Kolejarska "S" zapowiada blokadę Dworca Centralnego

08.12.2008, 18:52; Aktualizacja: 08.12.2008, 18:58

Kolejarscy związkowcy zamierzają na około 1,5 godziny wstrzymać we wtorek ruch pociągów na warszawskim Dworcu Centralnym. Akcja jest protestem przeciwko ograniczeniu liczby uprawnionych do emerytur pomostowych. Zarząd PKP podkreśla, że protest jest niezgodny z prawem.

Źródło:PAP

Polecane

Komentarze (24)

  • lidka(2008-12-08 22:30) Zgłoś naruszenie 00

    Panie Prezydencie w Panu tylko nadzieja.

    Odpowiedz
  • marynarz(2008-12-09 07:45) Zgłoś naruszenie 00

    9-10 Franciszek!!przeczytaj 2x artykuł,jak nie rozumiesz porozmawiaj z ojcem o pracy i płacy, wytrzyj nos bo ci spływa po ... i masz cuchnacy oddech.informacjia dla ciebie, zapamiętaj a najlepiej zapisz w niemczech 67 lat pracują ludzie twojego poziomu i rocznika, prawdziwy niemiec majac te lata jeżdzi po świecie i cieszy się jesienią życia.Ty jesienią będziesz suszył liście bo nie znasz co cię czeka zimą.

    Odpowiedz
  • on(2008-12-08 19:35) Zgłoś naruszenie 00

    Dokładnie. Do roboty.

    Odpowiedz
  • śmiech(2008-12-08 19:22) Zgłoś naruszenie 00

    do roboty nieroby

    Odpowiedz
  • on(2008-12-08 21:42) Zgłoś naruszenie 00

    Do kobieta 1954 "PANIE PREZYDENCIE NIECH PAN SIĘ TUSKOWI NI DAJE JESTEŚMY Z PANEM" Mów za siebie. Kto Tobie dał prawo mówić w moim imieniu?

    Odpowiedz
  • dość przywilejów(2008-12-08 20:22) Zgłoś naruszenie 00

    Straty jakie przynosiła kolej od zawsze,kolejarze powinni pokryć ze swoich emerytur,niesłusznie im przyznanym,bo dotacje już dawno przejedli.

    Odpowiedz
  • dosc przywilejow dla politykow(2008-12-08 20:38) Zgłoś naruszenie 00

    Tak, popieram strajk i trzeba zlodziejom wypowiedziec nieposluszenstwo obywatelskie. Tym na przywileje nigdy nie brakuje. Porozdawali gogaczom pieniadze, a ludziom, ktorzy sobie zapracowali po 30 latach pracy nie ma pieniedzy na emerytury, bo zlodzieje rozkladli. Oddajcie 30 mld.zl z OFE, zlodzieje!

    Odpowiedz
  • kobieta 1954(2008-12-08 21:08) Zgłoś naruszenie 00

    Popieram strajk mają rację Tusk to oszust i kłamca nie tak to miało wyglądać .Nie tylko kolejarze ,ale i ludzie z innych grup zawodowych ,którzy przepracowali 35 lat kobiety a mężczyżni 40 lat powinni sani decydować o tym,,ze mogą odejść na emeryturę.Myślę ,że kobieta po 35 latach pracy zasłużyła sobie na emeryturę.Pracownicy mundurowi tacy jak (wojskowi policjanci )po 15 latach pracy to są młodzi ludzie a nam kobietom z rocznika 1954 (jeśli zaczynaliśmy pracę od 16 czy 17 lat Tusk każe pracować 44 lata do 60 .To bandytyzm nigdy na niego nie zagłosuję .Niech się weżnmie za KRUS a nam odda pieniądze za przepracowane lata.I będziemy mieli w 4 literach te osrane emerytury!!!Tak TUSK i ZUS chca ,aby ludzie nie wzieli ani jednej emeryturki i na cmentarz do piachu nas chetnie by wysłał nasz pseudo kochany premier.PANIE PREZYDENCIE NIECH PAN SIĘ TUSKOWI NI DAJE JESTEŚMY Z PANEM

