam tak zrobiłam odwołałam się czekam na sprawe w sądzie powinna być nie długo ! jak sąd mi nie da idę wyżej mam nadzieję że bedę mogła się odwołać aż do trybunału w tej sprawie nie popuscze! Mam nadzieję że dadzą mi i WAM ten zasiłek na męża! dziewczyny piszcie o zasiłki może jak będzie dużo wniosków i odwołań to w końcu zobaczą PROBLEM i się wezmą na to!!!
    pozdrawiam

  • kanira(2009-10-19 17:34) Odpowiedz 00

    odwlanie zlozone i doczeklam sie bylam na sprwie wygralam sąd uznał z że żonie też sie nalezy zasilek za opiekę nad mężem tylko teraz mogą się odwołać i napewno to zrobią ale ja dalej będę WALCZYĆ mam nadzieję że wygram i wy też dostaniecie!!!

  • Jadwiga(2009-10-20 16:13) Odpowiedz 00

    Uważam że po 20 latach pracy i opieki nad nipełnosprawnym należy się nam emerytura.Skoro komuniści doceniali takie matki i płacili EWK to może nasz wspaniały rząd przywróci nam te bezprawnie zabrane prawa.Panie Tusk niedorobi sią Pan na BIEDAKACH.