    Odpowiedz
  • zojka(2008-12-08 21:31) Zgłoś naruszenie 00

    wszyscy tylko o pomostowkach-szkoda ze nie zainteresowalam sie wczesniej nowa ustawa emerytalna-ja takze r.1954 ,staz pracy 36 ludzilam sie ze otrzymam ja w wieku 55,ale nie zdawalam sobie sprawy z tego ze ta ustawa nie zawiera definicji o granicy stazu pracy uprawniajacej do emerytury bez wzgledu na wiek-coz mlodzi ludzie o tym nie mysla a szkoda.teraz zadna partia /nawet lewica nas sprzedala/ nam nie pomoze ,ja nawet juz nie wierze w Prezydenta.ale kiedy ukoncze lat 55 skladam wniosek do ZUS-u i bede walczyc do konca-no chyba ze mi smierc przeszkodzi

    Odpowiedz
  • Franciszek(2008-12-09 01:43) Zgłoś naruszenie 00

    do kobieta 1954: sama jesteś oszustka i kłamca. W Niemczech byś pracowała do 67 roku życia. U nas musisz tylko do 60. A ty chcesz jeszcze wcześniej przejść na emeryturę i żyć na koszt społeczeństwa. Jesteś zwykłym nierobem.

    Odpowiedz
  • stefan(2008-12-09 07:16) Zgłoś naruszenie 00

    kolejowe związki
    górnicze związki
    to jest przyczyna zapaści
    w górnictwo od początku lat 90tych wpompowano BILIONY złotych, spółki pączkują tam z prędkością światła, dopóki tego nie rozwalą dopóty będzie w tym kraju syf i tańszy będzie węgiel z Syberii plus transport niż ten ze Śląska

    to samo kolej - nie wiadomo kto gdzie i za ile przejmuje spółki i spółeczki na kolei
    TPSA - majątek wart miliardy złotych teraz jest w rękach żabojadów i żeby było smieszniej - jedna spółka ma w garści połączenia i infrastrukturę

    a wy sobie dalej głosujcie na tych złodziei różniących się od siebie jedynie kolorem płaszczyka, a pod spodem wszyscy są jednakowi ...

    jak to kiedyś jeden koleś śpiewał
    to już jest koniec nie ma już nic ...

    wszyscy szarpiecie dla mnie dla mnie ... za kilka lat system ubezpieczeniowo-emerytalny w Polsce się ZAŁAMIE CAŁKOWICIE i wtedy nie będzie ani dla was ani dla tych po 65 ... a OFE już teraz samo siebie zżera (znaczy spółeczki generujące koszty) - płaćcie dalej
    :D :D :D

    Odpowiedz
  • ewa(2008-12-09 07:37) Zgłoś naruszenie 00

    Pan Prezydent wetuje ustawy ponieważ są bardzo krzywdzące dla przeciętnych ludzi np.od nowego roku mają być obniżone renty i to między innymi zawetował Pan Prezydent a niektórzy krytykują wetowanie ustaw a nie wiedzą o co tak naprawdę w tych ustawach chodzi Pan Premier za to korzysta w sondażu i się śmieje z młodych baranów bo dzisiaj jest moda na krytykowanie pisu obudzicie ale będzie za póżno trzeba więcej czytać żeby póżniej krytykować

    Odpowiedz
  • Franciszek(2008-12-09 01:43) Zgłoś naruszenie 00

    do 8: na co nadzieja? Na weto? A co Ci to da?

    Odpowiedz
  • AC(2008-12-09 08:33) Zgłoś naruszenie 00

    Do Franciszka: Ty jestes prowokator. I słusznie piszą forowicze, że powinieneś najpierw nauczyć się czytać ze zrozumieniem, a potem obażać ludzi. Ale w ten sposób, to i obrażasz swoich rodziców. A tak nawiasem mówiąc, to chyba ty jesteś leniem, bo każdy sądzi wg siebie.

    Odpowiedz
  • 24-latek(2008-12-09 09:11) Zgłoś naruszenie 00

    Do 5: kobieta 1954
    Ja nie ganię za odmienne poglądy,ale równie dobrze można napisać,"bo papier toaletowy jest zbyt szorstki". He,he.
    Do 11: stefan
    Mądrze piszesz,ale Nasze społeczeństwo tego nie rozumie. Ogromna większość nadal żyje w przekonaniu,że pewnym zawodom należy się więcej. Górnikowi bo ciężko pracuje,kolejarzowi bo za dużo jeździ,nauczycielce bo pylica płuc od kredy do tablicy,lekarzowi łapóweczka za dokonanie operacji-czyt. tego co leży w jego obowiązkach,pielęgniarce kawusia i bombonierka za asystę przy porodzie itd. Żyjemy w świecie który sami sobie urządziliśmy,nie zapominajmy o tym. Miałem nadzieję,że chociaż obecny rząd coś zacznie z tym robić,pierwsze czyny nawet na to wskazywały (częściowa likwidacji przywileju przejścia na wcześniejszą emeryturę),ale po chwili jednak okazuje się,że się myliłem (danie przywilejów nauczycielom). Na szczęście liczę na siebie i ciężko pracuje na swoją przyszłość. To najwidoczniej jedyne słuszne rozwiązanie w kraju równych i równiejszych

    Odpowiedz
  • Anna 54(2008-12-09 09:04) Zgłoś naruszenie 00

    CHOLERNI PO-PAPRAŃCY zrobili co zamierzali.
    Swój poroniony projekt przepchnęli w sejmie.
    Tertaz cała nadzieja w Panu Prezydencie, że tego diabelstwa nie podpisze.
    Przeciwko tym mordom u żłobu ludzie powinni wyjśc na ulice jak w Grecji.

    Odpowiedz
  • Anty zwiazkowiec(2008-12-09 09:04) Zgłoś naruszenie 00

    Precz z oszołomamy ze zwiazków zawodowych im nie chodzi o pracowników i ludzi pracy im chodzi o swoje stołki. zapytajcie działacza kolejowego jakie ma przywileje i niech pokaże swój roczny Pit. W zyciu sie nie narobił i teraz walczy aby móc dalej okradac innych. Bo przywileje to okradanie innych.

    Odpowiedz
  • ator(2008-12-09 09:17) Zgłoś naruszenie 00

    Kolejarze! Nie poddawajcie się i nie szmaćcie jak Broniarz zrobił z nauczycielami

    Odpowiedz
  • do Posłów ,Senatorów i ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH(2008-12-09 10:18) Zgłoś naruszenie 00

    Dotyczy wyegzekwowania na Władzach RP określenia maksymalnego okresu pracy zaliczanego do stażu emerytalnego powyżej którego, każdemu pracownikowi będzie przysługiwało prawo do emerytury bez względu na jego wiek .Obecnie wielu pracowników posiada długi staż ubezpieczeniowy dochodzący do 40-45lat, a nawet dłuższy ,a mimo to nie umożliwia się Im przejścia na emeryturę .Nikt też w SEJMIE RP nie podnosi tego tematu.
    Obecnie też żaden z aktów prawnych nie przewiduje rozwiązań w którym tacy pracownicy mogli by skorzystać po przepracowaniu granicznej ilości lat z możliwości odejścia bez względu na wiek na emeryturę.
    Brak możliwości ,uzyskania zasłużonej emerytury bez względu na wiek dla tej grupy pracowników tzw. długo-ubezpieczonych stanowi naszym zdaniem złamanie fundamentalnej zasady Sprawiedliwości Społecznej Państwa Prawa i stanowi formę wyzysku zakazanego w Konstytucji RP.

    Odpowiedz
  • TW(2008-12-09 10:46) Zgłoś naruszenie 00

    KOLEJARZE POPIERAM WAS czynem - NIE JEŻDZĘ KOLEJĄ !!!

    BRUD I BAŁAGAN JEST STRASZNY U WAS - dlatego omijam kolej szerokim łukiem. KOLEJ TO OAZA SOCJALIZMU !!!

    KOLEJ, POCZTA GÓRNICTWO = SOCJALIZM + ZWIĄZKI ZAWODOWE
    i mamy bałagan, marnotrawstwo środków publicznych itd.

    Odpowiedz